Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karolcia1781

problem z phalaenopsis

Polecane posty

Gość karolcia1781

Witam, Mam pytanie związane z phalaenopsis którego kupiłam dwa tygodnie temu w biedronce bo cena była okazyjna i wczoraj zauważyłam że kwiat zaczyna więdnąć pomyślałam ze go trochę przesuszyłam i go podlałam ale nic się nie działo a dzisiaj wyjęłam go z podłoża i znalazłam trochę gąbki i korzenie zaczynały gnić obcięłam je i nie wsadziła go znowu do podłoża tylko wisi i korzenie zraszam co kilka godzin i nie wiem co mam robić czy można go uratować. Bardzo proszę o odpowiedź z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Często kwiaty z promocji są zaniedbane. Ja zawsze daję im "odpocząć", przyzwyczaić się do nowego miejsca. Czasem jest tak, że kwiat więdnie - nie martw się, to normalne, ponieważ zanim kwiaty trafią do sklepów są oczywiście sztucznie pobudzane do wzrostu. Jeżeli ma ładne, twarde i zielone liście - będzie z nim wszytko ok. Kup jak najszybciej podłoże do storczyków i nową osłonkę. Wsadź kwiatek, uważając aby korzenie powietrzne pozostały nad doniczką. NIE PODLEWAJ. Zostaw go na tydzień albo kilkanaście dni aż się przyjmie. Najlepiej postaw we wschodnim oknie. I czekaj, może się uratuje. Storczyk mógł tak zareagować na zmianę otoczenia. Wyjmowanie go z osłonki źle na niego działa. Przesadza się je raz na 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×