Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

macie jakies zioła w doniczkach ?

Polecane posty

Gość gość

ja kupuje tylko bazylie..uzywam jej do pomidorów no ale jest tego mnóstwo co uzywacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorita
Ja mam szałwię, rozmaryn, bazylię i dwa rodzaje między (jedna jest taka bardziej dekoracyjna z grubymi listkami, a druga to zwykła ogrodowa). Mięte ogólnie polecam bo jest bardzo żywotna, nie to co bazylia, która wymaga ciepła i słońca. Jeżeli chcesz założyć sobie małą planację zajrzyj sobie na stronę Twojego Ogrodnika. Jakiś czas temu pisali tam o doniczkowej uprawie pomidorów: www.twojogrodnik.pl/pl/jak-siac-pomidory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajaaaaaa
Ja mam: bazylię - do sałatek, caprese, zup (zwłaszcza pomidorowej), sosów, makaronów, kanapek miętę - do lemoniady, mrożonej herbaty, mojito, niektórych deserów rozmaryn - do mięs, zwłaszcza pieczonych i marynat, zapiekanek, ziemniaków tymianek - do mięs, ryb, zapiekanek lubczyk - do zup (zdrowe zastępstwo wegety) lawendę - do sałatek, napojów. Oprócz tego zrobiłam własną aromatyzowaną oliwę: jedną ziołową z gałązką rozmarynu i kwiatem lawendy i drugą ostrą z czosnkiem i papryczką chilli (też własnej hodowli) - pyszne i pięknie wyglądają w kuchni. Lawendy używam też do kąpieli i robię z niej pachnące pakuneczki do szaf i szuflad. Usmażyłam też konfitury morelowe z przyprawami korzennymi i lawendą - pycha. Od teściowej mam melisę, którą zaparzam i piję wieczorkiem przed snem. Oczywiście wszystkich ziół używam też dekoracyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lubczyk w doniczce? Przecież to wysokie rośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w doniczce nie urośnie take duży, jak w gruncie i jest dużo delikatniejszy w kuchni na parapecie mam bazylię i melisę w zielniku na działce mam szałwię, rozmaryn, melisę, macierzankę, oregano, 2 rodzaje mięty, estragon i echinaceę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×