Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

ile i jakich ubranek w rozmiarze 56 a ile w 62 powinno się kupić na początek

Polecane posty

Gość gość

pytanie jak w temacie. Zdaję sobie sprawę, że wszystko zależy od tego jak duże jest dziecko ;) Wiem, że w różnych tematach pojawiało się zagadnienie wyprawki - ale bardziej pod kątem przydatności. Ja pytam natomiast ile ubranek w rozmiarze 56 powinno się mieć - ile pajacyków, śpioszków, body, kaftaników? A ile w rozmiarze 62? Tak by nie wariować z codziennym praniem ;) Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie? Jakie macie rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje doswiadczenie jest takie: Mialam duzo ubranek od rozmiaru 62,zadnego 56. Wszystko uzywane po chrzesniaku. I wariowalam przed porodem,ze nie mam nic malego i polecialam kupilam przynajmniej komplet na wyjscie. Mama wszystko kupowala mi juz 68(babcia szalala na zakupach ;)ja sama kupilam kilka nowych 62 np do lekarza. Synek mial byc przecietny. Tak okreslali. Urodzil sie 4kg,60 cm. Rozmiaru 56 nie wlozyl ani razu,polozna ubierajac go w 62 powiedziala:oj juz drugi raz tego nie wlozycie. I miala racje. Nowe 62 zaraz sie pospieraly,nawet te 68 od mamy ledwo doczekaly do wizyt u lekarza,w sumie mial je tylko raz na sobie. Teraz nosi je kuzynka wazaca 3200 i mierzaca 52 cm,po prostu ma zagiete rekawki. Wiec w male rozmiary nie ma co mocno inwestowac. Dodam,ze moj ma pol roku i nosi 80/86. 74 nosil od 3 miesiaca. Ale wiem ze niektore polroczniaki nosza 62. Tak wiec uwierz wsystko zalezy od dziecka. Proponuje kupic 1-2komplety 56 a potem dokupic jak bedzie malutki maluszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla corki nie kupilam nic 56,bo myslalam,ze bedzie taka wiella jak ja przy urodzeniu- maz tez byl spory. Urodzila sie 52 i pare dokupilam. Dla syna kupilam jeszcze kilka sztuk swiezych i ani razu skubaniec nie zalozyl,bo takie chlopiskk z niego bylk. Tak ze trudno wyczuc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zalezy jaka plec dziewczynku sa mniejsze. moja urodzila sie 52 cm i 56 tonela. Nawet w 50 whcodzila spokojnie. dla chlopvCa bym raczej 62 kupula co najmniej. 5 zestawow. Dla mnie najwygodniejsze byly pajace i zestawy. Spioszkillub body plus polspiochy-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej zrobisz, jak kupisz parę ubrań w rozmiarze 56. Zazwyczaj noworodki mierzą jakieś 55 cm, 56 rozmiar dla nich jest. Moja córka ma 20 miesięcy i nosi rozmiar 80/86, więc nie wszystkie dzieci rosną piorunem. A maluszek w rozmiarze 62 może ci się utopić po prostu. Ja miałam 4 komplety ( bodziaków więcej) w rozmiarze 56, i dokupywałam śpioszki, bo mi dziecko tonęło w za dużych. Starczyło mi na jakieś 4 msce, zanim wkroczyłam w rozmiar 62. Zajrzyj na www.miluszkowo.pl Są tam fajne ubranka i pościel dla maluszków, polscy producenci, stuprocentowa bawełna i naprawdę niewielkie ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mialam doslownie kilka sztuk w rozm. 56-od znajomych. Sama jednak kupilam na 62 i dobrze, bo corka urodzila sie duza, miala 4200 g i 60 cm, wiec w te male jej nie wciskalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam kilka sztuk na rozmiar 56 dziecko po urodzeniu mierzyło 51 cm. Potem było latanie po sklepach żeby coś dokupić... Żałowałam, że słuchałam dobrych rad typu "nie kupuj za dużo". Pranie na okrągło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja miałam sporo i 56 i 62, i co z tego.. dziecko topiło mi się w najmniejszych 56 ... synek miał kombinezon zimowy w rozmiarze 50, jak przyszła paczka (bo zamawiałam na allegro), to myślała, że kase wyrzuciłam w błoty, bo był taki malutki? I co? Dziecko urodzone w połowie stycznia do końca marcia nosiło kombinezon (mógłby dłużej, ale już za ciepło było.) Ubranka w rozmiarach 56 i 0-3 zaczęły być dobre dopiero wtedy, gdy moje dziecko, gdy skończyło 3 miesiące. W wieku 4-6 miesięcy nosiło ubranka 0-3, 2-4, 56 i niektóre-mniejsze 62. Teraz synek ma 8 miesięcy, ma ok 68-69cm, waży trochę ponad 8kg. Większość body nosi na 62, ale np. early deys 0-3 (!) też są dobre. Od niedawna zaczął nosić spodenki 68. Więc każde dziecko jest inne.. poza tym ubranka różnią się nie tylko wielkością, ale też szerokością.. W każdym razie synek 8m, dopiero od niedawna zaczął korzystac z ubranek 68 (wyjątkiem są ubranka z pepco, bo oni mają dziwną rozmiarówkę i jakieś takie małe te ciuszki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
