Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oszczedna22

Zaczynam oszczędzać

Polecane posty

Gość oszczedna22

Sytuacja zmusiła mnie do oszczędzania, w tym miesiącu postaram się zmieścić w kwocie 600zł na jedzenie i chemie dzisiaj wydałam na jedzenie niecałe 90zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szal macicy na ulicy
pewnie masz za wysokie oplaty za mieszkanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to już prawie 1/6 całej kwoty, a gdzie reszta dni??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczedna22
mieszkanie swoją drogą ale pokomplikowały sie pewne sprawy u mojego chłopaka w pracy i musimy zacząć żyć oszczędniej. Owszem wydałam dzisiaj juz trochę ale kupiłam :całego kurczaka, żołądki z kurczaka na gulasz, pałki z kurczaka, trochę chemii:mydła,płyn do naczyń, żel pod prysznic.jajka,chleb, wedline,make. w zamrażarce mam jeszcze z poprzednieo miesiaca dwa kawałki karczku takie po 30 dag i trzy piersi z kurczaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to troszkę nakupilas, tylko musisz teraz rozsądnie tym gospodarować. ja powiedziałam ze będę wydawac 400 zl tygodniowo ale to wliczam wszystko, nie tylko jedzenie, mam nadzieje ze nam to starczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczedna22
400zł tygodniowo? zazdroszczę;) ja zbieram wszystkie paragony od zeszlego miesiaca i w tamtym miesiacu w pierwsze dwa tygodnie poszlo1000zł! trzy stówy na ubrania a reszta nie wiadomo jak sie rozplynela.dlatego w tym miesiacu będe oszczędnie gospodarowała.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesołaProgramistka
Ja z natury jestem oszczędna i zawsze opracowuję budżet na miesiąc :) Uwzględniam wszystkie opłaty, potrzeby, rozrywki itp. Zostawiam jakąś nadwyżkę a resztę od razu na konto oszczędnościowe żeby nie kusiło ;) Zapisuję kończącą się chemię trochę wcześniej i jak zobaczę jakąś na promocji to mogę kupić. Co tydzień przeglądam gazetki sklepów, ustalam jadłospis i robię zakupy na tydzień :) W ten sposób nic się nie marnuje ;)) To chyba najlepszy sposób na kontrolowanie wydatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczedna22
wesoła- a ile wydajesz miesiecznie na jedzenie , chemi i rozrywki? i na ile osob?:) ja pracuje w niedużym markecie więc z promocjami jestem na bieżąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesołaProgramistka
Mieszczę się w 1300-1600 na dwie osoby. Z tym, że: -nie jeździmy samochodami, komunikacja miejska i pociągi ze zniżkami studenckimi wychodzą dużo, dużo taniej -nie jemy mięsa ani ryb (a to dosyć drogie produkty) -nie wliczam w to zupełnie ciuchów. No i całkiem sporo wychodzi na rozrywki :) Wiadomo - jak są wakacje, święta, albo ślubny okres to się wydaje trochę więcej :) Na samo jedzenie i chemię wydajemy jakieś 600-700zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczedna22
aha czyli dużo idzie Wam na rozrywki;) my jemy mięso i to praktycznie codziennie, teraz ostatnio wprowadziłam tańsze obiady bezmiesne tj placki ziemniaczane ze śmietaną czy ziemniaki z jajkiem sadzonym. a co gotujesz na obiady? bo chętnie bym poznała jakieś przepisy na dania bezmięsne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesołaProgramistka
No na rozrywki idzie sporo - kupujemy książki, chodzimy do kina, jakieś gry na konsole. Chodzimy na jakieś piwo itp. Robię np "risotto" z warzywami: prażę ryż na suchej patelni aż lekko zbrązowieje. Zalewam gorącym bulionem warzywnym/grzybowym i mieszkam, dolewam co jakiś czas wywaru jak się "wchłonie" ale jeszcze nie jest ryż miękki. Do tego dodaję grillowane warzywa sezonowe - teraz pomidory, papryki, cukinię, bakłażana. Czasem grzyby. Do tego oczywiście można dodać pierś z kurczaka ;) Makaron zapiekany z pomidorami, cukinią i mozzarellą. Naleśniki z pomidorami i serkiem wiejskim. Pierogi (ale to dużo roboty) z kaszą gryczaną, cukinią i żółtym serem. Omlet na warzywach sezonowych. Ziemniaczki pieczone + grillowane warzywa + sos czosnkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczedna22
dzisiaj wydałam 24 zł. na obiad mam frytki i kotlety z piersi kurczaka z pieczarkami i serem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja wydalam 2.49. Hah. No ale kupiłam tylko chleb bo wszystko co potrzebne mam w domu. A na obiad ryż + sos z piersią kurczaka, groszkiem i marchewka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja wydalam 2.49. Hah. No ale kupiłam tylko chleb bo wszystko co potrzebne mam w domu. A na obiad ryż + sos z piersią kurczaka, groszkiem i marchewka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczedna22
ja kupiłam chleb, 20 dag wędliny, pare pieczarek, malutką d*pke sera do kotletów, popcorn, wafelki, wodę do picia, cole dla chłopaka i w pracy zjadłam pączką , i mój A wziązł ode mnie 5zł. więc jest 24zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zawsze sobie tak że planuje na cały tydzien co będę gotować na obiad i raz w tygodniu sobie duże zakupy na te dni. A później dokupuje tylko to co musi być świeże jak szczypior, wędliny, chleb. Tak sie nauczyłam. Sobie zakupy zawsze z lista i zauważyłam że dużo dzięki temu oszczędzam. Tak samo chemia zawsze kupuje jak jest gdzieś fajna promocja i nie muszę później po normalnej cenie bo zawsze mam zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczedna22
Ja staram się robić tak z mięsem, kupić i zamrozić a potem dokupywać sobie resztę, Pracuje w niedużym markecie więc praktycznie codziennie mogę robić zakupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tak robię ze wszystkim. jest taniej i wygodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kleciaciocia
1. wez sprawdz swoja oferte z dostawca pradu. w moim przypadku to dalo bardzo duze oszzcednosci. zmienilam dostawce pradu na Axpo bo maja duzo lepsze stawki .sprawdz sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×