Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

oczekująca,co tak późno sadzicie ziemniaki?My posadziliśmy wczesne ziemniaki na początku marca,a późne pod koniec marca:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jolka sadzilismy troszke 3tygodnie temu a u nas zawsze wlasnie sadzi sie poczatkiem maja koncem kwietnia,moi rodzice dopiero za tydzien beda sadzic jeszcze zdarza urosnac:)macie popakowane torby do szpitala?co ierzecie ze soba?ja spakowalam recziniki,podpaski,kosmetyki do kapania,2koszule,majtki z siatki,zwykle,sztucce,papier chusteczki i niewiem czy cos jeszcze bedzie mi potrzebne bo szpital zapewnia ubranka i wszystko dla dziecka.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pakuje reczniki dwa, podpaski bella, podkłady, wkładki laktacyjne, majtki ale zwykłe na wyjscie bawełniane, nie mozna siatkowych miec, klapki, sztućce, kubek, 2 wody, przybory do mycia, kupilam bialego jelenie bez zapachu, chusteczki mokre i zwykle, papier toaletowy, 2 pizamy, szlafroka nie biore chyba bo jest cieplo i zajmuje cala torbe:) dla dziecka potrzebuje tylko pampersy, chusteczki nawilżane, oliwke i krem do pupy ktory narzuca szpital:/ i ubranko na wyjscie. UWAZAJCIE na swoje pampersy jak bobaski jada da kapieli, na szkole polozna mowila, ze one podbieraja od innych dzieci bo tak im wygodnie:) wiec jak dzidzia idzie sie kapac to dac 2 do wozeczka, reszte schować, i smoczek chyba wezme na wszelki wypadek, acha i te niedrapki jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wkladki laktacyjne tez spakowalam,wode to na miejscu m pojdzie kupic.smoczek mam tez spakowany wrazie w.u mnie pozwalaja te majtki z siatki miec wlasnie a i jeszcze mam ta masc bepathen wrazie co na brodawki.kapcie tez wzielam:)oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AIK
Czesc dziewczyny ale mialam Swieta wyladowalam na pogotowiu, mialam straszne bole podbrzusza i strasznie mi sie brzuch napinal oraz nie czulam ruchow dziecka, cale szczescie okazalo sie ze jest wszystko ok a bol podbrzusza i napiecia mogly byc od jelit a nie macicy, chyba cos zjadlam i zaszkodzilo. a najgorsze ze na Swieta wyjechalismy do tesciow i z tymi bolami i stresem musialam wracac do domu 4h w aucie na naszych polskich nierownych drogach , myslalam ze urodze ;(. w moim szpitalu zrobili mi usg ktg, dzidzia wazy 1850 w 30 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AIK to dobrze, ze wszystko ok! chciałam jeszcze napisac o kremie sudocrem, nie chce zeby ktos pomyslał ze sie madrze, tylko chcialam sie podzielic tym, co mowi polozna a niektore dziewczyny nie chodza na szkoly rodzenia bo nie maja jak. Otóż mówila zeby nie stosowac u chłopców, wyłącznie jak odparzenie już jest, wtedy smarować bo to bardzo mocna masc nasycona cynkiem i wysusza skore, np na mosznie ktora jest bardzo delikatna. swietnie sie sprawdza ale juz jak odparzenie jest i lepiej stosowac kremy z mniejsza iloscia, za to polecała mustelle do pupki, ze jest bardzo wydajny i daje sie odrobine i starcza na 4 miesiace nawet:) a jak lezałam w szpitalu i widziałam jak dziewczyna przewija to połozna sie darła wieceeeeeeeeeej tego kremu wieceeeeeeeej :./ a ten krem zamiast wsiąknąć to pielucha wytrze i dupa z ochrony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AIK
mi tez polozna i doswiadczone mamy odradzaly stosowanie sudocremu na zdrowa pupke, jesli nie ma odparzen a chcemy im zapobiegac to stosowac krem bez cynku np. linomag zielony a dopiero jak pojawia sie odparzenia to wtedy sudocrem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
