Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Karolina

krem z mascarpone do tortu proszę o pomoc

Polecane posty

Gość Karolina

mam w planach tort z serkiem mascarpone i czekoladą, mam 2 wersje przepisów: 1 krem 500 ml kremówki 250 g mascarpone 200 g gorzkiej czekolady (2 tabliczki ) 1/2 szklanki cukru pudru wolę mleczną czekoladę i autorka tortu mi powiedziała, że w przypadku zamiany na mleczną dać jej więcej, bo gorzka lepiej ścina ciasto, zastanawia mnie czy duża ilość kremówki nie spowoduje, że krem będzie pływał, czy nie przydałaby się żelatyna 2 krem pół kg mascarpone 250 ml kremówki 10 dag gorzkiej czekolady (1 tabliczka) 10 dag cukru pudru tutaj są te same składniki, ale inne proporcje chciałabym krem mocno czekoladowy, ale żeby nie pływał, te kremy są z 2 różnych przepisów, mam składniki na każdą wersję faktycznie tak jest, że gorzka czekolada lepiej ścina krem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kremówka oczywiście w obu wersjach ma być ubita na sztywno, wtedy połączona z mascarpone i stopioną czekoladą i cukrem pudrem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ktoś pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ps. w tym przepisie, z którego korzystałam nie było czekolady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie to zupełnie inny przepis ale znam ten blog i to ciasto też fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podciągam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nikt mi nie doradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiesz ja robię 400 ml kremówki i 250 serka i jest ok :) i od razu Ci doradzam ubijaj kremówkę z cukrem pudrem mi zawsze wychodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ok czyli przepis z większą ilością kremówki, zastanawiam się, czy to prawda, że czekolada gorzka ścina krem ? I z mleczną będzie pływał....bo ja wolę mleczną, a wtedy bym musiała żelatynę dać, a nie wiem ile łyżeczkę ? Ehh eksperymenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×