Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość teżczytająca

schabowe

Polecane posty

Gość teżczytająca

Niech mnie ktoś nauczy smażyć dobre schabowe bo już mnie to wnerwia ze za każdym razem mi te przez siebie usmażone nie smakują. Byłam dziś w gościach na obiedzie i jadłam wlasnie schabowe takie mięciutkie ale chrupiące zarazem. A moje to albo twarde jak podeszwa, jak chce dłużej podsmazyć to sie przypalaja mimo że gaz robię mały. Próbowałam pod przykryciem tak je trochę poddusić w parze pod koniec smazenia ale to znowu są takie mokre, nieapetyczne, panierka odłazi. Napiszcie mi jak krowie na rowie ile mam je smazyć, kiedy zwiększyć płomien , czy zmniejzyć, czy pod przykryciem itp bo musze coś robić źle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak tradycyjnie , czyli w panierce i na smalcu to smaży się krótko i na dużym ogniu schab jak jest rozbity, to jest cieniutki, wystarczy chwilka i już jest usmażony - zobaczysz po kolorze panierki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teżczytająca
to może ja go za grubo rozbijam? może bardziej powinnam walić młotkiem. Bo jak bym zrobiła tak jak piszesz to by w srodku były niedosmażone. a ma znaczenie czy na smalcu czy na oleju sie smaży ? Bo ja smaże na ojeju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Schab 1cm -ubity ,panierowny w mąkę ,jajko z solą i pieprzem ziołowym,bulkę tartą (bułka tylko z bułek -nie z chleba)Smalec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teżczytająca
gość---no to tak robię, tylko o sam sposób smazenia mi chodzi, długość intensywność płomienia czy pod przykryciem czy bez czy raz przekręcać czy więcej czy dużo tłuzczy. Piszcie wszystkie szczegóły, może w końcu trafie co robie żle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teżczytająca
Na smalcu do zezłocenia panierki No ale jak dasz duży gaz to ona ci sie na momencie zezłoci a w środku będa twarde. może najpierw duży a potem zmniejszyć. Jak wy robicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to akurat panierki nie używam i smażę na oleju, ale ja nigdy nie robię, jak wszyscy ;) smalec ma chyba wyższą temperaturę wrzenia niż olej, więc jest cieplejszy i szybciej się na nim usmaży taki kotlet o grubości 0,5 cm będzie tak czy inaczej miękki po minutce czy dwóch, w końcu to cieniutki kawałek mięsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teżczytająca
to jak narazie to tylko jedyną dla siebie rade widze żeby cieniej rozbijać mięso Ewa a jak robisz że bez panierki? samo mięso tylko w przyprawach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak panierka to buła... no i chłonie masę tłuszczu - po co mi on? raz na ruski rok smażę tradycyjne schaboszczaki, a normalnie to saute :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teżczytająca
Mi by takie nie smakowały no ale kazdy ma swój gust

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×