Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jaka trzeba miec umowę w pracy aby przyslugiwal roczny urlop macierzynski

Polecane posty

Gość gość

Jak w temacie. Mam roczną córkę. Od dwóch tygodni pracuję w firmie na 2 zmiany na umowę o pracę tymczasową, umowy podpisywane co tydzień, w firmie nie mogą pracować kobiety w ciąży ze względu na hałas. Planujemy z mężem drugie dziecko, ale jeszcze nie teraz. Chciałabym, żeby przysługiwał mi roczny urlop macierzyński. Jak długo muszę pracować, by pójść na płatne l4 i mieć urlop macierzyński??? Czy na umowę o pracę tymczasową będzie mi takowy urlop przysługiwać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego co wiem urlop przysługuje tylko i wyłącznie majac umowę o prace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Potrzebna jest umowa o pracę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co znaczy UMOWA O PRACĘ TYMCZASOWĄ? Jeśli pracujesz na stanowisku, na którym praca jest szkodliwa bądź niebezpieczna dla ciężarnej, wówczas pracodawca musi przenieść cię na inne, adekwatne dla twojej stanu, stanowisko. Kodeks pracy zdaje się po 12 tyg chroni ciężarne. . .a urlop macierzyński przysługuje wszystkim wracającym składki, czyli nawet tym na umowę o dzieło, jeśli sobie te składki, zdaje się że o zdrowotną tu chodzi, opłacisz . Najlepiej idź do zus i spytaj albo do pip, oni udzielą ci najbardziej kompetentnych informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Umowa o prace tymczasowa to umowa o prace tymczasowa. Przy tej umowie nie chroni cie nic ani po 12 ani innymbtygodbiu. Oczywiscie jezeli masz umowe i jestesvw ciazy to masz platne i l4 i macierzynski ale warunkiem jest trwanie umowy. Przykladowo. Umowe masz do 2015 roku to wszystkie sqiadczenia otrzymujesz normalnie jak przy umowie o prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madka

Umowa o pracę tymczasowa to najgorsza opcja

Tylko nie zajdź w ciaze. Bo zostaniesz z niczym. Najpierw umowa o prace. Nawet ta na okres próbny zostanie przedłużona do dnia porodu. 

Zatrudni się gdzieś w pizzerii na umowę o pracę i zacznij dzialac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Szkoda mi waszych pracodawców, ja na ich miejscu nigdy nie zatrudniałabym bab w wieku rozpłodowym, takie wykorzystywanie pracodawców powinno być karalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Musisz pracować minimalnie 4 miesiące. Jeśli masz umowę tymczasowa to dostaniesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Dnia 31.08.2013 o 17:36, Gość gość napisał:

Umowa o prace tymczasowa to umowa o prace tymczasowa. Przy tej umowie nie chroni cie nic ani po 12 ani innymbtygodbiu. Oczywiscie jezeli masz umowe i jestesvw ciazy to masz platne i l4 i macierzynski ale warunkiem jest trwanie umowy. Przykladowo. Umowe masz do 2015 roku to wszystkie sqiadczenia otrzymujesz normalnie jak przy umowie o prace.

pierdzielenie. Nie znasz się to nie wypowiadaj. Po 12 tyg jest chroniona przy umowie tymczasowej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Pracownicom ciężarnym, zatrudnionym przez agencje pracy tymczasowej na łączny okres 2 miesięcy i na podstawie umowy o pracę,przedłuża się okres trwania umowy do dnia porodu. Wynika to z przepisów Kodeksu pracy. Przedłużenie okresu zatrudnienia dotyczy również kobiet, które w ciągu 36 miesięcy poprzedzających zawarcie umowy o pracę były pracownikami tymczasowymi.Wcześniejszy czas wykonywania pracy wlicza się w łączny okres uprawniający do przedłużenia umowy.

Pracownica tymczasowa, która łącznie przepracowała 2 miesiące, zachowuje prawo do otrzymywania zasiłku macierzyńskiego.Zasiłek wypłacany jest przez ZUS i przysługuje od dnia porodu. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggg

Pracuje 2 tygodnie i już jej się znudziło 😄😄😄

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×