Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamaAAA

2 latek nocnik

Polecane posty

Gość mamaAAA

hej, poradźcie prosze jak się zabrac za naukę załatwiania się na nocniku ? Córka chodzi do żłobka , tam wysadzają o konkretnych godzinach. W domu od pół roku stoi nocnik, czasem powie siku i biegnie tam , rozbiera się siada , ale nic nie ma . Najczęściej mówi już po fakcie . Jak teraz zacząć - bo nocnik póki co to raczej jako zabawkę traktuje ..... Chce jeszcze przed zimą to załatwić !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
troche pozno sie za to zabralas... zeby nie powiedziec, bardzo pozno.... No cóż, jedyne wyjscie wedlug mnie to nie zakladac jej juz pieluszki i pokazywac, ze tam sie sika, kupke robi i tyle. Jakis czas bedzie sie moczyc, ale w koncu sie uda :) innego wyjscia nie widze. Nie wiem jak takie duze dziecko oswoic z nocnikiem, skoro traktuje go raczej jak zabawke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaAAA
wiem, że późno, ale ona ewidentnie nie rozumie tego . Jak ją puszczam bez pieluchy to co chwila kałuża na podłodze...i dlatego nie wiem jak zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaAAA
wiem że każde dziecko jest inne, ale jak myślicie ile się czeka aż dziecko "załapie" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pokarz jej do czego sluży nocnik np posadzcie lalkę a potem niech ona siądzie jak nic nie zrobi trudno musisz być cierpliwa dziecku trzeba tłumaczyc nie wolno krzyczeń ani do niczego zmuszać ja sadzalam syna jak wstawał rano to od razu na nocnik jak nic nie zrobil to trudno a bywalo ze nie chciał usiąść to odpuszczałam i próbowałam za za pól godziny a jak udało się zrobić bo biliśmy brawo na początek dziecko musi zrozumiec do czego służ nocnik potem to już jakoś poszło zaczął wołać a i jak ci sie zsika w majtki to broń boże nie krzycz tylko spokojnie wytłumacz ze zrobila siku w majtki i teraz sa mokre i ze trzeba wolac ze sie chce siku i robic do nocniczka to wtedy beda suche majteczki u mnie to podzialalo za kazdym razem tlumaczylam synkowi dlaczego ma mokro i co powinien zrobic zeby majteczki byly suche i jakos zrozumial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie puszczaj jej bez pieluch tylko zakladaj majtki jak sie zsika to tlumacz dlaczego ma mokro i ze trzeba wolac i robic do nocniczka u mnie to zadzialalo po kilku dniach i synek zaczol wolac czasami po fakcie ale i tak go sadzalam na nocnik nawet jak juz sie zsikal to go posadzilam zeby skojarzyl ze jak zawola siku to siadamy na nocnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaAAA
mała siada, i nawet czasem w trakcie zabawy mówi siku leci na nocnik siada i nic, wstaje i koniec. Muszę sie zabrac za to póki ciepło . a może kupić nakładkę na sedes ? żeby miała coś nowego - a nie noznik "zabawkę" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
każdy pomysł jaj dobry możesz próbować z ta nakladką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My córkę - ma teraz 20 mcy uczyliśmy wcześniej na nocnik, kilka razy się udało, jak myslałam, że już załapała, to regres i wtręt do nocnika. Odpuściłam. Teraz od kilku tygodni zaciekawił ją nasz... dorosły sedes, parę razy widziała jak sikamy czy ja czy mąż i... załapała! Woła sama (ok, często po fakcie, ale kojarzy już). Kilka razy zobiła kupkę na sedes. I woła, więc nawet jak woła dla jaj, to idziemy i ją wysadzamy na zwykły sedes. Postęp jest, bo nawet jak nie zdąży kupy zgłosić na czas, to ja widzę, że robi, bo się wypina jak na kibelku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaAAA
ale z nakładką na sedes ją sadzasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, bez i trzymam za rączki, razem z nią stękam itp :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaAAA
jak ja ją sadzam, to ona po kilku sek wstaje , chciałabym miec to już za sobą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja tez na początku wstawała, zanim ją posadziłam już gadała "juś, juś" :) Ale po kilku dniach spróbowała :) Aaaaa ja posmakowałam życia bez smierdzącej pieluchy i jestem tak zdeterminowana, że szok :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaAAA
czyli jaki obrac plan ? ze żlobka wraca o 16 - od razu majtki - a w weekend tylko na noc pieluch ? i sadzać ją - co jakiś czas czy jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tam wcale nie uważam że późno. Zabrałam się za odpieluchowanie jak mój synek miał 2,5 roku. Zajeło nam to 3 weekendy (w tyg. nadal latał z pieluchą). Na 3 weekend powiedziałam ze nie ma juz pieluch bo Pani w sklepie powiedziała że nie sprzeda dla takiego duzego chłopca. W pieluszki to sikają małe dzieciaczki. Załozyłam majtki i po sprawie. Nie powiem, że obyło sie bez wpadek ale całe szczęście w nocy wogóle nie sikał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaAAA
ale założyłaś majtki i co ? zsiakał się a Ty mu nocnik pokazywałaś, aż za którymś razem poleciał na nocnik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja wywaliłam wszystkie pieluchy, które zostały i absolutnie nie wkładałam na noc ani wogóle juz przy zadnej innej okazji. Po prostu jak się zlał w nocy - to zmieniałam pościel i tyle. Po 1,5 miesiąca wstaje czasami na sikanie a jak nie to przespi cała noc bez problemów. ja bym nie zakładała pieluch na noc. Niech sie przyzwyczaja - inaczej nie rozstaniesz sie predko z nocnymi pieluchami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sikał w gacie na poczatku az miło (1-2 weekend) - na dodatek skakał po tym i bawił się tym jak w porę nie zauważyłam. Zupełnie nie przeszkadzało mu ze ma mokro. Oczywiscie tłumaczyłam ale najlepiej podziałało jak tata pokazał mu jak sie sika do nocnika. Odbyli męską rozmowe z pokazem i od razu załapał. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mąż troche sie opierał przed tym, ale jak zobaczył jaka jestem zdesperowana to się poddał - i okazało się to strzałem w dziesiatkę bo tata dla niego to ogromny autorytet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaAAA
u mnie mąż się denerwuje jak mała robi w majty, mamy małe mieszkanie, drewnianą podłogę .... ale co zrobić? trzeba przetrwać ! tak bardzo mam dość tych pieluch i widzę że mała tez już za nimi nie przepada !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trudno, musisz wytłumaczyć mężowi, że kazdy z małym dzieckiem musi przez to przejść. Niestety. 2 latka to mądra juz dziewczynka - zobaczysz załapie szybko - tylko trzeba być konsekwentnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
On sam nie leci do nocnika sikać - ja uczyłam go że jak mu się zechce sikać to ma powiedzieć "si si".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaAAA
własnie z ta konsekwencją to bywa różnie :) zacznę w weekend, a potem co w żłobku panią powiedziec że rezygnujemy z pieluch , teraz bedzie dobrze bo będzie szła tylko na 3 dni i potem długi wolny weekend, to już z nami będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×