Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak wyglada Wasz dzien z rocznym dzieckiem Ja jakas malo zorganizowana

Polecane posty

Gość gość

7 - 9- pobudka, moja kapiel, moje sniadanie, przerywane ganianiem malej, bo wszedzie sie wspina i wlazi na lozka a zejsc nie umie... Ogarniecie bajzlu ktory w miedzyczasie robi 9 - sniadanie corki. Ubranie na spacer, itp. 10 - 14 - podworko, w miedzyczasie 2 sniadanie. 14- powrot i obiad, ganianie malej i sprzatanie bajzlu ktory narobila 15 -17- ogarnianie mieszkania - kurze czy odkurzanie, czy pranie czy co tam jeszcze 17 - 19 - zabawy, kolacja 19 - kapiel Jakos srednio mi to idzie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie jest tak źle. Ja mam więcej czasu dla siebie i na sprzątanie ale moja ma 1,5 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie jest tak źle. Ja mam więcej czasu dla siebie i na sprzątanie ale moja ma 1,5 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
a czemu nie wsadzisz małej do łózeczka zamiast ja ganiac i ogarniac balagan ktory za chwile zrobi w innym miejscu? moja 4l.juz do łozeczka nie wejdzie ale jak miala roczek to wolalam ja wsadzic i spokojnie sprzatac. oczywiscie był placz ale tylko chwilke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym podzieliła spacer na dwa razy, nie wiem po co chodzisz 4 h i to jeszcze w najgorszy upał,właśnie wtedy siedzi się z dzieckiem w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alamakota24
7:30 - 8 pobudka moja / siku, prysznic, kawka 8:30 budzę malą , przytulanie, wycałowanie, wypieszczochowanie 9.00 śniadanko 9:30 przebieranie i szykowanie 10.00 spacer ok 1h 11:00 zabawy na macie, zabawy ogólne z dzieckiem 11.45 drugie śniadanko 12.00 godzinna drzemka dziecka / Ja gotuję obiad 13.00 Jeśli dziecko się nie obudzi to idę pomalować pazurki/ poczytać ksiąćkę itp 13:30 wybudzanie z drzemki / obiad 14:30 spacer ok 2h 16:30 Mąż wraca z pracy, bawi się z małą a ja w tym czasie podgrzewam mu obiadek 17:30 Wspólne zabawy w ogrodzie 18:30 kolacja dziecka 19.00 kąpiel 19:30 kładę się z dzieckiem do łóżka (raz to robię, raz nie) dziecko usypia 20:00 odkładam małą do łóżeczka i idę się kąpać, ogarniać i spędzam z mężem trochę czasu sam na sam. Może też nie jest jakoś specjalnie mega super ale mi to odpowiada i dziekcu też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a kiedy śpi w dzień twoje dziecko, na spacerze? Moim zdaniem lepiej jakby spało w domu w łóżeczku, wtedy masz czas żeby posprzątać i chwilę odpocząć. Jak mam wolne z pracy to idziemy na spacer przed drzemką i po obiedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
ja tam wole wyjsc raz a porzadnie. jak mam to wszystko brac-pieluchy,chusteczki,ubranko na zmiane itd jeszcze po drodze jakies zakupy,wozek znosic po schodach a potem wnosic wmiedzyczasie starsza na hustawki to juz jestem taka zmeczona ze starczy raz. no chyba ze ktos ma ogród. albo wychodzi na sam tylko spacer koło domu. ale wtedy i tak trzeba wyjsc drugi raz sprawy pozalatwiac i zakupy. to juz lepiej wszystko załatwic za jednym zamachem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mnie w ogóle dziwią
te wasze rozkłady dnia. Alamakota24 Skąd ta pewnośc ze dziecko zaśnie o 12-stej i ze bedzie spać minimum godzinę ? Mój zasypia kiedy ma ochotę i porę oraz długość wybiera sobie sam. Oznacza to ze w ciągu dnia moze przespac o różnych porach ze kwadranse tylko. Albo skąd pewnosc ze dziecko nie obudzi się o 7-mej rano przed twoim prysznicem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mnie w ogóle dziwią
