Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nat44

ile wynosi niski zus?

Polecane posty

Gość nat44

myślałam,że 480zł ale to chyba podstawa,a płaci się 414,85 z chorobowym?już nie rozumiem tego.proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podstawę wym. składek na ub. społ. stanowi zadeklarowana kwota nie niższa niż 480 zł (30% kwoty min. wynagr. 1600): emerytalne - 93,70 zł rentowe - 38,40 zł chorobowe - 11,76 zł wypadkowe - 9,26 zł --------------------------- 153,12 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ubezpieczenie zdrowotne: podstawę wym. składki stanowi zadeklarowana kwota nie niższa niż 2908,13 zł (75% przeciętnego mies. wynagrodzenia...) 2908,13 zł x 9% ------------------- 261,73 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NORMALNA (styczeń - grudzień 2013 r.) - ubezp. społeczne - 710,67 zł (z chorobowym), - ubezp. społeczne - 656,09 zł (bez chorobowego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tzn.ubezp.społ. wynosi153,12zł+ubezp.zdrowotne 261,73zł =414,85zł? czy dobrze rozumiem,że mój zus to 414,85zł a nie 480zł????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nat44
to wyżej ja pisałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ????
a ja myślałem że zus to 480 a to 414?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nat44
no to tak jak ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1600 zł x 30% =480 zł - o tym pisałam, że to jest podstawa do dalszych wyliczeń ... płacisz społeczne i zdrowotne. Jako przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą, ale tylko przez m-ce, dodatkowo nie płacisz FP. Musisz poczytać to co piszą na stronie zus.pl, bo to wszystko jest ważne gdy jeszcze jesteś zatrudniony. Pamiętaj-- by skorzystać z preferencyjnej stawki też trzeba spełniać określone warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W tym momencie około 400 złotych. Zobaczcie to - http://www.pawelkurnik.pl/ Można tyle płacić cały czas, wystarczy założyć spółkę w UK i przedstawicielstwo w Polsce. Nie chodzi tutaj oczywiście o lewe zatrudnienie, tylko normalną, legalną działalność. A oszczędności z tego wynikające mogą być naprawdę wysokie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×