Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kala95

STUDIA TECHNIKI DENTYSTYCZNEJ CZY POLITOLOGII?

Polecane posty

Gość kala95

Witam, od września będę w klasie maturalnej ale mam wielki problem bo nie wiem z czego mam się przyłożyć w tym roku czy to historii czy biologii ? Jaki kierunek jest przyszłościowy? Lepsza praca po nim? A może jakiś inny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odpowiedzi udzielę na moim przykładzie. Po maturze, nie dostałam się na wymarzoną filologię. Żeby nie stracić roku, złożyłam papiery do szkoły pomaturalnej, by uczyć się na technika dentystycznego. Nauka miała trwać dwa lata. Byłam tam tylko rok (bo dostałam się na filologię). Nauki przez ten rok było sporo, nie tylko teoria, czyli anatomia, materiałoznawstwo itp., była także praktyka, robiliśmy zęby z wosku i mydła, robiło się aparaciki ortodontyczne i protezy. To jest szkoła dla osób, które mają zdolności manualne. Ja nie miałam, dlatego praktyka nieco kulała. Dziś bywają momenty, że żałuję, że nie skończyłam tej szkoły. Mogłam sobie znaleźć pracę przy dentyście albo otworzyć coś własnego, reperację protez na przykład. Skończyłam studia na państwowej uczelni, dziś nie mam pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja kolezanka skonczyła studia z historii a teraz uczy sie razem ze mna na asystentke stomatologiczna ;) odpowiedz chyba juz masz, wszystkie zawody medyczne sa lepsze bo po nich znajdziesz prace a po historii nie bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odpowiedz na pytanie: komu i do czego potrzebny politolog ? No chyba, że masz wujka posła albo innego ministra :D Ale wtedy to możesz kończyć co chcesz, stołek i tak się wtedy znajdzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kala95
no ja wiem, że po medycynie jest lepiej. Ale jeśli się nie odstanę a zdam tylko biologie to sama zamykam sobie drzwi innych kierunków..a i jeszcze na techniki dentystyczne wystarczy podstawa biologi lepiej zdać podstawę czy rozszerzenie? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×