Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość gość
Flavia wit d mam w buteleczce z pompką, w kapsułkach miałam wit k ( już nie podaję, bo nie trzeba ), ale niestety też pluła. Pluła też esqumisanem podawanym na łyżeczce, teraz daję do mleka. Chciałam odstawić, ale powróciły bóle brzuszka więc na razie zostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
ja tam tez takie w kapsułkach ale maly połowe wypluwa, to jest na oleju, poprosiłam wczoraj pediatre o takie w kroplach na recepte, w aptece mi zamowili i mam odebrać dzisiaj.Ja mojemu juz nie robie 120 ml mleka bo był marudny po 2h, jak robie 150 za kazdym razem jest spokoj i je co 3,5 h najczesciej co 4, teraz odsypia noc bo bylo gorąco, duszno i nie spalismy. Ilonek zdrówia, ja własnie porałam, zrobiłam fasolke po bretonsku i zagotrowałam jajka na paste jajeczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość jolka kolka
dziewczyny,czy każda z Was podaje dziecku smoczek uspokajający?Bo moja bez smoczka nie zaśnie.Podczas snu wypluwa smoczek i śpi bez.Ale do zaśnięcia musi mieć.Czasami gdy jest bardzo zmeczona i zasypia podczas picia mleka to wtedy zasypia bez smoczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Mamo Cos moze mu poszkodzilo Ja zapoczatkowalam sezon przeziebien hehe Ilonek nie wiem w sumie bo ha ta maseczke 2 razy zalozylam nie mialam nikogo do pomocy wiec niestety caly dzien z nia i w dodatlu mali wtedy spala i musialam ja zabawiac :/ Te kapaulki to chyba z zelatyny wiec jak cos to sie w brzuszku by rozpuscily :) U nas w bialym ladnie jwdziemy z.kol do parku na fontanny i do palacu branickich Flavia ja cie rozumiem moja zjadla 130 i plakala myslalam ze brzuch ale dalam 30 i dopiero spokoj spytaj sie czy mozesz juz zagescic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natka i matka
Dziewczyny czy ktoras karmi dziecko mlekiem Hipp, poszlam dzis do Auchan bo juz nam sie pucha 800gr konczy i tu szok, zawsze placilam za mleko 36,84 a dzis cena 46,50 :( straszny skok cenowy az mi sie plakac zachcialo to w rossmanie jest taniej. Ile u Was kosztuje to mleczko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chciałabym mieć koleżankę do spacerów mam tu ale mają starsze dzieci a ja z tym nnrwańcem wczoraj luli luli pod apteka dziś pod siłownia nikt z nami nie chce spacerować :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
moj wczoraj kopy nierobil wiec dalam czopka i poszla ogromna.Igorek ciagle sie smieje i bawi,uwielbia zwiedzac na rekach.u nas noc byla z3pobudkami a zasypia punkt22.30chociaz kapie sie o20to ma swoja pore i o tej zasypia.dzis zrobil kope juz i spi drugi raz od rana.jest taki slodki.kolezanka mowila ze bardzo dlugo glowe trzyma na brzuszku.teraz wieczorem daje mu smoka i tak zasypia.wczoraj kupilam mu lyzeczke i miseczke i zechce za jakies2tyg sprobowac dawac mu jedzonko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
jolka moj tak samo, zasypia ze smoczkiem i wypluwa, bez tez zasnie jak jest zmęczony. Ja karmie mlekiem Hipp, u nas tez pewnego razu z 39zł na 45 w polo market bo jest koło mnie, kupuje w simply po 36,99, odkad tam tak zdrożało, narazie na szczęście jest po 36, jak bedzie takie drogie także w simply to po 6 miesiącu zmienie mu na bebilon 2 bo są promocje często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczekująca kupa pisze sie przez U

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie Hipp skoczyło o 3 zł, do tej pory płaciłam 40,59 w tesco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alice14
