Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Koty

Polecane posty

Gość gość

Czy jak pójdę do weterynarza z kotem który ma robaczki żeby on zobaczył co to za robaki i dał na to jakieś lekarstwo to płace tylko za ten lek czy za wizytę też? Pomóżcie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
możesz iść bez kota a wetowi powiesz , że chcesz tabletki na odrobaczenie.Musisz znać wagę kota bo od tego oblicza się dawkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeżeli potrafisz dokładnie opisać te robaki, to możesz iść bez kota i wtedy zapłacisz tylko za lekarstwo jeżeli wiesz na pewno, że kot ma robaki, to odrobaczenie trzeba koniecznie powtórzyć, najczęściej robi się to po tygodniu, więc weź podwójną dawkę leku jest to związane z cyklem rozwojowym pasożytów ale dobrze jest co jakiś czas pokazać kota weterynarzowi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak często odrobaczać kota? nie widzę robaków je w domu... latem wychodzi do ogrodu ale raczej kot domowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy wystarczy taki preparat ze sklepu zoo czy musi być od weta? a sa zastrzyki na robaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w sklepie zoologicznym nie sprzedają lekarstw, a zarobaczony kot wymaga lekarstwa na robaki od weterynarza są też leki w zastrzykach w razie czego, ale po co? jeżeli kot nie chce łykać pastylek, to są też środki w paście i w kropelkach, które zakrapia się na kark między futrem niewychodzącego kota można odrobaczać rzadziej, co kilka miesięcy (pół roku), ale jak wychodzi do ogrodu to trzeba bardziej regularnie, ja swoje w lecie odrobaczam co 6 tygodni i nie ma problemów, kiedyś odrobaczałam co 2-3 miesiące, ale zdarzało im się mieć robaki, teraz jak odrobaczam co 6 tygodni, to nie zauważam nawet najmniejszych objawów leć do weta, nie ma na co czekać, robakami od kota może się nawet człowiek zarazić, nie mówią o chorobach przenoszonych przez pasożyty czy nawet tym, że kot się męczy - robaki z przewodu pokarmowego mogą przedostać się np. do płuc czy serca i wtedy kot bardzo poważnie zachoruje, więc kota trzeba odrobaczyć natychmiast

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem, czemu się boisz, ale jeżeli się wstydzisz poprosić, to nie ma czego, robaki u kotów to jak katar u ludzi, jedna z najczęstszych rzeczy, z jakimi ludzie przychodzą do weta i jednocześnie jeden z zabiegów, które kotom trzeba robić najczęsciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mellonna
myślę, że autorce nie chodzi o wstyd tylko o koszty. No ale niestety, na zdrowiu (także kota) nie wolno oszczędzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×