Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamusia_3_miesięczniaka

3 miesięczne dziecko i kolejna ciąża co teraz ktoś miał pdobną różnicę

Polecane posty

Gość Mamusia_3_miesięczniaka

No i stało się. Jestem świeżo upieczoną mamą w ciąży nie wiem jak to teraz będzie. Za szybko wszytsko się potoczyło. Już kocham to maleństwo ale jak ja sobie poradzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znam taki przypadek dziewczyny są nawet z jednego roku. Ale to już bylo 30 lat temu, więc wtedy to nie było super dziwne. Teraz ......poradzisz sobie, ale wg mnie to głupota i brak szacunku do m.in. własnego zdrowia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
porąbało cię? wiesz że to niebezpieczne dla zdrowia i życia? organizm nie zdążył się zregenrować po poprzedniej ciąży a Ty już drugi raz zaciązyłas. Niedawno pisali o brytyjce która zmarła z tego powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to trzeba bylo sie zabezpieczac. Ja jestem młodsza od mojego brata o 11 miesięcy więc moja mama też zaszła szybko w ciążę ale to było 30 lat temu :) Ale nie martw sie dasz sobie radę. Mam nadzieje, że będzie miał ci kot pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no ale dlaczego nie brałaś tabletek?Są specjalne dla kobiet karmiących,do tego gumki i obserwacja własnego ciała...ja rodzę za 2 tygodnie i już z lekarzem zaplanowałam jak będę się zabezpieczała.Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji. Moja koleżanka tak zaszła.Teraz dzieciaki odchowane ale ona się zaniedbała bo z pieluch w pieluchy się wpakowała.Do tego problemy ze zdrowiem itp. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja ci przede wszystkim gratuluje bedziesz miala szybko z glowy z perspektywy czasu to lepsze niz rozwleczenie pieluch na kilka lat pogadaj z lekarzem i sluchaj sie go, bo bardzo wazne jest teraz dbac o siebie bedzie dobrze i pomysl ze gdy ty juz bedziesz miala odchowane dzieci, te kobiety co czekaja dluzej, beda z pieluch wchodzily w piueluchy, a dzieci juz sie tak nie beda dogadywaly, gdy roznica wyniesie wiecej niz rok-dwa Gratulacje i zycze sily!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochana ja zaszłam w świadomą ciążę 6 miesiecy po cesarce. Mam dwóch chłopców i teraz marzę o córci;). Moi synkowie mają 2 latka i roczek. Jestem po dwóch cesarkach i za niedługo chcę zajść w 3 ciążę. Więc się nie martw! Głowa do góry! Nie mysl sobie, ze jestem jakaś nie wykształcona i tylko rodzę dzieci...tak nie jest. Mam mgr No i chyba jestem Matką Polką!!! Nie wstydzę się tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamusia_3_miesięczniaka
Niestety prezerwatywa nas zawiodła, i takie rzeczy się zdarzają, rozumiem waszą krytykę ale czasu nie odwrócę. Problem, że rodzina jest 300km od nas. Dlatego się marwtię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka anka
ze mną lezała dziewczyna która urodzila dziecko w domu był roczniak. Wiem że na pierwsze tygodnie poslala je do dziadków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka anka
Tabletki i obserwacja wlasnego ciala, ciekawe jestem na czym to na polegać. A mgr teraz może mieć każdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamusia_3_miesięczniaka
Co nie które mnie pocieszyły. Najbardziej żal mi teraz synka on będzie jeszcze taki malutki niesamodzielny a tu kolejne maleństwo na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteryniarz z alpejskiej wiosk
E tam nie histeryzujcie. Co z tego ze z pieluch w pieluchy? Ja mam dzieci z roznica dwoch lat I tez mam dlugi czas pieluchowy I jakos od tego nie umalam, a nawet mam dla siebie troche czasu. Drugie dziecko planowane wlasnie w takim odstepie. Wole tak, niz dzieci, ktore nie maja ze soba nic wspolnego, bo roznica wieku jest za duza. Widac, ze masz pozytywny stosunek do tego dziecka - dasz rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spokojnie, skoro jesteś już w ciąży to trzeba się cieszyć i być dobrej myśli. Na pewno będzie ciężko i w ciąży z niemowlakiem i jak urodzisz z roczniakiem i noworodkiem. Ja mam sąsiadkę - bliźniaki i 11 miesięcy młodszy synek. Aktualnie wszyscy w zerówce będą ;-) Miała pomoc opiekunki i poradziła sobie, chociaż było co robić na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mialam b podobnie
obie ze szwagierką urodzilysmy dzieci w tym samym czasie (miesiac roznicy) Potem gdy nasze dzieci mialy 4mc (moje) i 5mc (jej), ja zaszlam znowu. Jak urodzilam, mialam noworodka i roczniaka z hakiem. Szwagierka wtedy zaszla w ciaze drugą. Jej dzieci maja miedzy sobą ok. 2 lata roznicy. U niej to bylo tak, ze jak byla w ciazy, starsza corka byla juz zywym dzieckiem, latala po calym domu, ale i nosic tez czasem trzeba bylo. Szwagierka byla umeczona bo pilnowanie corki, gotowanie jej, bardziej urozmaicone zycie. Ja natwomiast bedac w ciazy mialam dziecko, ktore jeszcze duzo spi, do polowy ciazy karmilam wiec odpadalo gotowanie itp dopiero potem sloiczki i zupki. Dziecko lżejsze bo mniejsze - latwiej nosic. Ogolnie widze same plusy. Ja szybciej zakonczylam etap pieluchowy a ona dluzej musiala miec przerwe w pracy i w ogole dluzej miala zarwane noce i te wszystkie bonusy, jakie mamy w zwiazku z posiadaniem dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pogratulować a po kolejnej ciąży zamiast do lekarza rodzinnego od razy szoruj do psychiatry... jak nie umrzesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mialam b podobnie
tylko koniecznie dobrze sie odzywiaj! bo wypadna ci wlosy i zeby i zszarzejesz i w oigole bedzie kiepsko kazdy posilek niech dostarcza maksymalnej ilosci potrzebnych skladnikow, zadnych pustych kalorii!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamusia_3_miesięczniaka
No mam nadzieję że jakoś podołam. Planowałam kolejne dziecko tak za 3 lata no ale wyszło jak wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego kobiety po ciąży zgadzają się jedynie na prezerwatywy?A tabletki?Plastry?Przecież gumki są najbardziej zawodne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo fajnie mimo wszytsko, tylko dla Twojego organzimu to bedzie wielkie wyzwanie. Ja mam 3, 5 latka i za chwile drugie dziecko rodze i zaluje bardzo, bardzo, bardzo ze taka duza roznica bedzie. Myslimy jeszcze o 3 dziecku i byc moze swiadomie zdecydujemy sie na tak mala roznice jak bedziesz miec TY. Moze ciut wieksza. Odchowasz dzieci za jednym zamachem, beda mialy dla siebie towarzystwo itp. Same plusy, tylko tak jak pisalam , dl Ciebie to bedzie wielkie wyzwanie pood kazdym wzgledem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamusia_3_miesięczniaka
Jestem jeszcze młoda więc mam nadzieję, że jakoś mój organizm to wytrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Między moimi jest 20 miesięcy róznicy i myślę,że im mniejsza różnica tym lepiej. W domu lubią ze sobą spędzać czas, bo mają wspólne tematy, nie ma przepaści, wychodzą razem na rower, pograć w piłkę, razem chodzą na basen. Ja jestem zadowolona z małej różnicy,,,, Mam też dzieci z większą różnicą wieku, więc mam co porównywać i myślę,że choć początki mogą być trudne to potem będzie fajnie (jak urodziłam młodszego to starszy jeszcze czasem pił z piersi - było śmiesznie ;P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie każdy może się zabezpieczać! Ja mam uczulenie na prezerwatywy i zakaz od lekarza brania większości antykoncepcji hormonalnej. Te co mogę wziąć - spróbowałam i niestety ale stałam się po nich agresywna, wybuchowa i wiecznie zapłakana i wieczne wymioty... eh nigdy więcej. Jedyne zabezpieczenie to spiralka bez hormonowa. Udało mi się ją założyć dopiero jak córka skończyła 6 miesięcy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja znajoma ma dzieci z różnicą jednefgo roku obecnie maja 6 i 5 lat, ja tam nie widze w tym nic złego, sa już w takim wieku że potrafią sami się sobą zająć. miedzy moimi chłopcami jest różnica 3 lata i też się dogadują, a to jakie relacje ma rodzeństwo miedzy sobą to zasługa przede wszystkim rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O matka, jeszczetwoje cialo sie nie zregenerowalo a ty znowy zaciazylas. Bylas u gina wiesz na 100% ze jestem w ciazy czy tylko robilas test? Bo jak tylko test to po tak ktotkim czasie nadal moze pokazywac ciazye

