Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość oriona

Wczasy dla 50+

Polecane posty

Gość oriona

Witam Co myślicie o wczasach zagranicznych zorganizowanych dla seniorów (z dopłatą) które zmają być ponoć dostępne dla grona rzeszy osób samotnych, seniorów itp. Chciałam skorzystać z takiej formy wyjazdu jako, że mam 50+. Jednak te niby tanie wczasy są cholernie drogie, przecież samemu można zorganizować z lasta wyjazd w dużo mniejszych kosztach (o połowę). Założyłam ten wątek abyście podzielili się swoimi doświadczeniami z wyjazdami dla seniorów, lub ewentualnie z wyjazdów na własną rękę. Może uda nam się zorganizować jakąś formę wyjazdu w grupie chętnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paniusia 666
Ja jeżdżę sama od kilku lat. Tyle, że po Polsce. Za granicę jeździłam wcześniej, z biurem podróży. Teraz mam czasem ochotę, ale przeszkadzają mi koszty. No i trochę bariera językowa. Jestem z pokolenia, co to dogada się po rosyjsku, ale z wszechobecnym angielskim już duzo gorzej :( Podczas wyjazdów w Polsce sama organizuję wszystko, nie korzystam z biur podróży. Tzn. jeden raz korzystałam. Pojechałam w góry (Gorce, Pieniny) z krakowskim biurem Bird Service. Fajna forma: oni planują trasę, organizują noclegi, przewożą bagaż - a ja sobie chodziłam po górach zgodnie z przygotowaną przez biuro trasą. Podobało mi się, choć sama zorganizowałabym to taniej. Szkoda, że mają tylko jedna taka trasę w Polsce. W każdym razie - polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oriona
Jeżeli jedziesz na wycieczkę z biura, to właściwie dogadasz się nawet na migi:), bo teoretycznie wszystko masz zapewnione, ja też jestem z tych „języków ruskich” Kiedyś jeździłam , ale nie sama, teraz jestem zdatna tylko na siebie. Ponieważ nie za bardzo mogę się forsować, wolę wczasy + zwiedzanie zorganizowane przez biuro (no chyba, że się jedzie z kimś, wtedy można nawet za granicą wypożyczyć auto i samemu zaplanować ciekawe trasy.) Masz rację koszty wczasów są dość spore, ale przy odrobinie szczęścia można w okresie poza sezonowym wyczaić coś w granicach 1000-1200 zł, a nawet mniej. W ciągu roku można pokusić się na odkładanie małych kwot na przyjemność podróżowania. Poszperam w polecanym przez Ciebie biurze :). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosciowa
tez zagladalam w te oferte dla seniorow i stwierdzilam,ze jest wiele tanszych typu last minute, z ktorych zreszta korzystałam. Kiedys bardzo duzo jezdzilam po swiecie "na wariata", znajdujac noclegi na miejscu, teraz( [po 60 tce) mam problemy z kregoslupem i ryzykowne eskapady troche mnie pesza. Ale jesli ktos sie czuje zdrowo, to na pwno najlepiej jechac indywidualnie, bez biur( sprawdziwszy co sie da wczesniej w necie). Albo last minute poza sezonem - tanio, duzy wybor a standard moze byc bardzo wysoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oriona
Właśnie siedzę i szperam w Internecie, przeglądnęłam biuro proponowane przez paniusia666, ale tam właściwie wycieczki dla „silnych fizycznie”, wiec chce się zorientować we wczasach organizowanych przez biura turystyczne. Fakt można przynajmniej teraz już za 799 zł lecieć, właśnie wyszperałam takie oferty http://www.fostertravel.pl/last-minute/ - nie wiem jak ceny będą się plasować na jesień, wydaje mi się, że jest większe obłożenie i będą nawet jako last minut wyższe. Niestety podobnie jak u Ciebie gościowa, też kręgosłup i nogi dają już mocno znać o sobie, więc nie porywam się z motyką na słońce. Nie miała bym chyba odwagi sama ruszać w świat na tzw "wariata" zwłaszcza jak dobrze nie zna się języków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paniusia 666
No, ja jestem jeszcze w niezłej kondycji fizycznej, a chodzenie po górach jest moją pasją. Dwa razy w roku jestem więc w Tatrach lub Bieszczadach. Wczasy z Bird Service, o których pisałam, to też wędrówka po górach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oriona
No to tylko pozazdrościć zdrowia i kondycji, niestety nie każdemu Bozia dała po równo :). Szczerze zazdroszczę, ba sama chętnie bym powędrowała po szlakach, ale staram się i tak nie tkwić w marazmie i zwiedzać póki jeszcze sił starcza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
50 lat to jeszcze nie seniorzy mam 44 poznałem babkę 52 lata wszyscy dają jej nie więcej niż 38 .Senior to od 65 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czytać się tego nie da, ma 2 lata do 50 i jeszcze 12 lat pracy - i gdzie tu mówić o seniorach, nie mówić ile jeszcze szkoleń i kursów przed mną....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