agata ja wlasnie kupilam ten sudocrem ale mam tez z rosmana na odpazenia wiec bede pierwsze go stosowac.i chyba bede musiala cos do kapania kupic bo juz kilka znajomych mowilo ze jonhson uczula dzieciaczki.aik dobrze ze nic sie nie stalo zlego.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie w szpitalu wymagaja wlasnie sudocrem albo linomag, ja mam linomag, sudocrem tez mam, ale jak pupcia bedzie ok bede smarowac oliwką zwykłą :) oczekująca uczula, ale nie wszystkie dzieciątka, mam duzo probek z tej firmy. Ja kupiłam Hipp 2w1, ale podobno sprawdza sie mydełko bambino albo takie z nivea dla dzieci od 1 dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ale nogi mi strasznie spuchly, teraz tak spojzalam, nie chodzilam duzo a mam normalnie banki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w domku. Dzidzius zdrowy,z usg termin mi wyszedł tydzień wcześniej,teraz mam 32t2d a na usg 33t2d.po świętach 1,5 kg więcej:-( kazała mi dużo pić żeby nie puchnac . Wszystko jest ok główką wysoko. Mam fajkę zdjęcia jak mała ziewa ,cały czas ziewala ,wg mnie będzie do męża podobna tak z profilu;-) Kupiłam sobie majtki,podpaski ,podklady ,butelkę i smoczek, i szczotke i nozyczki . I dla siebie bluzkę. Ile par majtek tych siateczkowych bierzecie? Jakieś mnie dziś wątpliwości nadchodzą:-( Flavia co do maila to powiem szczerze że nie wiem,ale mnie to denerwuje,ale nierreaguje;-) Dziewczyny co do tych stanikow to co do mówicie że lepiej kupić zwykły ale porządny czy ten do karmienia,nie wiem,poradzicie coś. Czekam na opinię po stosowaniu bio oil po 2 tyg;-) Znajoma pas po cc nosiła miesiąc po porodzie Mamamusia gratuluje i życzę wszystkiego dobrego,szczęśliwego donoszęnią i rozwiązania;-)trzymam kciuki;-) Aik to dobrze że wszystko w porządku,że z tobą i dzieckiem jest ok,a teraz jak się czujesz? U mnie zaczyna grzniec ,będzie padać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia co do biustonoszy to na swoim przykladzie ci powiem. Ja kupowalam normalne pozadne usztywniane jednak biust inaczej wyglada, na poczatku moze nosilam z tydzien te materialowe i czulam sie jakby piersi wisialy tylko.Zmienilam wiec na usztywniane i teraz 7 lat po pierwszym porodzie piersi wygladaja bardzo dobrze, przy tym karmmieniu bede postepowac tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosciu wez sie zastanow nad tym co piszesz ! Nie kazdy ma możliwośc aby wybudowac dom.. moj maz mieszka u moich rodzicow i brata zona tez. Musze przyznac, ze jest nierobem ale szczerze mówiąc moja mama oddalaby jej wszystko chociaż widzi, ze mojemu bratu nawet obiadu nie ugotuje chociaz maja osobne mieszkanie i kuchnie. Nikt nie ma prawa traktowac nikogo jak smiecia nawet jeśli nie spełnia kogos oczekiwan. Moja tesciowa tez jest spoko. Ma szacunek do mnie, a ja do niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AIK
czuje sie lepiej, choc kłóje mnie brzuch po lewej sronie i jak chce sie przekrecic na lewy bok to az mam lzy w oczach z bolu nie wiem co tam moze sie znajdowac jaki narzad ze jest takie klocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Dziewczyny, ja bio oil stosuję rowno od 6kwietnia, wiec juz ponad dwa tygodnie. Kupilam na allegro 200ml z dostawą za ok 65zl. Jestem zadowolona, mam kilka rozstrpow na dole brzucha, szczerze to ja ich prawie nie widzę z bliska to w ogóle,tylko w lustrze, ale mąż mówi,ze jest duża różnica. Przypominam,że jak pojawią się rozstępy to nie da sie ich usunąć (chyba,że chirurgicznie),można je ewentualnie zmniejszyć lub zadbać o nie tak aby byly jak najmniej widoczne, ale niestety