Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość polny_kwiatek

zniszczone końcówki włosów

Polecane posty

Gość polny_kwiatek

Witam, jakiś czas temu zauwazyłam, że zaczynają mi się rozdwajać końcówki, oczywiście podcięłam je, ale chciałbym stosować jakieś specyfiki zabezpieczające... Możecie polecić jakieś dobre preparaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość góraSzczęścia
dobrze, że je podcięłaś :) ja do zabezpieczania końcówek używałam jedwabiu, ale teraz widziałam nowość Biokap - kurację do zabezpieczania końcówek :) już na nią poluję!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahawa
Ja również używam jedwabiu i jeszcze z strony hejfy.pl zamawiam olejki indyjskie które mi przynajmniej świetnie poprawiają włosy no i końcówki oczywiście też xd dobre są produkty amla tylko nie mają pięknego zapachu, ale co tam, ja stosuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaq
może jakiś olej? jest fajny arganowy. wydajny bo daje się go niewiele. kosztuje coś ok. 25 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=250381 "Jak postępować ze zniszczonymi włosami- klika rad w żołnierskich słowach: - jeśli włosy są bardzo zniszczone należy je podciąć, - myjąc włosy myj tylko skórę, spływająca piana zmyje brud z włosów, a ich kontakt z detergentem będzie krótszy, - staraj się używać łagodnych szamponów (najlepiej dla dzieci, Uwaga: szampony ziołowe mogą wysuszac włosy) - nie myj włosów w zbyt ciepłej wodzie, - jeśli to możliwe nie używaj suszarek, prostownic, lokówek etc. - jeśli to możliwe nie używaj pianek/lakierów do stylizacji (często zawierają alkohol, który wysusza włosy), - staraj się używać odżywkę po każdym myciu, - unikaj czesania mokrych włosów, rób to delikatnie, najlepiej przy użyciu szczotki naturalnej lub dewnianej - staraj się unikać kosmetyków z alkoholem (etanol/denat) w składzie (np. niektóre jedwabie, mgiełki) mogą wysuszać włosy!!! - płukanie włosów zimną wodą domyka łuski przez co włosy stają się bardziej gładkie i błyszczące Metody domowe czyli kuferek czarownicy : • Bardzo dobrym sposobem na nawilżenie włosów są maseczki olejowe. Najlepsze do tego celu będą: olej rycynowy, olej kokosowy, olej palmowy, olej jojoba, olej avocado, olej ze słodkich migdałów, oliwa z oliwek. Możesz z nich tworzyć przeróżne kombinacje, w zależności od tego co aktualnie posiadasz. Informacje na temat oleju rycynowego znajdziesz tutaj klik! O oleju kokosowym i nie tylko tutaj klik! I tu klik! Olej kokosowy można zazwyczaj kupić w sklepach zielarskich, ze zdrową żywnością, z żywnością wegetariańską a także przez internet, np. w www.mazidla.com , www.biochemiaurody.com Jest też odrębny wątek poświęcony temu olejkowi, z którego dowiesz się więcej --> klik! Dobrze jest stosować je przynajmniej raz w tygodniu • Dużą popularnością na wizażu cieszy się również maska z oleju rycynowego, jajka, oliwy z oliwek i cytryny. Więcej o niej znajdziesz tutaj klik! i tutaj klik! • Kolejnym naturalnym kosmetykiem mającym zbawienny wpływ na włosy jest miód. Można go stosować solo bądź też z powyższymi składnikami. Dobre efekty uzyskuje się również przez dodanie miodu do ulubionej odżywki/maski oraz stosowanie miodu do ostatniego płukania włosów po myciu [np. łyżka miodu na litr wody- po spłukaniu miodem pozostaw włosy do wyschnięcia] Nie obawiaj się maseczek z miodu- nie zlepiają i nie matowią włosów- miód bardzo łatwo daje się spłukać • W celu wzmocnienia włosów u ich "podstawy" zapraszam do Klubu PP klik! • Płukanki ziołowe- jak wiadomo zioła to cenny składnik kosmetyczny- jednak płukanki z niektórych ziół mogą wysuszać!!!