Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość majka93

zupy na kościach

Polecane posty

Gość majka93

Zna któraś z was przepisy na zupy na kościach? Chciałabym coś sprawdzonego ugotować a nie robiłam nigdy zupy. Zawsze tylko drugie danie, a zupę tez by się przydało zjeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zupy na kościach? a cóż to takiego? ja wszystkie zupy robię na wywarze warzywno-mięsnym (w rozumieniu włoszczyzna plus kości z mięsem typu korpus z kurczaka, kości od schabu, żeberka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takaaajaaaaaaa
To są właśnie, Ewo, zupy na kościach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka93
heh u nas zawsze się tak mówiło i tak napisałam.Chyba chodzi o te kości od schabu. Jak rozprawiamy świnkę to zawsze zostawiamy kości z mięsem wieprzowym na zupę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ewa to są wlasnie zupy na kosciach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka93
moglibyście podać mi mi przepisy jak taką zupę przyrządzić? Jadłyście kiedyś zupę ziemniaczaną? Uważacie że jest smaczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takaaajaaaaaaa
Ewa, chodzi o to, że nie gotujesz na samym mięsie, tylko mięsie z kośćmi. Chyba logiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi chodzi o to, że nie gotuję na samych kościach, tylko rownież na mięsie i warzywach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie, to są zupy na wywarze mięsno-warzywnym lub warzywno-mięsnym, jak kto woli ----------- ale sie usmialam:) jak mozna miec tqak malo elastyczny umysl jak ewa,takie sztywne podjescie, sredniowiecze normalnie, nie Ewo to nie są zupy na kosciach albo kosci jak kto woli:P buahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wywar z miesa czy kosci jest niezrowy, zupy robie tylko z warzyw. No chyba,ze rosół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
narazie umiem kilka zup ugotować - też się zaczynam uczyć, ale generalnie powiem Ci że zupy to nic trudnego umiem pieczarkową, rosół, jarzynową, żurek, barszcz czerwony i pomidorową narazie ;) ze względu na remont mieszkania więcej chwilowo nie mam jak gotowac mów co Ci napisać bo o to chodzi a nie o pierdoły o wywarze mięsno-warzywnym... a moze mięsno-jarzynowym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ewa a co ty myślisz, ze zupy na kosciach to na takich suchych, odrapanych, totalnie bez mięsa? :D Tępaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka93
jarzynową i żurek;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JARZYNOWA Gotujesz wodę, na wrzątek (podobno nie od razu z wodą tylko właśnie na ten wrzątek trzeba) wrzucasz jakiś korpus, udko czy co tam. Jak to się troche podgotuje wrzucam pokrojone w kostkę ziemniaki (ja wrzucam niedużo bo daje dużo warzyw). gdy ziemniaki są już trochę miękkie (nie całkiem) wrzucam warzywa z torebki - bo szybciej ;) (lub można dać świeże jakieś, to wiadomo wg upodobania, fasolka, brukselka, kalafior, pomidor... dodaję też mały listek ziela angielskiego i kilka ziarenek ziela angielskiego. potem to się gotuje do miękkości warzyw. gdy warzywa sa miękkie rozrabiam w szkalnce z odrobiną wody śmietanę z odrobiną mąki (żeby zupa była gęstsza, nie trzeba ale ja tak lubię bo mamusia tak robi ;) ) nie wlewam od razu tej śmietany do garczka żeby się nie zważyła, tylko do tej szklanki wlewam łyżką z garczka trochę tej gorącej zupy, mieszam, i dopiero wlewam do zupy wszystko, mieszam i czekam aż się zagotuje. i gotowe. a, no i wiadomo, sól i pieprz trzeba;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wii, powiem Ci jak z tym wrzątkiem jest :) Wrzątek zamyka pory tego co w nim gotujesz, więc jeśli chcesz, żeby mięso oddało jak najwięcej do wywaru, to wkładasz je do zimnej wody i gotujesz na małym ogniu. Jeśli chcesz,że by soki i wartości odżywcze w większej części zostały w środku, to wrzucasz na wrzątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie robię zup na mięsie (poza nielicznymi wyjątkami), większość moich zup jest na podsmażonych na maśle/oliwie warzywach. I smaczniej, i zdrowiej, i o wiele szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×