Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gosciowka23

czy 30 min cwiczen to malo

Polecane posty

Gość gosciowka23

jestem na diecie, chce ujedrnic cialo i pozbyc sie cellulitu w tym celu chodze 2 razy w tyg. na basen,codziennie 10min. masazu brzucha i po 10min. ud i dwa razy w tyg. cwiczenia, niestety nie wytrzymuje dluzej niz 30 minut, czy to naprawde malo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysz w panterce
oczywiscie ze malo... minimum godzina i to przy swiadkach :P, :P, :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosciowka23
a walsnie widzialam chodakowska ze mowila zeby skompletowac sobie cwiczenia na 30min. wiec jest ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 razy w tygodniu po 30 minut to bardzo mało. Zamieniłabym ten codzienny masaż na ćwiczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgubicsiebie
Czy mało zależy od tego jak reaguje na to Twoje ciało. Najlepszym sposobem jest sprawdzenie czy coś się zmienia. Jeżeli tak tzn., że wystarczy. Jeżeli nie proponuję rozszerzyć o kolejne 10 minut itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak - 30 minut to mało. Dlatego, że przez pierwsze trzydzieści minut mięśnie się rozgrzewają, a dopiero później zaczyna się spalanie tłuszczu. Także 30 minut powinna trwać rozgrzewka, np. bieganie. Jeśli nie lubisz biegać, to równie dobry będzie szybki marsz, czy popularny nordic walking.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a pani nic nie pisała, że chce spalać jakiś tłuszcz :) 30 min? teraz masz zadyszkę boś początkująca ,zobaczysz , że z czasem i dwa razy tyle nie robi różnicy, rób tyle ile masz ochotę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pinkapple
po 20 minutach zaczyna sie spalac tłuszczyk, więc 30 min to minimum, trener mowil mi ze 40-50 to tak optymalnie, ja biore figura extraslim na spalanie szybsze to czuje ze szybciej troche zaczynam spalac bo jednak temperature szybciej osiagam. Uważam, że 40 min to minimum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy jakie to ćwiczenia :) Intensywne interwały nie powinny trwać dłużej nić 30min, tak samo trening siłowy przy dużym obciążeniu - 20min i już. Natomiast lekkie cardio (np. power walk) to i nawet po 60min nie będzie zadyszki. U mnie optymalny czas ćwiczeń to około 40-45min: rozgrzewka 5 min, trening z ciężarami 25 min i rozciaganie 15 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiakaga
Tak jak pisała "zgubicsiebie" wszystko zależy od tego jak reaguje Twoje ciało ;) Chociaż ja uważam, że każde ćwiczenia są dobre jeśli są regularne. Ja np. chodzę do klubu Mrs. Sporty u siebie we Wrocławiu , gdzie główną podstawą są ćwiczenia trzy razy w tygodniu właśnie po 30 minut jest to trening obwodowy - wychodzę zmęczona i zadowolona, udało mi się schudnąć, więc naprawdę myślę, że te 30 minut to nie jest jakoś bardzo mało. Skoro profesjonaliści też tak robią, to na pewno jest ok, tylko trzeba mieć właśnie konkretny plan, ćwiczenia itd. tak jak u mnie w tym klubie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieeeesia
tak na prawdę,żeby schudnąć to wystarczyłoby 30-40 min,ale codziennie. oczywiście przy zachowaniu reżimu żywieniowego, ja się staram tak robić, i idzie mi coraz lepiej, mam 5-6kg do zrzucenia, niby niedużo a wcale nie idzie tak szybko,ale jestem na dobrej drodze, piję też figurę detox i regularnie się oczyszczam. warto zrozumieć też fakt,iż ćwiczenia to nie tylko środek do celu,ale przyjemność sama w sobie. bez tego ani rusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kitkakitka
masz rację, połowa sukcesu to nastawienie, dla wielu ludzi ćwiczenia to udręka,bo traktują to jako przykry obowiązek przy odchudzaniu,a ćwiczenia przecież są takie przyjemne i rozładowujące stres,szkoda,że nasze społeczeństwo tego nie rozumie, muszę też spróbować tej figury detox,wiele osób zachwala a ja nie miałam jeszcze styczności z oczyszaniem się ziołami,jestem ciekawa jak to działa, bo dotąd uważałam,że tylko woda jest dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwonka33