- do włosów suchych poleca się kwiat lipy, liść lub korzeń prawoślazu, • proteiny i mleczka roślinne- do kupienia w sklepach internetowych z pólproduktami kosmetycznymi- można dodawać ich do gotowych odżywek lub stworzyć z nich spray do włosów o działaniu nawilżającym i nabłyszczającym. (Podstawowy przepis to ok. 40ml wody destylowanej, po 1,5ml protein mleka, jedwabiu i keratyny oraz po 2ml mleczka owisianego i waniliowego- całość zamieszać i przelać do pojemnika z atomizerem- można zastosować inne mleczka lub dołożyć np. NMF) Gotowe produkty do pielęgnacji włosów suchych i zniszczonych - Nasze wizażowe typy: • Pollena – Malwa, Studio Gloria - link do wątku klik! Link do KWC klik! • Wax L’Biotica Włosy suche i zniszczone klik! • Kallos Crema al latte- wątek o produktach firmy Kallos klik! Link do KWC klik! • Fitomed, Odżywka ekstraziołowa regenerująca z kompleksem witaminowym (włosy suche i normalne) klik! • Farmona, Jantar, Odżywka do włosów i skóry głowy klik!" Plus dogłębna lektura tego bloga: www.anwen.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wdowa po mężu
ja testuję już nowość Biokap! Pierwsze wrażenie świetne - bardzo dobrze wygładza włosy, są miękkie i lśniące. Jak nakładam głównie na końce, nie zauważyłam jakiegoś przeciążenia. Bardzo fajna dwufazowa formuła. Kuracja jest bardzo wydajna - wystarczy niewielką ilość rozetrzeć w dłoniach i wetrzeć w końcówki. Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przestań spamować tym biobadziewiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość góraSzczęścia
Dzięki za opinię, jeszcze bardziej utwierdziła mnie w przekonaniu, że warto zapolować na Biokap! Nie powoduje on u Ciebie przetłuszczania? Ja mam dość mocno przetłuszczające się włosy i nie chciałabym ich dodatkowo obciążać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jestem fryzjerką z 8 letnim stazem więc wiem co mówię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krycha0040
Ostatnio miałam straszny problem z rozdwajającymi się końcówkami. Były już tak widoczne, że naprawdę nie wiedziałam co z tym zrobić. Spróbowałam produktów DOVE do zniszczonych końcówek. Muszę przyznać, że efeky były naprawdę dobre. Ale zauważyłam, że jak używam wszystkich trzech produktów na raz to jest jeszcze lepiej. Mogę polecić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dove przestało się sprzedawać i trzeba pospamować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AvionetkaX
Jedwab, jedwab i jeszcze raz jedwab!!! Nie ma lepszych preparatów na rynku. Od dawna wiadomo, że proteiny jedwabiu mają dobroczynny wpływ na włosy. Żadna odżywka nie zastąpi jedwabiu, w końcu to naturalne panaceum na zniszczone włosy. Moje wyglądały jak siano, ale kupiłam sobie pewien specyfik, a mianowicie: Cece Med Silk. teraz są naprawdę miękkie i błyszczące. Wcześniej stosowałam też jedwab BIOSILK, ale ten Cece zdecydowanie lepiej mi służy ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie jest żaden jedwab tylko mieszanka silikonów do stosowania PUNKTOWEGO (na same końcówki) i tylko jako uzupełnienie zdrowej pielęgnacji. A te silikony z cece nie powalają, od biosilka ciut lepsze bo bez alkoholu, ale nie ma porównania np. z Green Pharmacy (który w dodatku jest sporo tańszy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneczka3011777
Też używałam Biosilku. Miałam szampon, bo był akurat w promocji w Superpharmie, ale po 2 użyciu oddałam, bo włosy mi się przetłuszczały. Cece jest ok. Używałam szamponu i odżywki 2fazowej. Nie obciąża włosów, ładnie się błyszczą potem. Polecam, choć warto polować na promocje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izula1985
