Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magically

Co po studiach? Doradźcie.

Polecane posty

Witajcie. W przyszłym roku kończę licencjat dzienny. Jedno wiem- dalej idę na zaoczne i chcę zacząć pracę. Jednak mam pewien dylemat w związku z tym gdzie mam żyć. Tu w moich rodzinnych stronach mam chłopaka, z którym jestem już kilka lat. Bardzo go kocham i razem planujemy życie. On ma tutaj stabilną pracę i dom z czego jedno z pięter duże i całe do jego dyspozycji, tak, że w przyszłości znalazłabym tam swój kąt. Kiedy myślę nad tym, gdzie chciałabym ułożyć swoje życie, to jest to właśnie tutaj. Marzę o stabilnym, spokojnym życiu. Powiem szczerze, że nawet chciałabym mieszkać u mojego chłopaka, bo bardzo lubię tam spędzać czas, bardzo lubię jego rodziców, ludzi z jego miejscowości, atmosferę w tym domu. Marzę o tym, żeby znaleźć sobie pracę, założyć rodzinę i tak żyć z moim partnerem. Czuję, że to jest to czego chcę. Chcę szukać pracy w promieniu 40 km od domu, a jeśli będzie taka konieczność to dojeżdżać do mojego miasta studenckiego tj. 60km. Z drugiej strony wszyscy mówią, że szkoda rezygnować z życia w dużym mieście, że tam łatwiej o pracę i w ogóle. Jednakże moje najlepsze kumpele po studiach wracają do domu. Ze znajomymi ze studiów wiem jak będzie- teraz są, a po ukończeniu każdy pójdzie w swoją stronę. Wtedy w wielkim mieście zostanę sama jak palec, bo najlepsi wrócą do domów, reszta się rozpadnie. Nie chcę wynajmować mieszkania z przypadkowymi ludźmi, czuję potrzebę stabilizacji. A nie będzie mnie stać zaraz po studiach na samodzielne wynajmowanie mieszkania. Istnieje trzecia opcja. Razem z chłopakiem nie wykluczamy, że po ukończeniu przeze mnie szkoły wyjedziemy na jakiś czas za granicę. Co byście mi poradzili? Czy powinnam iść za głosem serca i zrobić to co czuję, że da mi szczęście? Czy iść za rozsądkiem i zostać w dużym mieście z nadzieją, że moja kariera szybciej się rozwinie niż w mniejszym mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wyjść za mąż i rodzić dzieci, co roku jedno :}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×