Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Przedszkole czy Opiekunka

Polecane posty

Gość gość

Gdybyście miały wybór,co byście wybrały ,kwestie finansowe nie grały by roli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przedszkole. Opiekunka nie zastapi całej grupy, i nauki funkcjonowania w niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przedszkole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy ile dziecko ma lat i jak reaguje na rówieśników/inne dzieci. 4-5 latka z pewnością dałabym już do przedszkola by się socjalizował i przebywał gdzieś indziej niż w domu. Jeśli chodzi o młodsze dziecko, to już patrzyłabym na jego rozwój, chęc zabawy z innymi dziećmi, itd. Można też dać dziecko do przedszkola na 4-5h, a później do czasu powrotu rodziców z pracy niech siedzi z opiekunką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko będzie we wrześniu 2lata i 9 miesięcy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko ,jest śmiałe bardzo dobrze reaguje na inne dzieci , ma na co dzień kontakt z innymi dziećmi w podobnym wieku i nieco starszym rodzeństwem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wg mnie przedszkole - synek poszedł jak miał 2 lata i 5 m-cy, zaaklimatyzował się super - chodzi zadowolony - żadna opiekunka nie zapewni mu tyle rzeczy co przedszkole: malują, śpiewają, spacerują, chodzą do kina, mają wspaniały plac zabaw itd. a w domu tylko nastawianie obiadu, odkurzanie, pralka i bajki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prz-le zdecydowanioe.Zadna pojedyncza dorosla osoba nie zastąpi dziecku grupy rowiesniczem przy ktorej sie rozwija i nabiera umiejetnosci poprzez nasladownictwo Jedna dorosla baba nie ejst az tak atrakcyjna jak koledzy czy kolezanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I bardzo dziękuję ,bo ja też jestem tego zdania że przedszkole ,mój syn ma 2,5 roku i idzie do przedszkola ,siostry syn ma tyle samo idostał sie do przedszkola ale ona ma wątpliwości czy go dać czy zostanie z nianią ,ja ,nasi znajomi mówimy że przedszkole lepsze wyjście ,ale ona nie, swoje , bo w pracy jej nagadały koleżanki że niech nie daje bo choroby i szkoda takiego małego że jak pójdzie do zerówki to już będzie starszy i lepiej zniesie choroby , teraz ona każdego pyta co lepsze a ci co mówią że przedszkole to się unosi ,nie wiem dlaczego ona tak przeżywa ,ma jeszcze troje dzieci i one chodziły do przedszkola i nie chorowały specjalnie ,a o tego małego się trzęsie okropnie ,a on jest taki fajny śmiały ,kumaty bo już starsze rodzeństwo go przeszkoliło że dobrze by było aby poszedł do dzieci w swoim wieku .Widziała co napisaliście i co myślicie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam ten sam dylemat. W końcu wysłałam swoje dziecko do przedszkola, tyle że prywatnego (czerwony balonik).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ocho znów reklamka lipa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla dziecka do lat dwóch, dwóch i pół wybrałam opiekunkę zamiast żłobka. I to też tylko pod warunkiem, że ma zapewniony kontakt z innymi dziećmi. Dla starszego dziecka zdecydowanie polecam przedszkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A moja opiekunka, pani lat 66 i na plac zabiera corke i na rower, rysuja i pisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla takiego malucha wybrałabym opiekunkę- i mówię to jako matka i pracownik przedszkola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojciec6
dotyczy: 2 latek Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest opiekunka dedykowana do opieki domowej. Idealnie to Opiekunka + wyjścia na dedykowane zajęcia dla maluchów np. 3 razy w tygodniu. Niestety takie wyjścia to raczej w dużych miastach. Dziecko w przedszkolu czy żłobku niczego specjalnie się nie nauczy. Nawet mówić się nie nauczy. Bo niby jak, jeśli jest 10 dzieci i jedna pani. Dedykowana osoba zaś od razu wszystko pokazuje, proponuje koryguje, itp. A kontakt z dziećmi jest na w/w zajęciach. Podstawa to opiekunka i odpowiedni schemat pracy + kamera do podglądu. Powiem tak - chyba każda niania odpuści sobie dziecko jeśli nie będzie miało stymulacji, czyli ułożonego planu dnia, codziennych rozmów co robiło i w jakim czasie. Jeśli ktos planuje Nianię bez kamery i bez ustalonych dziennych planów zajęć to nie ma większego sensu. Jako podgląd przez kamerę proponuje system 2 kompów, np. w domu i w pracy z kamerami + program skype. Ewentualnie na dodatek Team Viewer. Pójście 3 latka do przedszkola na cały dzień to całkowity bezsens. Wiadomo przecież że w przedszkolu cokolwiek sie dzieje do obiadu czyli do godz 12.30. Później to poczekalnia. Co proponuję? Schemat przedszkole do południa i później opiekunka do realizowania programu. Dzieci ktore jako 1 rok 2 lata siedzialy w żłobkach/przedszkolach nie mają żadnych szans w kwestii poziomu rozwoju z dziećmi stymulowanych i rozliczanych codziennie opiekunek. ZERO SZANS. Bo niby jak? Pani w zlobku ma 10 dzieci i nie zajmie sie wlaściwie nimi. Nawet nie pogada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra

