Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

stypendium socjalne

Polecane posty

Gość gość

Witam, mam następujące pytanie. W tym roku idę na studia i będę się starać o stypendium socjalne. Wymagane jest zaświadczenie z Urzędu Pracy. Byłam kiedyś zarejstrowana jako bezrobotna, ale nie stawiłam się w wyznaczonym czasie i utraciłam ten status. Moje pytanie jest następujące, czy bez potwierdzenia statusu bezrobotnego też mogę się o to stypendium starać? Chodzi o sam papier z UP - czy jestem zarejstrowana czy nie, czy konkretnie wymagany jest status bezrobotnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jola Drutowicz
jesli idziesz na studia dzienne to nie musisz sie rejestrowac w urzedzie pracy przeciez!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość life is brutal__
Podejmując studia i tak tracisz status bezrobotnego wiec nie jest wymagany. Potrzebujesz głównie informacji o dochodach rodziców i jak miescisz sie w podanych progach to dostaniesz socjalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesteś pewna, że wymagane jest zaświadczenie z urzędu pracy a nie urzędu skarbowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Informacja na stronie: aktualne zaświadczenie z Urzędu Pracy o zarejestrowaniu niepracującego członka rodziny i pobieraniu bądź nie pobieraniu przez niego świadczeń z tego tytułu (zaświadczenie powinno zawierać informacje o wysokości netto uzyskiwanego zasiłku lub stypendium dla bezrobotnych i okresie jego otrzymywania)lub oświadczenie o niezarejestrowanym bezrobotnym członku rodziny". Ja, jako przyszły student, zaliczam się jako ten wspomniany członek rodziny, czy chodzi tylko o rodziców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego co się orientuje i mnie to dotyczyło, to przede wszystkim skłądało się wniosek, dokument z urzędu skarbowego o wysokości dochodów oraz wszelkie dokumenty potwierdzajace twoja rodzinną sytuacje finansową, np u mnie jeśli rodzice na rencie to wszelkie dokumenty to potwierdzające. Byc moze to z urzedy pracy dotyczy tylko jeśli któryś z rodziców/ czy innej osoby na utrzymaniu jest na bezrobociu. Ty jako studentka dzienna przeceiż nie bedziesz zarejestrowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×