Cześć :) mogę dołączyć? Czytałam Was od kiedy zaszłam w ciążę, mimo że termin miałam na lipiec, ale urodziłam w czerwcu na przełomie 36 i 37 tc córeczkę. Ewinka mam do Ciebie pytanie: jakie żelazo podajesz synkowi i w jakiej dawce? Podajesz rano czy wieczorem? Ile ml podajesz rumianku? Ja przez miesiąc podawałam Actiferol 30mg i małą strasznie bolał brzuszek, bezsenne noce, bączki, rozdrażnienie i wszystko to się z każdym dniem podawania nasilało. Na początku myślałam, że coś zjadlam bo karmię piersią, że skoki rozwojowe itd,. Teraz lekarz zmienił nam żelazo na inne, do tego bierzemy wit b6, kwas foliowy i cebion. Dziś podałam 0,5ml żelaza i bardzo się martwię jak malutka zareaguje :( też mamy słabą morfologię i neu% tylko 14% :( przestraszyłam się po tym co Ty napisałaś o tak niskich wynikach :( ale żaden pediatra się tym nie przejął :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alice14 jasne, że możesz dołączyć, będzie nam miło. Mleko hipp kupuję w Rossmanie po 41 zł. Poza Rossmanem nigdzie go u nas nie ma, mieszkam w niedużym mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mam pecha. Do 13:00 ( z małą przerwą ) Polą zajmowała się moja siostra. Musiała już iść odebrać dzieciaki ze szkoły, to myślę sobie co będę na małą chuchać idę na spacer. Nie zdążyłam odejść kawałek, jej się oczka zaczęły zamykać, a tu jak nie lunie deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Dziewczyny, Asik, mój mały ni stąd ni zowąd dostał niezidentyfikowanej wysypki z przodu na szyjce. Zdjęcia wysłałam na pocztę naszą, nie wiem co o tym myślec, w rzeczywistości te kropeczki sa bardziej czerwone. nasza nowa mamo, dostaliśmy żelazo FERRUM lek w syropie, Staś miał brac 2x1,5 ml; teraz dajemy mu w mniejszych dawkach a częściej, np. wczoraj dostał 2x0,8ml+2x0,6ml. Neutrocyty 14% to chyba w normie są, stas w najgorszym momencie miał 2,2% neutrocytów, a dokładnie 0,1tys./ul, teraz ma troche więcej bo 0,5tys./ul, przy czym neutropenia ciężka jest między 0 a 0,5tys. także on jakby aktualnie łapie sie na nautropenie ciężką.A ogólnie trzeba byc pod kontrolą i uważac na wyniki kiedy poziom neutrocytów jest mniejszy niż 1,5tys/ul. A jakie aktualnie żelazo podajecie? My póki nie wiemy jaka jest przyczyna neutropenii podajemy jedynie żelazo, bez kwasu foliowego tak zdcydowała lekarka , nie pediatra a specjalista onkolog/hematolog dziecięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosza84
Witam wszystkie mamy.Dziewczynki ja również chcę do Was dołączyć choć nigdy nie pisałam[no może raz pytałam sisilkę o astmę bo też ją mam]czuję się jak jedna z was bo czytam Was od samego początku.Uwielbiam Was czytać każdy dzień zaczynam od czytania tego forum.Jestem szczęśliwą mamą Julki urodzonej 3 czerwca 2014.O dziecko staraliśmy się 5 lat niestety bez skutku zdecydowaliśmy się na inseminację i udało się, niestety radość trwała krótko poroniłam w 8 tyg.po dwóch miesiącach spróbowaliśmy jeszcze raz i udało się jest Juleczka.Czy mogę dołączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Aha, żelazo podaje tuz przed lub tuz po jedzeniu- tak było na ulotce, podobno chyba mniej się wchłania ale jak dawalismy między posiłkami to krzyk był niesamowity. Rumianek podaje mu w małych ilościach- maksymalnie 50ml/dzień i to nie każdego dnia. Dzisiaj podczas karmienia nagle staś zapłakał po czym sie zaniósł na ok 15 sekund. nawet nie pytajcie jak bardzo się przestraszyłam, wybiegłam na balkon, dmuchałam do buzi, nagle złapał oddech, odbiło mu się i w tym samym momencie wystrzeliła kupa do pieluszki, chyba go brzuszek zabolał czy coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
