Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czy was tez nie zapraszają na rozmowy

Polecane posty

Gość gość

Ja już tego nie ogarniam ;( Nie wysyłam CV ja leci. Staram się je wysyłać do miejsc gdzie spełniam większość kryteriów kwalifikacyjnych i ciągle cisza ... Dokumenty aplikacyjne mam profesjonalnie napisane. Zdjęcie w CV wydaje mi się OK, jedyna wada to to, że wyglądam na smarkulę, a mam 26 lat. Doświadczenie zawodowe mam, liczne kursy, certyfikaty ... i tak jest zawsze gdy szukam pracy :( Jestem zdołowana, już nie mówię o zatrudnieniu, ale chętnie bym poszła na jakąś rozmowę. A tak to czuję się jakaś gorsza. Często wysyłam aplikacje wspólnie ze znajomą i o dziwo do niej się odzywają, a ma niższe kwalifikacje niż ja. Ostatnio sama stwierdziła, że dziwi się, że ją zapraszają a mnie nie ;/ Też tak macie ? Jak myślicie co jest tego przyczyną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kdsjkwdbhedf
Nie wklejaj zdjęcia do Cv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sprobuj nie wpisywac tych wszystkich kursow, moze masz za wysokie kwalifikacje i dlatego Cie nie przyjmuja. Bylabys niepotrzebna konkurencja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam średnio 5-10 rozmów tygodniowo. Przestałam już wysyłać oferty. Moim problemem jest to, że po rozmowie kwalifikacyjnej okazuje się, że oferowana praca nie jest tak atrakcyjna, jak by mi się zdawało. Ale z frekwencją odpowiedzi nie mam absolutnie żadnego. Skąd wiesz, że dokumenty masz profesjonalnie napisane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim problemem jest z kolei to ze nie umiem dobrze wypasc na takiej rozmowie i potem nie odzywaja sie...zjada mnie stres po prostu.... Co do cv moze za duzo w nim piszesz o kwalifikacjach i nikomu tego sie nie chce czytac ja nie pisze o kursachh ktore mam chyba ze aplikuje na jakies stanowisko zwiazane z jakims kursem to wtedy to podkreslam....zobacz aplikacje kolezanki i porownaj se swoja i zobaczysz o co chodzi.powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ecityvisionpl
Nasza rada jest taka: wysyłaj CV skomponowane pod daną ofertę pracy. Przykładowo, jeśli aplikujesz na marketingowca nie musisz uwzględniać w CV że pracowałaś na kasie. Uwzględnij to doświadczenie, które jest istotne z punktu widzenia pracodawcy. :) Po drugie...zobacz co umieszczasz na portalach społecznościowych. Pracodawcy naprawdę weryfikują to nim zaproszą kogoś na rozmowę. Po trzecie: zadbaj o wizualną stronę swojego CV - wyróżnij je czymś. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak naprawde to liczy się szczescie i przypadek, ja tez mam doswiadczenie zawodowe, dobre cv i pracy znalezc nie moge, pracodawcy szukaja osoby z wysokimi kwalifikacjami ktorzy beda pracowac za grosze taki jest teraz rynek pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc autorka
mam profesjonalnie napisane CV poniewaz bedac na szkoleniach zawsze mialam zajecia z doradcami zawodowymi i nigdy sie niczego nie doczepili ;/ zawsze wysylajac CV i list zmieniam go pod dana oferte pracy ;/ mam facebooka,ale oprocz mojego zdjecia nic nie udostepniam dla obcych ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale się nie doczepili czy
podniecali się że masz wyjątkowe, profesjonalnie napisane CV? Bo zwykłe , poprawne już nie starcza. Ja często chodzę na rozmowy i słyszę komentarze, że moje CV się wyróżnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale się nie doczepili czy
Choć oczywiście mogą być też inne powody, np. sposób w jaki szukasz ofert, ile warunków spełniasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja po zmianie CV miałam wcześn
iej 1 rozmowę na miesiąc, dwa, teraz mam czasem 2 rozmowy dziennie. Poszukaj info jak napisać CV, ale wyjątkowe, nie poprawne. Czy jest z***biste graficznie? Używasz słów kluczy? Zdjęcie przedstawia Cię jako profesjonalistę, robione jest przez fotografa, nie legitymacyjne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc autorka
no po prostu nie moglisie do niczego doczepic bo sami za pieniadze pisza podobne, jak to ujeli. to co robisz, ze twoje cv sie wyroznia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc autorka
zdjecie przedstawiajace mnie jako profesjonaliste - chodzi cie o bardziej naturalne a nie typowe jak zombie -legitymacyjne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja po zmianie CV miałam wcześn
Możesz to tak ująć. Chodzi o zdjęcie w stroju biznesowym, albo takim, w którym wykonujesz swoją pracę (ale przyzwoite), na tle narzędzi pracy, nienaganny makijaż, fryzura, uśmiech. Legitymacyjne są nieciekawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niektórzy nie chcą zatrudniać za mądrych i zbyt wykształconych. Boja się konkurencji i tego żee będziesz miał za wysokie oczekiwania finansowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety to prawda, że zdarzają się i tacy pracodawcy, którzy wola wybrać jak najtańszego pracownika. ale w ostatnim czasie i tak sporo było podwyżek. Wydaje mi się, ze coraz rzadziej możemy spotkać takich pseudo przedsiębiorców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Owszem nadal się zdarzają tacy kombinatorzy, ale bezrobocie spada i konkurencja na rynku jest trochę mniejsza. A jeśli ktoś ma problem, że nie jest w ogóle zapraszany na rozmowy kwalifikacyjne to kwestia małego doświadczenia albo złego CV. Mnie pomogły kreatory CV. Np. tutaj https://list-motywacyjny.pl/kreator-cv/ są szablony dokumentów aplikacyjnych, dostosowane do różnych stanowisk. Do mnie kiedyś też rzadko się odzywali, ale teraz wiem, ze wiele w tym mojej winy było, bo jak wysyłam CV, to robiłam to masowo, miałam nie do końca dopracowane CV itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×