Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość avokado11

****JADŁOSPIS NA 7 DNI **** by zaoszczędzić

Polecane posty

Gość avokado11

Witam , czy macie jakieś przykładowe jadłospisy na 7 dni? Chcę trochę zaoszczędzić , bo w sumie dużo kaski idzie mi na jedzenie , a jeszcze więcej tego jedzenia w rezultacie ląduje w koszu na śmieci :( macie może jakieś pomysły ?! Jest nas troje ( dwoje dorosłych i 10 latka ) za wszystkie podpowiedzi jestem bardzo wdzięczna ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie bede oryginalnaaaa
kup całego kurczaka, podziel go na porcję - udka, skrzydełka, piersi, porcja rosołowa. Z porcji zrób zupę np pomidorową z makaronem jednego dnia, drugiego dnia z piersi zrób kotlety lub pokrój w kostkę i zrób je w sosie ziołowo śmietanowym z ryżem, trzeciego dnia skrzydełka i udka zamarynuj na min 2 godziny w ulubionych przyprawach i upiecz z z młodymi ziemniakami. Z jednego kurczaka masz obiad na 3 dni. Doliczyć do tego trzeba dodatki ale teraz sezon na warzywa więc jak najwięcej warzyw, surówki z pomidora i cebuli, mizerie z ogórków, buraczki tarte, młoda kapusta, kalafior i wiele innych. Oprócz tego tanio właśnie jest wyczarować coś z warzyw sezonowych np takie zestawy: jajko sadzone z młodymi ziemniakami z koperkiem i mizerią z ogórków kalafior panierowany z ziemniakami placki z cukinii lub cukinia faszerowana mięsem mielonym i ryżem leczo bigos z młodej kapusty z resztkami wędlin z lodówki placki ziemniaczane Wszelkie zupy są też tanie, zdrowe i smaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie robię jadłospisów, bo nie lubię takiego planowania na zaś, bez możliwości manewru i dostosowania się do zachcianek i pogody. Za to robię raz na tydzień duże zakupy, i mam zawsze w zamrażarce 2-3 rodzaje mięsa, 2-3 ryby, plus w szafkach różne kasze, ziemniaki zwykłe i słodkie, ryż, soczewicę, groch, konserwy, mrożone warzywa (zimą wiecej, latem mniej za to więcej świeżych) masę przypraw i dodatków pozwalających mi z kilku składników zrobić super danie. I niemal nigdy nic (poza jakimś zapomnianym czy marnej jakości warzywem) nie wyrzucam do śmieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dodaj wiecej jajek - sa niedrogie i wartosciowe Wiecej mleka i nabialu - jak wyzej kupuj warzywa i owoce tylko w sezonie wyeliminuj wszystkie gotowce i gotuj sama chocby najprostsze dania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×