już nie znikną!u mnie są o wiele mniej widoczne, wcześni stosowalam różne kremy dla kobiet w ciąży i jestem zla,ze sobie tego nie kupilam od początku,moze by tych rozstępów nie bylo w ogóle. Kasiu-super,że dzidziuś zdrowy i wszystko ok. ja dzisiaj idę na 18sta bo mam podjrzenie zatrucia ciążowego:-( zobaczymy po wizycie,póki co nie martwie się tylko dumam jakie buty ubrać,bo w żadne nie mogę się zmieścić:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, nie nadrobie tego co pisalyscie , otoz dostalam rwy kulszowej obustronnej nie spie bo nie czuje nog jak zasne o 4 to jest super, cos strasznego i praktycznie odebralo mi czucie w prawej dloni , dali mi leki ale ich stosowanie w ciazy jest takie ze jesli pomaga matce tak zeby mogla funkcjonowac to trzeba je brac wzielam tylko jak mi dali teraz nie biore ;/ nie wiem czy to wogole pusci bo jesli nie to jak ja urodze jak ja wstac nie moge staram sie troche rozruszac bo wiem ze zasiedzenie pogorszy sprawe , u mnie w ciazy najgorzej z tymi stawowo-kostnymi rzeczami , jeszcze w dodatku pamietacie jak mi szczeka z jednej strony bolala ze nie moglam zaciskac to teraz stalo sie tak z druga strona :( nie wiem w najgorszym wypadku moge chodzic jeszcze w ciazy nawet 2mc bo termin na 13 czerwca liczac ze moge tydzien poltora przenosic to zostaje 2 ;/ zalamka , zaraz jakis gosc pojedzie ze narzekam ale naprawde juz ta ciaza dala mi w kosc bo mnie u nieruchomila czego ja nie znosze :( mam dosc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewinka a robilas jakieś dodatkowe badania czy coś? Skąd wiadomo że zatrucie? No cieszę się że jest porządku;-) ale mam się oszczędzać żeby cały czas bylo dobrze. To ja nie kupuje stanika do karmienia będę w zwykłych chodzic. A jakie wkładki doradzacie ? Bo dziś oglądałam z belli i z babyono ale nie wiem. A co do rozstepow to jest najgorszą rzecz w kosmetyce ,jeśli są różowe,czerwone,fioletowe można je na tyle usunąć że nie będzie ich widać,niestety włókien kolagenowych nie naprawimy. Po ciąży można próbować jaserem ale to jest bardzo duży koszt. A ja zamierzam robić sobie mezoterapie iglowa ,w każdy rozstep wstrzykujemy krzemionke i też jest fajny efekt. Ja póki co masuje się banka i znikają. Ja brzuch mam ok,ale nogi i tyłek mam strasznie grube i na udać mam rostępy. Będę się do porodu masować. Ja się nie mogę doczekać porodu,chce już zobaczyć dziecko i w ogóle. Ale z drugiej strony przeraża mnie poród,opieką nad dzieckiem,całkiem inne życie,prostu się boję a im bliżej tym częściej o tym myślę-niestety i się doluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku asik współczuję ci. A może jakieś delikatne ćwiczenia,gimnastyka, rozciąganie,żeby stawy pracowaly? Może liściem kapusty się obloz ,mojej babci na kolana pomaga,skurcze na stawach się nie znam,nie umiem ci doradzić. Krcze leków bym się bała brać. Gościem się nie przejmuj trza mieć to w dupię i tyle;-) chcesz to narzekał razem łatwiej coś wymyślić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AIK
Kasiu mam tak samo, przeraza mnie jak to bedzie , czy sobie poradze z tym wszystkim, oby dzidzia wdala sie w tatusia ktory byl spokojnym bobasem i budzil sie tylko na karmienie cichutko kwilac, ja to podobno ryczalam praktycznie non stop do 3 miesiaca zycia ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik, wspolczuje :( Ewinkaa, moze to jednak nie to, trzymam kciuki. Kurcze, dziewczyny, ja to naprawde zaczynam sie czuc winna, bo poza tym cholernym przeziebieniem, czuje sie super. Az sama jestem przerazona, ze to chyba nienormalne. Z drugiej strony, w pierwszej ciazy tez sie super czulam, przy drugiej bylo juz gorzej Gosciem sie nie przejmujcie. Kazda ciezarna wie, ze koncowka jest najgorsza. Kobieta jest juz po prostu zmeczona ciaza, nawet taka, ktora spokojnie przebiega. Ja tez mam dosc i po prostu chce to miec juz za soba i znowu poczuc sie jak czlowiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AIK
