Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Æðelgast

Czy człowiek wg Was powinien jeść mięso

Polecane posty

Kiedy np ja żywię się samymi roślinami, ciągle czuję się głodny. Natomiast hodowanie zwierząt na mięso z ekonomicznego punktu widzenia jest ogromnym marnotrawstwem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiście że powinien. Jak możesz żyć bez jedzenia mięsa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z biologicznego punktu widzenia człowiek to wszystkożerca, w więc powinien jeść białko zwierzęce, które przyswaja się u człowieka najlepiej, nieporównywalnie lepiej niż białko roślinne. Mięso jest oczywiście najbardziej bogate w łatwo przyswajalne białko, ale jedzenie mięsa nie jest konieczne pod warunkiem, że uzupełniasz niedobory białka innymi produktami zwierzęcymi, takimi jak nabiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale nie za duzo! Raz w tygodniu wystarczy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze jedno - mięso wcale nie jest niezdrowe, pod warunkiem, że nie jest tłuste i nie jest smażone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jem tylko drób i dziczyzne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja oczywiście unikam nieczystego mięsa. I kompletnie nie rozumiem podziału na mięs białe i czerwone, bo to wrzucanie wołowiny i wieprzowiny do jednego worka. Kiedyś przeczytałem jedną wegetariańską ulotkę, w której było napisane, że człowiek, który czuje, że potrzebuje mięsa, jest tak naprawdę celowo uzależniony, przez przemysł mięsny, co mnie rozbawiło . . . Jednak, mimo wszystko, wszystkożerność oznacza elastyczność. A produkcja mięsa jest podbno ekonomicznie nieopłacalna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×