Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Pranie ręczne

Polecane posty

Gość gość

Witam. Pralka mi wysiadła i przez jakiś czas jestem zmuszony na pranie ręczne, w jaki sposób prać ubrania? Czy pranie ręczne jest tak samo efektywne jak w pralce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mellonna
Efektywne na pewno nie - trzeba w nie włożyć mnóstwo energii, by osiągnąć taki sam skutek jak po praniu w pralce. Nie zazdroszczę, bo pranie ręczne to ciężka praca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wyobrażam sobie prać ręcznie ubrań, jeszcze drobna bielizna ok, ale większe ubrania absolutnie ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
można prosić o jakąś porade w jaki sposób prać ręcznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja właśnie jestem na wczasach i prałam dziś ręcznie bieliznę ;-) do ciepłej wody wlewasz płyn do prania, mieszasz, wrzucasz bieliznę/ubrania posegregowane kolorami i lekko ugniatasz. Jeżeli jest brudne to zostawiasz na trochę żeby "odmokło". Później lekko pocierasz, ugniatasz, wyciskasz - tj. pralka ;-) Możesz zmienić wodę jeżeli pranie jest brudne mocniej. Później do czystej wody dodajesz płyn do płukania, płuczesz ubrania, wyciskasz/nie wykręcaj, bo się zdeformuje/ i wywieszasz do suszenia ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze, że moja pralka LG ma funkcję smart diagnosis i w razie awarii mogę poprzez smartfona zgłosić awarię prosto do serwisu, bo nie dałabym rady wyprać ręcznie tylu rzeczy na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nurka077
W sumie teraz pralki LG mają funkcje prania codziennego co zastępuje pranie ręczne. Ja to nawet często korzystam z odświeżania ubrań parą bez konieczności używania proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ApppooLLonia
Nie lubię prać ręcznie, a odkąd mam pralkę LG z systemem 6 motion nie muszę się martwić o delikatne tkaniny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lunnana
Ja już dawno odzwyczaiłam się od prania ręcznego. zawsze używam programów do delikatnych tkanin i mam nadzieję, że nie będę musiała nigdy wracać do prania ręcznego. Niedawno wymieniłam pralkę na kompakt od whirlpoola i piorę w niskich temperaturach dlatego bardziej dbam o swoje ubrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ja też do takich lepszych rzeczy ur****miam pranie parowe aby je trochę odświeżyć, a te bardziej brudne to normalnie piorę programem 6 motion i się nie martwię, że odpadną cekiny czy perełki z bluzki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lunnana
Oj... Odpadające cekiny to zgroza.. Ja też na szczęście już nie mam tego problemu:-) i ubrania się nie kurczą ani nie rozciągają w praniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peloponezja
przy praniu ręcznym zużywa sie dużo więcej wody i czasu. Teraz nawet tkaniny bardzo delikatne można prać w pralce używając odpowiednich programów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lunnana
Z dzisiejszymi osiągnięciami technicznymi, chociażby w pralkach Whirlpoola nie musimy się martwić o takie pranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyobraź sobie, że musisz zrobić pranie dla 5cio osobowej rodziny - ręcznie? Nigdy w zyciu! :D Sama czasem piorę ręcznie, ale tylko wtedy, kiedy wiem, że mam naprawdę mało i bedzie szybciej niż w pralce. A propos pralek, są one teraz tak zaawansowane, że nie boję się wyprać nawet wełnianego płaszcza - God bless it! :D Jeśli chcesz kupić coś na miejsce tej zepsutej, zastanów się poważnie nad wyłożeniem ciut większej sumy i zaopatrz się w naprawdę dobrą i wielofunkcyjną maszyne, która bądź co bądź będzie Ci służyć przez następne 10-15 lat, przykładowy link, możesz obejrzec modele LG: http://www.niezawodnepralki.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
żal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To prawda - pranie ręczne jest bardzo męczące, szczególnie, jeśli chodzi o duże, ciężkie po namoczeniu rzeczy. Jednak tak dokładnie, jak można wyprać mniejsze rzeczy ręcznie, żadna pralka nie wypierze :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lol, jaki festiwal kryptoreklamy xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak zapomniałem dodać płynu do płukania to co? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pranie do wyje*****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maya132
pomaga mi w tym Pani do pomocy, ogarnia glownie bielizne recznie (tylko moja, przewaznie ponczochy, czasem kolanowki, tiulowe majtki itp) i wychodzi jej to calkiem sprawnie, raz na 2 tygodnie dostaje pelny woreczek do prania, ogarnia w 15-20 minut raptem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bleee, nigdy nikomu nie dałabym mojej bielizny do prania obcej osobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dlaczego? srasz w gacie czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×