Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zaciekawionaaa

jak obliczyć przysługujący urlop wypoczynkowy kto pomoże

Polecane posty

Gość zaciekawionaaa

Witam, Mam takie pytanie. Czy ktoś mógłby mi udzielić informacji co do przysługujących się mi dni urlopu wypoczynkowego?? Podaje szczegółowe informacje do tego potrzebne: - 3 lata uczęszczałam do liceum ogólnokształcącego - odbyłam 6 miesięczny staż (po LO) - pracuje od października 2007 bez przerwy - ukończyłam studia (licencjat+mgr) (równoczesnie studiowałam i chodziłam do pracy) ponoć przysługuje mi 20 dni. chcialam upewnić się w słuszności i dowiedzieć się kiedy będą mi przysługiwać 26dni. (nie bardzo orientuję się jak to się oblicza) bardzo będę wdzięczna za odpowiedź:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podaj datę zakończenia studiów licencjackich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaciekawionaaa
2009r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kodeks pracy wymiar urlopu art. 154 § 1 pkt 1. 20 dni - pracownik jest zatrudniony krócej niż 10 lat 2. 26 dni - pracownik jest zatrudniony co najmniej 10 lat nauka w szkole art. 155 § 1 pkt 6. szkoły wyższej - 8 lat Czyli spokojowo masz 26 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaciekawionaaa
yyy ale chyba szkoła wyższa się nie liczy jak równoczesnie pracowałam... tak aby to pamiętam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli studia licencjackie ukończyłaś w 2009 roku to od wtedy do stażu pracy liczy ci się 8 lat. Potem wystarczyło przepracować 2 lata żeby mieć 10 lat stażu pracy uprawniającego do wyższego, 26 dniowego urlopu. Jeśli po ukończeniu studiów licencjackich pracujesz nieprzerwanie do teraz to urlop 26 dniowy należał ci się już w 2011 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaciekawionaaa
hmm może i masz racje bo ja się na tym niestety nie znam ale słyszałam tylko, że jak studiowałam i pracowałam równoczesnie to studia się nie wlicza. prace zaczęłam od 2007 roku (studia zaczełam w 2006) i równolegle pracowałam i uczyłam się. więc studia ponoć w takim przypadku się nie liczy. a nie jest czasem tak ze w październiku jest 6 lat jak pracuje i za liceum 4 lata to razem 10 ? i przysługujące 26?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie jest tak, ze studia się nie liczą jak się jednocześnie pracuje. Nie liczy się tych okresów podwójnie, tzn. albo praca albo studia. Pracodawca zawsze w takich przypadkach powinien przyjąć wersję korzystniejszą dla pracownika. W twoim przypadku korzystniejsze jest zaliczenie do stażu studiów licencjackich (nie wliczasz pracy z tego okresu) i doliczenie 2 lat pracy po zakończeniu studiów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosc wyzej ma racje ! 8 lat za licencjata + okres zatrudnienia od momentu ukonczenia studiow - wychodzi 10 lat więc masz 26 dni urlopu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×