Powiem szczerze, że nie wyobrażałam sobie posłać mojej 2,5 latki do przedszkola, ale teraz zaczynam się poważnie zastanawiać. Wkrótce skończy 3 lata, a obok nas w Tarnowie powstaje nowe przedszkole Fair Play. Ktoś zna te placówki? Macie jakieś zdanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hanka

A ja bym wybrała opiekunkę. Wiem z doświadczenia ze w przedszkolu przez naśladownictwo to jedynie głupot się uczą od innych. Tam jest taki ryk i wrzask ze się nie da wytrzymać jako dorosły a co dopiero taki maluszek. Przebywajac z dorosła osoba będzie kopiował jej dorosłe i rozsądne działania, wśród bandy rozrabiaków same głupie zachowania i odżywki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olka

 Hanka a jak dziecko pójdzie do pierwszej klasy to co ?  Dziecko powinno mieć kontakt z dziećmi i to nie prawda, że przez naśladownictwo nauczy się głupoty tam dzieci mają zajęcia i uczą się również współpracy z innymi dziećmi. Mój syn siedział zemną do 4 roku życia i bardzo chciał do dzieci ...jak wychodziliśmy na plac zabaw to wracał do domu z płaczem bo chciał być z dziecmi. Zapisałam synka do przedszkola Elfik u nas w Sosnowcu  i dziecko jest zadowolone z zajęć, zabaw, teatrzyków czy wycieczek. W domu z dorosłym dziecko może nauczyc się dobrych wzorców ale nie nauczy się współpracy z innymi dziećmi i pójdzie do szkoły i będzie mu trudno. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania

Ja jestem z Rzeszowa, zdecydowałam się posłać mojego 3 letniego synka do przedszkola. Wybraliśmy wraz z mężem "Magiczny Świat Malucha". Kacper nasz syn, jest zachwycony Paniami nauczycielkami. Traktuje je jak troskliwe ciocie. Panie są zawsze profesjonalnie przygotowane do zajęć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania

Ja jestem z Rzeszowa, zdecydowałam się posłać mojego 3 letniego synka do przedszkola. Wybraliśmy wraz z mężem "Magiczny Świat Malucha". Kacper nasz syn, jest zachwycony Paniami nauczycielkami. Traktuje je jak troskliwe ciocie. Panie są zawsze profesjonalnie przygotowane do zajęć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania

Ja jestem z Rzeszowa, zdecydowałam się posłać mojego 3 letniego synka do przedszkola. Wybraliśmy wraz z mężem "Magiczny Świat Malucha". Kacper nasz syn, jest zachwycony Paniami nauczycielkami. Traktuje je jak troskliwe ciocie. Panie są zawsze profesjonalnie przygotowane do zajęć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×