ewinka biedny Staś...witam nowa mame i gratulecje córeczki, ja teraz czytam o chorym antosiu na facebooku,ma raka mózgu i zaczełam tak płakać, jakby mojemu małemu coś sie stało zabiłabym sie, naprawde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Agata przepraszam, ze tak męczę, ale czy maz wyniki synusia swojego? jestem ciekawa ile zdrowe dzieci maja neutrofili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
ewinka ja mam czesto taka wysypke, miałam ją po zjedzeniu pryskanych truskawek, całe nogi, moze zjadłas jakiś owoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
teraz patrze i mój ma 28,2 a normy są między 17 a 60%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
zjadłam wczoraj nektarynkę ale wcześniej tez jadłamw dużych ilościach, ale może akurat ta była jakaś szkodliwa.. i to mozliwe, ze tylko na szyjce z przodu? ani na klatce nie ma ani z tyłu na szyjce, a nic na pewno go nie obtarło. On zawsze płacze przy wycieraniu szyji po kąpieli, smaruje go balsamem, ale to balsam którego używam od urodzenia- proszek/płyny/ mydła, nie było żadnej zmiany, możer to rzeczywiście ta nektarynka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Agata to dużo, to dobrze:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
moze nektaryna, bo naprawde ta wysypka wydaje sie mi znajoma, szczegolnie jak jest lato i pełno owoców i warzyw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alice14
Ewinka ja również od dzisiaj podaję Ferrum lek w syropie strzykawką do buzi, ten syrop wygląda okropnie, wcześniejsze rozpuszczało się w mleku i było bezbarwne. U nas jeden lekarz powiedział, żeby podawać z witaminą b i kwasem i cebionem a drugi, że samo żelazo. Nie wiem, któremu ufać. Niestety nie mam tutaj zaufanego pediatry, wciąż jesteśmy na etapie poszukiwań, W tym tygodniu idziemy zrobić morfologię i zobaczymy co dalej. Ale serce mi pękało jak moja dziewczynka się skręcała z bólu i płakała. Ja również uwielbiam Was czytać, szczególnie na nocnych karmieniach :) porównuję sobie co potrafią Wasze smyki i co mojego czeka w najbliższym czasie :) Moja córeczka urodziła się 14 czerwca :) Jesteśmy z Warszawy :) Dziś siedzimy w domu bo pogoda niespecjalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Alice jaka dzielnica?? A Wy jak podajecie? W jakich dawkach i ile razy dziennie. Tez nie mamy zaufanego pediatry ale mysle,ze ta hematolog wie co mówi,w końcu to jej spaecjalizacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alice14
Dzielnica Włochy. My docelowo mamy podawać 2,5ml na dobę (wg wczorajszego pediatry wystarczy 2ml), zarówno jedna i druga lekarka zaleciła podawanie od małych dawek, czyli dzień lub dwa 0,5 na dobę, potem 1,0 itd. Actiferol dawałam do odciągniętego mleka na raz bo to były saszetki do rozpuszczania. Na razie królewna śpi i nic jej nie jest, ale to po kilku godzinach była taka słaba reakcja na to nieszczęsne żelazo. Zdziwiłam się, że na ulotce jest napisane, że poniżej roku nie podaje się tego leku dzieciom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosza84 super, że się udało i macie swoją córeczkę :) Niestety też mam za sobą dwa poronienia, ale co złego to za nami :) Teraz mamy swoje kochane dzieciaczki i możemy się nimi cieszyć. Nowe dziewczyny jestem ciekawa jak przebiegły wasze porody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
alice doczytaj, bo nie podaje sie tylko w jakiejs tam okreżlonej sytuacji, a normalnie sie podaje. nam nie powiedziała, że mamy zaczac od 0,5 ml i po 5 godzinach od podania 1,5 ml na raz było strasznie:-( Włochy, wow!:-) to blisko ursusa, no w końcu ktoś po sąsiedzku:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×