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamusia_3_miesięczniaka
Ciąża jest na pewno nawet już widać serduszko. Jak na razie wszytsko jest dobrze, no ale mam się oszczędzać wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktory to tydzien? Nie zastanawialas sie nad usunieciem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, no bo to jest tak - mała różnica to lepiej dla dzieci, a gorzej dla rodziców. Taka prawda, szcxególnie na początku. Ja bym jednak mimo wszystko nie pozwoliła do takiej sytuacji doprowadzić, żeby zajść w ciążę 3 czy 5 msc po porodzie. Za bardzo ryzykowne dla zdrowia! A teksty, ze nasze babki,matki rodziły? Tak, a wiecie ile z nich zmarło przy porodzie, tajkich kobiet jest masa, ale o tym się nie trąbiłó wówczas no bo i jak!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja kuzynka zaszła w ciążę chyba po max 3 m-cach. To był szok,ale chłopaki dobrze się chowają- jak równolatki :) Moja mama zaszła ze mną w ciążę jak siostra miała 7m-cy, a w domu jeszcze brat :) jakoś dała radę :) Nie przejmuj się. Dasz radę :) obyś tylko dobrze przechodziła ciążę i czas po porodzie. Reszta się ułoży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może jeszcze poronisz
masz osłabiony organizm, zmęczenie itp. możliwe że poronisz to by było najlepiej. Możesz też usunąć przez tabletkę, bo to początek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wspolczuje reakcji rodziny i znajomych. Ja na twoim miejscu cieszylabym sie ze mieszkam daleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×