No właśnie jak to jest z tymi silikonami? Ja ostatnio się uśmiałam sama z siebie (i swojej naiwności), że w UE ogólnie kosmetyki są bez parabenów a taka szcześliwa dałałam się nabrać na takie opisy na opakowaniach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z silikonami jest tak, że trzeba je stosować z głową (odpowiednie rodzaje i w odpowiednich produktach; wielu osobom służy kompletna rezygnacja z silikonów), a nie pakować w ilościach hurtowych: www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=387147 "Niezaprzeczalnym faktem jest, że silikony - czyli grupa polimerów z charakterystycznym ugrupowaniem Si-O - powlekają włosy rodzajem filmu, który stwarza iluzję równej powierzchni, a co za tym idzie - błyszczących i zdrowych włosów. Oznacza to, że działają one kondycjonująco. Dla włosów suchych z natury, zniszczonych, poddawanych licznym zabiegom stylizacyjnym wydają się być idealnym rozwiązaniem. Problem jednak w tym, że większość z nich nie rozpuszcza się w wodzie, co niemal całkowicie wyklucza je z metody CG. Trzeba zaznaczyć, że niektóre z tych polimerów usuwa się przy pomocy silnych detergentów, które jednocześnie pozbawiają włosy cennych lipidów, jak choćby chroniącego je sebum. Skutkiem tego jest postępujące wysuszenie włosów, bowiem brak bariery lipidowej sprawia, że cenna woda wyparowuje z włosa bez przeszkód. By temu zapobiec ponownie sięgamy po odżywkę z silikonem i tak oto wpadamy w błędne koło. Jeżeli nie usuniemy silikonów większość z nich z czasem nabuduje się na włosie, powodując ich obciążenie, przyklapnięcie oraz pozbawiając je wigoru. Z powodu wysuszenia trudno będzie też manipulować włosami podczas codziennego ich układania. Nie jest to jednak jedyny minus - warstwa polimerów może utrudniać przenikanie składników odżywiających i nawilżających do wnętrza włosa, co skutecznie obniży działanie nawet najlepiej skomponowanej odżywki. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izula1985
O dzięki :). Ja w międzyczasie też coś na polki.pl znalazłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AvionetkaX
gość - no mi akurat służą kosmetyki Cece of Sweden. Jeśli chodzi o skład, to wiele kosmetyków ma jakieś tam domieszki silikonów w sobie, ale w końcu chodzi o efekt, prawda? A moje włosy nie pytają o skład, tylko chcą po prostu skutecznej pielęgnacji. Trzeba tylko uważać, żeby z takimi kosmetykami nie przesadzić - nie nakładać zbyt dużych ilości i to wszystko. Moje włosy wyglądają po linii Cece fantastycznie. Ale każdy używa, co mu służy najlepiej, ja tylko wyraziłam swoją opinię na temat tego kosmetyku, który moim zdaniem jest rewelacyjny (a przetestowałam już wiele, gdyż moje włosy są niezwykle wymagające).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ci płacą za ich reklamę to oczywiście, że ci "służą", spamerze łaciaty! :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kilka kroków do zdrowych włosów: końcówki podciąć używać szamponu bez silikonu (czytać składy) olejować włosy na 2 godziny przed myciem po każdym myciu nakładać odżywkę bez silikonu... zastosowałam tę metodę i już po dwóch tygodniach z przesuszonego siana mam zdrowe gładkie włosy przedtem przy każdym myciu używałam odżywczych masek a włosy robiły się coraz bardziej suche i kruszące (silikony w składzie) używam szamponu Dermena, oleju z pestek moreli i odżywki Garnier Awokado i Karite

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do włosów średnio do wysokoporowatych polecam keratyne :) falowane ją lubią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
AvionetkaX - gdyby twoje wlosy byly "niezwykle wymagajace" to by sie nie zadowolily silikonową papką ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×