50 latki powini wypoczywac z daleka od ludzi najlepiej w lesie bron boze na plazy gdzie sa tacy mlodzi ladni jak ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja mama ma 51 lat ja mam 30 i nikt nie chce uwierzyć że taka "laska "jest matką takiego zgreda jak ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam Biuro Podroży Wigra z Warszawy , od kilku lat wyjeżdzam nad polskie morze z tym biurem i jestem bardzo zadowolona. Polecam wszystkim!! www.wigra.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oszsz... kurfa przestań mi autorze ubliżać, mam 53 lata jaki ja senior hahahaha. ... 3 numerki dziennie to norma, seniorem to będę po dziesięciolatce :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiliaa
Ja bym poszła tutaj w oferty "de lux", lub "dla wygodnych", gdzie biura często oferują wycieczki o mniej intensywnym programie zwiedzania, w mniejszych grupach i takie ogólnie spokojniejsze - sama szukam takiej wycieczki, by sprezentować rodzicom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam, mam 59 lat i wybieram się na wakacje polączone z rehabilitacja bo niestety doskwiera mi bardzo kręgosłup i nogi, fajne niedrogie oferty maja w http://zuris.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"gość 2013.06.22 moja mama ma 51 lat ja mam 30 i nikt nie chce uwierzyć że taka "laska "jest matką takiego zgreda jak ja " x Twoja Mama ma fajną córkę dla Was 🌻 50+ i senior... trzeba brać miarkę na trumnę :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baskaaa1
Moja ciotka która już jest po 50-ce niedawno wróciła z wczasów nad morzem http://primaveraspa.pl/cennik-pakiety/wczasy-dla-seniora-nad-morzem. Muszę podkreślić że ciotka była całkowicie wyczerpana, dlatego wspólne z rodziną postanowiliśmy ją tam "wysyłać". I okazało się to bardzo dobrą decyzją, bo wróciłam wypoczęta, pełna sił a przede wszystkim szczęśliwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zgodzę się, że wszystkie takie wypady są drogie. Można znaleźć bardzo ciekawe oferty w internecie, które organizują biura podróży. Od lat korzystam już z wakacji dla seniorów jako, że takze mam więcej niż 50 lat. Najczęściej zdarzało mi się do tej pory korzystać z biura podróży - http://www.kostravel.pl/wczasy_dla_seniora/page.html, dla mnie to nie jest jakiś wielki wydatek a jednak odpoczynek swoje robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafciu
Historia Roja (2016) dostępny już do pobrania oraz online >>>http://ma0.pl/r/tDThistoria-roja-2016 >>>http://ma0.pl/r/tDThistoria-roja-2016 >>>http://ma0.pl/r/tDThistoria-roja-2016 O filmie Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać Wiosna 1945 roku. 20-letni Mieczysław Dziemieszkiewicz, pseudonim „Rój”, traci starszego brata, dowódcę oddziału Narodowych Sił Zbrojnych na Mazowszu, zamordowanego przez żołnierzy sowieckich. Wraca w rodzinne strony i wstępuje do Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Jako dowódca oddziału partyzanckiego przez kolejnych 6 lat kontynuuje walkę o wolną Polskę z sowieckim okupantem, siejąc postrach wśród funkcjonariuszy UB i kolaborantów. Komunistyczne władze robią wszystko, aby namierzyć i zlikwidować „wroga władzy ludowej”.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co sie robi na takich wczasach? Chodzi na zabiegi? Ja bym wolała wyruszać na zwiedzanie codziennie rano, cały dzień ganiać po ciekawych miejscach z aparatem, a wracac wieczorem, najchętniej po jakims ciekawym spektaklu teatralnym albo koncercie. Tak spędzałam przerwy świąteczne w liceum i domagam się powtórki :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam 56 lat i jeszcze bym poskakał 50tke ktoraś,chętna?:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafciu
Historia Roja (2016) dostępny już do pobrania oraz online >>>http://ma0.pl/r/tDThistoria-roja-2016 >>>http://ma0.pl/r/tDThistoria-roja-2016 >>>http://ma0.pl/r/tDThistoria-roja-2016 O filmie Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać Wiosna 1945 roku. 20-letni Mieczysław Dziemieszkiewicz, pseudonim „Rój”, traci starszego brata, dowódcę oddziału Narodowych Sił Zbrojnych na Mazowszu, zamordowanego przez żołnierzy sowieckich. Wraca w rodzinne strony i wstępuje do Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Jako dowódca oddziału partyzanckiego przez kolejnych 6 lat kontynuuje walkę o wolną Polskę z sowieckim okupantem, siejąc postrach wśród funkcjonariuszy UB i kolaborantów. Komunistyczne władze robią wszystko, aby namierzyć i zlikwidować „wroga władzy ludowej”.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My byliśmy z mężem w Białym Dunajcu, najmilej wspominam basen termalny i smaczne jedzenie oraz pokój z widokiem na góry (kochamy góry) było to w www.uborowego.pl chcemy pojechac tam znowu w czerwcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z koleżanką już trzeci sezon wyjeżdzam nad polskie morzem z Biurem Podroży WIGRA www.wigra.com.pl. Mają bardzo przystępne ceny, opiekę rezydenta i najważniejsze dojazd z Warszawy na miejsce. Kazdemu polecam wczasy z Biurem Podróży Wigra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzejn
Jak wszedzie tak i tutaj wypowiadaja sie Panie ze ....bo i podobne rzeczy . Probowalem zainteresowc Panie ciekawym wypoczynkiem we dwoje i masz ci babo placek zazwyczaj odpowadaly , ze z nieznajomym nie pojada , ze chetnie by chcialy ale juz do usranej smierci trzymac za reke tego zlapanego w sidla. Nie pomogly tlumaczenia ze nie poszukuje kobiety dla romansu i do lozka a poprostu dla towarzystwa . Niemal wszystkim paniom wydawalo sie podejrzane ze skoro pokrywam wiekszosc kosztow to napewno czycham na ich dziewictwo ,zazwyczaj mowily pisaly ze trzeba najpierw sie poznac ale jak widza to poznanie juz nie mialy konceptu.. Przeciez jesli proponuje wspolne wczasy to nie gdzies w borach z daleka od ludzi . Mam juz powyzej 60-tki i nie mam czasu na marudzenie i miesiace czy lata na podjecie decyzji . Liczy sie konkretnie tak ,zgoda i nic wiecej . Przeciez jesli Pani nie spodoba sie moje towarzystwo to jaki problem sie mnie pozbyc . prawdopodobnie wiekszosc z dyskutantek pozostanie w sferze marzen bo naprawde samotnej starszej osbie jest trudno finansowo zrealizowac chocby skromne marzenie. Prosze bardzo jesli jakas Pani nie grymasi i gotowa jest na tego typu propozycje ,nie obawia sie ze zostanie brutalnie zgwalcona i pozbawiona czci mozemy dyskutowac . Jeden warunek musi byc to kobieta po 50-tce ,a czy mezatka ,wdowa, rozwodka lub ex zakonnica nie ma roznicy ,poprostu humor usmiech i zaufanie do drugiej osoby . Jesli mam placic za pokoj dwuosobowy i mieszkac w nim sam to nie ma problemu zeby w tym pokoju pozostala ze mna "dziewica " i gwarantuje ze opusci ten pokoj z "wiankiem ' Aaaa jeszcze najwazniejsze od 32 lat nie mieszkam w Polsce i naprawde nie szukam zony czy kochanki a przyjaciela. Jan ( decarlos@wp.pl )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa501966
Właśnie kończe w sierpniu 50 lat.I tak sie zastanawiam nad zrobieniem sobie prezentu.prezentem byłby wyjazd gdzieś w fajne ,ciekawe miejsce.Jestem mężatką,ale moja połówka ma zupełnie inne spojrzenie na odpoczynek.Byliśmy kilka razy wspólnie ,ale porażka,chyba sama spędziłabym ten urlop o wiele ciekawiej, planuje ten wyjazd w drugiej polowie sierpnia,kiedy właśnie będe kończyć 50 lat,może to szaleństwo ,ale zamierzam to zrobić wyjecha sama ,ale towarzystwo mile widziane Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DominikaZWroocl
50 lat to w obecnych czasach żaden senior;) 50 to podobno nowe 30! Jednak rozumiem że osoby w takim wieku nie chcą już na wakacjach klimatów typowo rozrywkowo-imprezowych, wolą pozwiedzać, pospacerować, dobrze zjeść, niekoniecznie na wszystkim oszczędzać. Dobrym rozwiązaniem może być kameralna wycieczka z biurem podróż, np. http://www.prestigevoyage.pl/kraj-baskow taka - elastyczne podejście do klienta, piękne krajobrazy, żadna masówka. osobiście zastanawiam się czy nie podarować takiej wycieczki rodzicom z okazji 30-tej rocznicy ślubu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc11111111111
Ja ostatnio wysłałam mamę do Bułgarii z pakietu travel senior. Rok temu była z tym samym biurem nad morzem polskim. Fajne podejście typowo dla ludzi po 60 roku życia :) Biuro niby z Lublina ale wyjazd nie był problemem z Warszawy :) biuro to watra-travel.pl wiem że coś ma jeszce ze stroną w nazwie senior - trzeba poszukać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajnym miejscem na wczasy dla seniora nad morzem jest ośrodek www.lazurosrodki.pl, który znajduje się w Rowach. Moja mama pojechała tam ze swoimi przyjaciółkami i wszystkie były bardzo zadowolone z wyjazdu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×