Dziewczyny, ja też chodzę do klubu Mrs.Sporty i jestem mega zadowolona! Długo szukałam ćwiczeń dla siebie i w końcu znalazłam coś interesującego. 3 razy w tygodniu 30 min to idealna opcja biorąc pod uwagę,że nie chce zostawiać synka zbyt długo bez mamy:) 30 min to niby mało, ale z II strony te treningi układali profesjonaliści i oni znają się na rzeczy:) naprawdę fajna opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fijannak
ja piłam figura detox ale mi smak nie pasuje, jest zbyt ziołowa :/ juz wole wrsje forever. Jeśli chodzi o cwiczenia to wydłizyłabym czas do 45 minut ale rzadziej, np 2 drugi dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia2333
30min w zależności od ćwiczenia i jego intensywności, to może być zarówno mało jak i dużo... Ważne aby trening był systematyczny :) Myślałaś o hula-hopie z kuleczkami? Mam na myśli taki jak tu: http://www.sporti.pl/product-pol-27859-Kolo-Hula-Hop-Big-Ball-Jinpoli-z-masazem-110-cm.html Świetnie ujędrnia brzuch, efekty są widoczne. Jednak na początku ćwiczeń nie należy przesadzać... ponieważ na brzuchu mogą pojawić się siniaki. Ciało musi się przyzwyczaić do tych kuleczek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak trening jest intensywny i poprzedzony rozgrzewka to nawet 30 minut moze wystarczyc, ale nie sadze zeby twoj trening mial cokolwiek wspolnego z intensywnoscia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To wszystko zależy od rodzaju wykonywanych ćwiczeń. Można przez godzinę ćwiczyć niedbale i osiągać gorsze efekty, niż przy 30-minutowym treningu :P Moim zdaniem nie ma się co silić na niewykonalne zadania, lepiej małymi kroczkami dojść do celu. Ja mam od niedawna profesjonalny sprzęt fitness, taki jak tutaj: http://www.tb-polska.pl/ i początkowo te 30 minut ćwiczeń naprawdę mi wystarczało, a w połączeniu z dietą efekty i tak były. Teraz ćwiczę dłużej, bo kondycja mi się poprawiła, ale wcześniej i tak nie byłabym w stanie wykrzesać z siebie więcej energii :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iga25
Uważam, że 30 min ćwiczeń to jest w sam raz. W ciągu dnia nie mam czasu więcej ćwiczyć bo mam naprawdę sporo na głowie. A tak wilk jest syty i owca cała. W klubie Mrs.Sporty zajęcia trwają właśnie 30 min i to jest ekstra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 27
WHO zaleca właśnie 30 min ćwiczeń dziennie, więc myślę, że tyle jest w sam raz - nie każdy od razu musi być sportowcem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza33
No dokładnie! Też tak czytałam:) dlatego właśnie Mrs.Sporty jest mi niezbędne do życia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale autorka mówi o 30 minutach 2x w tygodniu, a nie dziennie! Codziennie tylko masuje brzuch i uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinga33666
Z tego co wiem to w Mrs.Sporty zajęcia są 3 razy w tygodniu po 30 min więc chyba w sam raz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w zupelnosci starczy bardziej od dlugosci czasu liczy sie czy bedziesz robila to regularnie np od poniedzialku do piatku tydzien w tydzien miesiac w miesiac efety murowane ale mi sie nie chce niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hermenegilda44
Iwonka33, Iga25, Zuza33, Kinga33666 --- ja pier...*, czy ktos ci pindo placi za robienie durnej reklamy w tym paskudnym Mrs Sporty?? Rzygac sie juz chce od tych idiotek, robiacych darmowe reklamy jakies cholernej speluny :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla kogoś kto zaczyna się ruszać w sam raz. Im bardziej forma zacznie się wyrabiać, tym trening można wydłużać, lub zmienić 30 min. zwykłych aerobów na interwały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×