Dziewczyny czy nowe rzeczy takie jak, kocyki, reczniki, posciel, przescieradla bedziecie praly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A bio oil faktycznie jest super. Zaczelam go uzywac lata temu, bo mialam paskudna blizne na nodze (rozwalilam golen o stojak na rowery). Nic nie pomagalo i wstydzilam sie krotka sukienke albo spodenki zalozyc w lecie, a po tej oliwce blizny w ogole nie widac, rewelacja! Rozstepow oczywiscie nie zlikwiduje, ale ladnie je rozjasnia i sprawia, ze sie zlewaja ze skora. Ja rozstepy na brzuchu planuje przykryc tatuazem. Znajoma tak zrobila i bardzo fajnie to wyglada. Warunek jest oczywiscie taki, ze sie nie planuje wiecej dzieci, bo inaczej z tatuazu moze zostac jedna, wielka plama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewinka a to dzwonilas do swojego lekarza? asik wspolczuje, no kurcze niestety trzeba tą ciążę jakos przeżyć, i jak tu nie marudzić:) AIK wszystko co ma stycznosc z dzieckiem, szczegolnie z buzia powinno sie wyprać w dzieciecym proszku:) tak mowila polożna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aik ja wszystko pralam . Nowe też trzeba,bo przez wiele rąk przeszły,zakurzone są,itd. Mój mąż mówi że do niego to chyba dotrze jak się młoda urodzi. Ja byłam nie dobrym dzieckiem strasznie płakałam aż się zanosilam . Kolski miałam,od zawsze byłam nerwowym dzieckiem. Ja się boję że sobie nie poradzę z obowiązkami z taka odpowiedzialnością,boję się też błahych rzeczy że np.nie będę mieć czasu dla siebie ,męża,no nie wiem,wszystko mnie przeraża,poród,polog ,masakra... A na blizny jest świetny contratubex,bodajże,mi świetnie wybielil blizny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
AIK ja tak mam tylko u mnie prawy bok daje popalić :-( niemam pojęcia ale wydaję mi się że to narządy ucisk na nie bo kiedy mały się rusza to jest jeszcze gorzej też tak masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aik- taki ból co piszesz to ja mam jak mnie jelita bolą i nie mogę się wypróżnic. ja wyprałam wszystko kocyki pieluszki, pościel. Czekam na meza i będziemy jechac do lekarza. W sumie to teraz mnie nie boli ale boje się ze na noc znowu złapie a wtedy będzie trzeba jechac na izbę, więc wole pojechac teraz i się upewnic co jest.bo juz od 2 dni wieczorem łapie. moje dziecko jest teraz ułożone od połowy brzucha w dół, nie wiem czy opadł już czy co. powiem o tym bo chciałabym żeby spr czy dziecko nie wstawiło siie w kanał, że tak wszystko ciśnie. wszystko zaczeło się od poniedziałku, wcześniej było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam nadzieje, ze mam nogi spuchniete a nie takie grubasnie:) jeju jak bym chciała juz miec malego i wrocic do swojej wagi i czuc sie lekko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jeszcze jedno pytanie póki pamiętam. Chodzi o mleko,pomimo że będziemy karmić piersią mleko powinno się kupić jak nie odgrazu to potem,co polecacie ,które macie sprawdzone,bo w tym jestem zielona Flavia lepiej jedz będziesz spokojna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia dobre pytanie, niby bebilon jest ok, moze nan? hmm ja chyba kupie z nan 1 paczuszke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×