Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Fendara

Szybkie i smaczne dania z kaszą

Polecane posty

W ramach poprawy swojej diety postanowiłam częściej sięgać po kasze. Kilka pomysłów na kuskus już tu znalazłam, sałatki lubię a latem zawsze lepiej lżej jadać. A jakie macie pomysły obiady i kolacje z innymi kaszami? Coś dla dzieciaczków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas w domu kasze od lat królują i na obiady i na desery. Na obiad np. z sosem pieczarkowym podaje kaszę gryczaną,lub z gulaszem wołowym lub cielęcym,z bitkami też kasza gryczana z roladkami wołowymi lub z karkówki,albo z warzywami,głównie kasza gryczana ma wzięcie,jęczmiennej nie bardzo.Kaszę kukurydzianą gotuję na wodzie - na gęsto,studzę potem kroję w małą kostkę i podaję z gorącym mlekiem na słono,kaszę jaglaną z konfiturami.Do obiadu robię kotlety mielone.Mielę mięso z szynki i dodaję wszystko tak jak na zwykłe mielone i oprócz tego dodaję 1 woreczek ugotowanej kaszy gryczanej na 1/2 kg mięsa.Mieszam razem i smażę otoczone w bułce tartej na złoto z obu stron.Robię racuszki z kaszy i podaję z sosami mięsnymi lub pieczarkowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej jak te racuszki z kaszy robisz???:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za fajną podpowiedź na kaszę kukurydzianą. Z owocami robię mannę - prosty i smaczny sposób na pożywne śniadanko. Jak robisz racuszki? Zamiast mąki kasza? A zapiekanki z kaszą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 szklanka ugotowanej na sypko kaszy gryczanej najlepsza nieprażona 2 jajka 1 cebula kilka łyżekstartego parmezanu Sól, pieprz, szczypta kurkumy, natka pietruszki lub szczypiorek Cebulę drobno kroję ,podsmażam na złoty kolor.Wszystkie składniki łączę dodaję ze 2 - 3 łyżki mąki i smażę na złoty kolor z obu stron. Podaję z sosem pieczarkowym lub z grzybów leśnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To moze podrzuc
jakis przepisik na jakis sosik tez, plisss ;) Bo widzimy, zes kuchareczka pierwszorzedna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kroję ok 1/2 kg pieczarek w niedużą kostkę,sporą cebulę w małą kostkę i podsmażam przez kilka minut.Podlewam wodą i duszę ,aż będą pieczarki miękkie.Doprawiam solą,pieprzem.Dodaję kilka łyżek słodkiej śmietany 30%,zagęszczam kilkoma łyżkami zmielonych na proszek(w młynku do kawy)suszonymi pieczarkami.Gotuję na wolnym ogniu ,aż gęstość będzie odpowiednia. Jeszcze sobie przypomniałam fajny przepis koleżanki. ok 1 kg ugotowanych i przeciśniętych przez praskę ziemniaków - ostudzić ok 1/2 kg ugotowanej kwaszonej kapusty-dobrze odciśniętej i drobno posiekanej 2 woreczki ugotowanej kaszy gryczanej 20 dkg dobrej wędzonki-pokrojonej w małe kostki i podsmażonej 1 spora cebula pokrojona w drobną kostkę i podsmażona na złoty kolor Wszystko dokładnie mieszamy,przyprawiamy solą i pieprzem. Z takiej masy robię pierogi ,krokiety lub w waflu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klimikia
Najszybsze danie to kasza z sosem i tu obojętnie jaka czy biała czy ciemna. Ja uwielbiam z sosem z leśnych grzybów, teraz mamy sezon więc można podjeść. Ważne by kasza była odpowiednio ugotowana, nie rozgotowana bo traci wtedy wiele właściwości. Lepiej kupować kasze nie w woreczkach. Gotowanie w woreczku jest pozornie wygodniejsze, po co rozwadniać kaszę, po co wylewać wraz z wodą cenne składniki. A zasada jest prosta 2 razy więcej wody niż kaszy, gotujemy kilkanaście minut i czekamy aż kasza wchłonie resztkę wody. Ja polecam kaszę gryczaną z pomidorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To moze podrzuc
dzieki :) jaki wafel masz na mysli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taki deserowy ,prostokątny jak na wafelki z masą. Wafel układasz na wilgotnej ściereczce(nie mokrej ale wilgotnej)przykrywasz wilgotną ściereczką i trzymasz tak do momentu aż zmięknie i stanie się łatwy do formowania,rozsmarowujesz dość cienko farsz i delikatnie zawijasz w rulon a następnie rulon owijasz dość ciasno w folię spożywczą,odkładasz do lodówki do stężenia.Odwijasz z folii i kroisz na 3-4 cm plastry( każdy plaster-roladkę otaczasz w rozmąconym jajku i bułce tartej a następnie smażysz na złoty kolor z obu stron.Ekstra smakują takie roladki z farszem jak na ruskie pierogi.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardzo fajowy pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CiwilkaP
ja ostatnio gotuje wszytsko ze stronki mojanowafigura.pl/przepisy to jest kopalnia inspiracji dla mnie, szczegolnie ze teraz jestem na diecie gdzie kaszą zajadam się na potęgę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×