AAA i dodam, że sporo tych ciuszków miałam i dobrze, bo synek sporo ulewał i trzeba go było często przebierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I pajacyki to dla mnie pomyłka. Dziecko w 0-3 po prosty pływało.. do tego maluzek ma podkurczone nóżki.. walka w nocy, gdy człowiek półprzytomny z zatrzaskami, latające nogawki.. masakra. A jak dziecko nózki wyprostowało, jak urosło i ciuszek był ok, to mały zaczął spać na brzuchu i pajace wywaliłam. Najwygodniejszy jest zestaw body + półśpiochy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hmm - czyli jak będę miała dla córci 4 zestawy na 56 cm to mogę spać spokojnie przynajmniej na samym początku Rozumiem, że pisząc "zestaw" macie na myśli body+śpiochy lub body+pajacyk ? Plus do tego jakieś 2-3 body extra ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja powiem tak: kupowałam same roz 62 okazało się, że będzie wcześniak urodził się z wymiarami: 2800g 51 cm szczerze mówiąc kupiliśmy kilka 56, ale bardziej dlatego, że brakowało mi (ulewał strasznie) a tak to miałby od razuj 62. Do tej pory przeskakuje, np. z 56 i tych 62 kupiłam tylko kilka 68, ale wtedy gdy 56 były za małe, potem kilka na 74, teraz ma 8 mcy waga 8,5kg i kupuje na rozmiar 80/86. Moim zdaniem jeśli urodzisz w terminie to naprawdę nie są potrzebne ubranka w rozmiarze 56 :) zawsze lepiej dokupić, niż odkładać/sprzedawać bo za małe i dziecko ani razu nie ubrało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 zestawy 56 spokojnie ci wystarczy, najwyżej będziesz przepierała i posiłkowała się rozmiarem 62 :-) Bodziaków kup kilka sztuk więcej, jak nie masz bluzeczek z długim rękawkiem ( kaftaników), tzn, że to body musi mieć długi rękaw. Zima idzie, a przez pierwszy miesiąc maluszek musi mieć cieplutko :-) :-) pozdrawiam i polecam www.miluszkowo.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój błyskawicznie rósł. Kupowałam: 4 śpioszki 56 plus 4 kaftaniki 56 jak byly w praniu, to zakladalam 62 i podwijalam rękawki. Polecam pajacyki, łatwo je ubrać nie denerwujac niemowlaka. Body kopertowe na początek; nie przez głowę. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj maly urodzil sie 50 cm i w rozmiar 56 wchodzil ponad 2miesiace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koleżanko wyżej a mój 51cm i pochodził miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zobaczymy co się zmieniło przez dwa lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto miec kilka na 56 a tak to głównie 62. Ja tak zrobiłam i wszystko bylo ok. A kupowałam standardową wyprawke: Body, kaftaniki, lapki niedrapki, pajace. http://www.piccolino-sklep.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moocha.pl

Na początek preferuję zakupić tylko kilka sztuk na 56 a więcej na 62 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DOŚĆ GOŚĆ

a ja proponuje kupic spodenki bez stópek i skarpetki, wówczas 62 mozna podwinąć ( dla dziewczynki takie malutkie leginsy teraz szyja) Na raczkach jak zbyt długie rękawy to nawet lepiej, bo przez pierwsze 6 tyg nie powinno sie obcinać pazurków , a w przydługich rekawach sie nie podrapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Moja ma 2 miesiące i nadal rozmiar 56... Także zależy od dziecka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
27 minut temu, Gość DOŚĆ GOŚĆ napisał:

a ja proponuje kupic spodenki bez stópek i skarpetki, wówczas 62 mozna podwinąć ( dla dziewczynki takie malutkie leginsy teraz szyja) Na raczkach jak zbyt długie rękawy to nawet lepiej, bo przez pierwsze 6 tyg nie powinno sie obcinać pazurków , a w przydługich rekawach sie nie podrapie

Niby czemu? Ja obcięłam i nic się nie stało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×