wifigdańsk mam to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też podziwiam życie z grafikiem w ręku ;-) czas na siku, prysznic ... dziwne to i niezrozumiałe, przecież nie jesteśmy maszynami ani my ani nasze dzieci. Moja też śpi kiedy chce, na spacer idziemy jak nam się chce, sporo wyjeżdżamy jak mamy jak i wtedy cały dzień nas nie ma, albo zamiast obiadku idziemy gdzieś na obiad. Ja pracuję, mam nianię, ale teraz mam wakacje i sama zajmuję się córką. I każdy dzień jest inny ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zamiast gotować obiad i jeść w domu wychodzimy, niejasno napisałam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwcowkamałą
mój 13 miesięczny syn jak skończył 5 miesięcy miał ustalone pory spania, jedzenia itp. Obecnie syna dzień wygląda tak. 7-7.30 wstaje 8 śniadanie po śniadaniu zabawa w domu jak są teraz upały to spacer 9.30 drzemka, śpi około godziny 11- drugie śniadanie jak jesteśmy w domu to Mały się bawi ja działam coś w mieszkaniu, jak nie jest gorąco to idziemy na dwór. 14 zupka 14.30-14.45 drzemka do godziny 16.30, ją w tym czasie kończę porządki albo mam czas dla siebie 17 obiadek po obiadku spacer 19.15 deserek, zabawa w domu 20.30 kolacja. czytanie książeczek 21.10 kąpiel 21.30 mały śpi. Ja jestem zadowolona z wprowadzenia stałych godzin. Z wiekiem syna je modyfikuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mnie w ogóle dziwią
nadal nie pojmuję jak udaje wam się uśpić dziecko o wybranej przez was godzinie w ciągu dnia i jeszcze tak zrobić żeby dziecko spało "14.30-14.45 do godziny 16.30" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój mały ma stałe pory spania i nie zaśnie nigdzie poza łóżeczkiem... więc tak 7-7.30 pobudka przytulanie mała butelka mleka ubieranie 8,00 schodzimy na śniadfanko malutki czeka w łóżeczku a ja robie coś do jedzenia i kawke dla siebie. 8,30 pobawimy się troszkie w pokoiku malutki siedzi w łóżeczku (protestował tylko przez pierwsze 2 dni) ja mam chwilę aby się ubrać i skorzystać z toalety on oglada bajeczki 9.30 idziemy do ogrodu do piaskownicy ogólnie przed dom i bawimy się 11 mały idzie spać dostaje dużą butle mleka i śpi średnio 3 godziny na ogół wstaje o 14-14.30 ja w tym czasie sprzątam robie obiad i tak jak teraz mam czas na neta:-) 14..30 pobudka ubieranie pieszczoty idziemy na obiadek potem spacer idziemy wózkiem na zakupy wracamy mniej więcej po 2-3 godzinach 17.30 jemy jakiś owoc mały bawi się w łóżeczku ja krzątam się po domu. potem kolacja kompiemy się i o 19.30 kładę małego......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaroczniaka
6.30 - pobudka, przytulanie i wygłupy w naszym łóżku 7.00 - mąż zajmuje się dzieckiem a ja szykuje mu kanapki do pracy 7.30 - wspólne śniadanie 8.00 - myje i przebieram dziecko, ja się ubieram i maluje 8.30 - dziecko bawi się a ja sprzątam i odkurzam 10.00 - wychodzimy na spacer 11.00 - drugie śniadanie i drzemka dziecka, ja w tym czasie robię coś w domu albo odpoczywam 14.00 - pobudka. dziecko je posiłek 14.30 - dziecko bawi się a ja gotuje obiad 16.00 - jemy wspólnie obiad, mąż bawi się z dzieckiem 17.00 - wychodzimy na podwórko albo na spacer 18.30 - kąpiel i mleko 19.00 - dziecko śpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko tez ok.5 miesiaca bardzo sie uregulowalo. Wczesniej bylo na piersi i tez nic nie moglam zaplanowac,bo to drzemka wypadla tak a innym razem inaczej. Po przejsciu na mm i pilnowaniu stalych por posilkow nawet drzemki staly sie regularne. Planu nie napisze.bo jeszcze.mu do roku brakuje. Oczywiscie plan jest delikatnie modyfikowany w zaleznosci od pogody i samopoczucia dziecka,ale tak jak napisalam pory posilkow i spania zawsze te same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co do spania to po prostu samo dluzej nie wytrzyma,jest pora drzemki i koniec,bedzie marudzil,nie bedzie sie juz bawil. Mozna z nim zegarek nastawiac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaroczniaka
Mój syn ma tak samo. Przychodzi godzina spania i nie ma zmiłuj musi iść spać bo jak nie to marudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5-6pobudka 6.30-mleko 7-8.30-pierwsza drzemka 9-10-zabawy 11-druga drzemka 14-spacer 16-powrót 17-zabawy 19-kapiel 20sen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas to tak wygląda: 6 30 pobudka 7 kaszka lub mleko 10 drzemka 11 zupka 15 drugie danie ok16 druga drzemka 17 deser lub kaszka 19 kąpiel 19 30 mleko lub kaszka 20 spanie W międzyczasie idziemy dwa razy na spacer lub bawi się w ogrodzie. Gdy śpi gotuję obiad i ogarniam dom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o 5 pobudka, kapiel moja dziecko w tym czasie koło mnie z butelką mleczka o 6 ogarniecie mieszkanka po sniadaniu o 7 wychodzę do pracy o 16 wracam z pracy i robie obiad o 17 obiad, sprzątanie po nim o 18 na spacer o 19 powrót do domu i przygotoania do kapieli i kolacji o 19.30 dziecko w kąpieli o 20 w łóżeczku od 20-21 sprzątam, piorę od 21-22 prasuję itd. od 22-23 sprzątanie po naszej kolacji, mycie podłóg itp. od 23-24 moja kąpiel i chwila czasu dla siebie w całym dniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak chce sie karmic piersia dziecko do roku czasu to czy tez da sie wyregulowac "czas dziecka"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
losie to kiedy ty spisz? 5 godzin ci starczy? jak ty funkcjonujesz....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
a mnie w ogóle dziwią-wkoncu jakas normalna mama a nie taka co ma wszystko jak w zegarku.moja tez zasypia o ktorej chce-znaczy mam 2 córeczki:) i popieram w całosci twoją wypowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
no i nie wybudzam dziecka z drzemki jak tu niektore panie piszą. "12.00 godzinna drzemka dziecka / Ja gotuję obiad 13.00 Jeśli dziecko się nie obudzi to idę pomalować pazurki/ poczytać ksiąćkę itp 13:30 wybudzanie z drzemki / obiad".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no jesteście biedne, nie pracujecie a jeszcze czasu nie macie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manad
a ja sie dziwie jak wam sie udaje wsadzić roczne dziecko do łóżeczka i zmusić do zabawy? mój mały ledwo da sie namówić na zasypianie w łóżeczku... teraz jak już chodzi, to "lata" po całym mieszkaniu i nie ma mowy żeby go chociażby na chwile w ciągu dnia włożyć do łóżeczka (oprócz drzemki - jednej z resztą...). i z porannym wstawaniem też jest róznie , czasami nawet budzi sie dopiero o 9 więc cały "doskonały " plan dnia spalony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo to są dzieci niechodzące/ dopiero zaczynające chodzić. Moje dziecko w tym wieku też biegało i trzeba było mieć oczy dookoła głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosc o 12:41,masakra ale kierat u ciebie,ja tez pracuje,ale sprzatanie sobie daruje i robimy to wspolnie z mezem w soboty,zaraz ktos mnie wyzwie od brudaso,tak wole miec bajzel i wiecej czasu miec dla siebie i rodziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×