Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Umowa zlecenie proszę o pilną pomoc

Polecane posty

Gość gość

Witam, na początku sierpnia otrzymałam ofertę pracy w jednym z call center, przez pierwsze dwa dni miałam się osłuchać z tematem no i powiem szczerze że praca zapowiadała się obiecująco, w trzecim dniu otrzymałam umowę zlecenie którą podpisałam, miałam przejść szkolenie, powiedzmy że je przeszłam, otrzymałam jedynie kartkę z rozmówką do ręki i miałam dzwonić. Niestety po prawie dwóch tygodniach nie wytrzymując napięcia wyszłam z firmy i chce rozwiązać umowę. Czy jest jakiś sposób aby uniknąć kary umownej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O jakiej karze umownej mówisz? Jakie zapisy dotyczące rozwiązania umowy są w niej zawarte? Bez tego nikt Ci nie podpowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w razie odstąpienia od umowy zleceniobiorca jest nałożony opłatą 1000 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 0204
A za co? Kary umowne stosowane w umowach cywilno-prawnych dotyczą spraw niefinansowych, czyli np. jeśli zobowiązałaś się do wykonania projektu do dnia np. 05 sierpnia, a oddasz go dopiero 10 sierpnia - to ponosisz kary umowne, określone w umowie. U Ciebie jest to umowa-zlecenia o wykonanie pracy za określone pieniądze, więc o karze umownej tu mowy być nie może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prześlę warunki umowy jak dotrę do domu, czyli tak na godzinę 14 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 0204
Niestety, mnie o tej porze nie będzie przy kompie. Pamiętaj jednak, że nie wszystkie zapisy w umowach mają skutek prawny. Jeśli zapis nie jest zgodny z prawem (kodeksem w tym przypadku cywilnym) to taki zapis trzeba traktować jako niebyły. Znajdź KC w googlach i przejrzyj paragrafy. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×