Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fb

Sklep spożywczo-monopolowy

Polecane posty

Gość fb

Witam was serdecznie potrzebuje pomocy. Mam pomysł na interes a mianowicie na sklep spożywczo monopolowy głównie chciałam żeby był alkohol. tylko problem mam w tym że, nie wiem jak to wszystko pozałatwiać itd. pomóżcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
masz lokal ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fb
mam na oku już jeden który bedę wynajmować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spełnia warunki sanepidu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie jest za blisko szkoły , kościoła ? bo nie dadzą ci koncesji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fb
czy spełnia warunki sanepidu to nie wiem tego :/ ale kiedyś pamiętam coś tam było... bodajże sklep z ciuchami. nie :) tylko 500 metrów dalej też jest sklep taki sam.. ale mam zamiar z nim konkurować.. bo ja miała bym trochę lepszą lokalizacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sklep z ciachami czy produktami niespożywczymi typu chemia , art .budowlane czy ogrodnicze podlega innym obostrzeniom . Spożywka , nawet sam alkohol to produkty spożywcze i lokal musi spełniać rozmaite wymogi .Najpierw idź do Sanepidu i zapytaj o warunki jakie musisz spełnić bo możne się okazać , że żeby prowadzić spożywkę trzeba będzie przeprowadzić remont .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyj to jest lokal ? prywatny ? gminny ? miejski ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fb
mhm.. to jest lokal prywatny.. a jak bym np. zadzwoniła znów do tego gościa i zapytała czy jego lokal spełnia warunki sanepidu ??? myślicie że powie prawdę ?? mi się wydaje ze lokal jest w porządku... a jak bym poszla do sanepidu to jak mam załatwić to żeby lokal spełniał warunki ??? sanepit przyjezdza i wszystko sprawdza ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zanim otworzysz sklep MUSISZ mieć uzgodnienia i pozwolenie z Sanepidu . Idziesz tam , mówisz o co ci chodzi , piszesz pismo o wyznaczenie warunków a oni resztę zrobią sami i powiedzą ic co dalej . Zdanie właściciela nie ma tu nic do rzeczy ,bo to ty otwierasz lokal i na tobie bedize spoczywała wszelka odpowiedzialność . Oczywiście wiesz , że na handel alkoholem musisz mieć pozwolenie i uiszczoną opłatę za ot pozwolenie ? Ile ono wynosi w twoim mieście ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fb
tak wiem :) u mnie koncesja wynosi 2 300zł za rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
za wszystkie rodzaje alkoholi - czy tylko na na jeden ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fb
powyżej 18% a typu piwa 525zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wysokość opłaty za sprzedaż alkoholu reguluje ustawa w progu podstawowym to ponad 3 tys za rok , ta opłata sugeruje ,ze któryś alkohol jest z tej opłaty wyłączony . I jest to chyba wódka , nie masz zamiaru handlować wódką ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zanim na cokolwiek sie zdecydujesz najpierw idż nawet 10 razyi pytaj o to smao ,zeby sie nie okazalo ,ze poczynisz inwestycje ,które z powodów formalnych nie mogą dojść do skutku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fb
no mi własnie najbardziej o wódkę chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fb
Czyli pierwsze co mam zrobić to iść do sanepidu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fb
Ja muszę już lecieć ale jeśli wiecie coś na ten temat to piszcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
właściwie to powinnaś najpierw mieć lokal bo wszędzie będą chcieli od ciebie tytułu prawnego do lokalu - czyli najpierw idż do sanepidu - zapytaj jak to powinno być załatwione od ich strony . A jednocześnie rozmawiaj z właścicielem . Nie boisz się ryzyka , ze facet wypowie ci nagle umowę a ty zostaniesz z towarem i likwidacją ? chcesz korzystać z małego Zusu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fb
nie myślę że mi nie wypowie bo przeciez jemu tez zależy zeby zarobić. tak chce korzystać z malego zusu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skoro jemu zależy żeby zarobić to co go powstrzyma , żeby ci umowę wypowiedzieć jak przyjdzie do niego ktoś kto da więcej od ciebie ? Pomyśl dobrze nad umową bo zakładnie sklepu to wydatki ale likwidacja to czyte straty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fb
To w sumie każdy może mi wypowiedzieć umowę ... to mam nie próbować ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×