Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak dbać o ząbki rocznego dziecka

Polecane posty

Gość gość

Jak powinno wyglądać mycie zębów takiego malucha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez nie wiem bo syn nie chce za nic otworzyć buzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powiedzcie jak to jest u Waszych dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko pasta elmex dla dzieci, zawiera aminofluorki bardzo wazne dla pierwszych zabkow najlepiej jakby caly czas w pozniejszym i doroslym zyciu rowniez stosowaly elmex Ja niestety na sile myje, czasem chce ale glownie placze ale za to zabki ma biale jak snieg :) Teraz placze ale w przyszlosci podziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja koło roczku zmieniłam szczoteczkę z takiej nakładanej na palec na zwykła do trzymania, troche myła sama potem ja poprawiałam.. zreszta teraz (2.5r) tez zwykle poprawiam , chyba ze sie uprze że sama. Płukac zeby nauczyła sie dopiero mając ponad 2 lata , do tego czasu po kazdym myciu kilkukrotnie płukałam szczoteczke i taką wypłukaną starałam sie jej resztki pasty wymyc. Od pierwszego ząbka do dzis używamy żelu żurawinowego z ziajki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czytałam ze jesli chodzi o fluor to dobrze sie dowiedziec w stacji sanepidu czy woda na naszym terenie ma go duzo w składzie... bo jak tak, to lepiej na poczatek pasty bez fluoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj syn ma 2lata, nie umie plukac zebow i wypluwac tej wody, dlatego do tej pory myje mu pasta z ziaji, bez fluoru, ale juz bym wolala jednak jakas z fluorem, bo dosc czesto je slodycze, nie boicie sie tych past z fluorem u dzieci, ktore sporo jeszcze tej pasty lykaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Synek ma 8 miesięcy, dwa pierwsze ząbki dopiero wychodzą (1 przebił dziąsło 17 sierpnia), są jeszcze niewielkie. Nie mam problemu. Na razie po kolacji niosę go do łazienki, siadam na brzegu wanny, synka sadzam na swoim kolanie. Myję mu buzię i potem palcem dziąsła. Czasem z nakładką, czasem bez. Na razie tylko woda. I póki co to tak chwilka, moment. I już. Nie protestuje, śmieje się.. Ale już dawno mu te dziąsełka przemywałam, jak był młodszy to też.. teraz dodaję słowo "szuruburu- szuruburu". Mam nadzieję, że dzięki temu nie będzie większych problemów z myciem, gdy ząbki już porządnie wyjdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny :) zapraszam do mnie na bloga :) Macie wszystko co warto wiedzieć o ząbkach i małym pacjencie a gdybyście potrzebowały informacji pytajcie w komentarzach :) na pewno pomogę :) higienistkablogspot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×