Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

kot i pchły

Polecane posty

Gość gość

No i stało się. Mój pólroczny kotek złapał pchły. Mam już środek który aplikuje się na grzbiet. Tylko nasuwa mi się pewne pytanie. Jak go tym skropię to pchły zaczną uciekać ze zwierzęcia i rozejdą mi się po domu. Może zrobić to rano i kota trzymać cały dzień na zewnątrz? Czy pchły mogą przejść na ludzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aplikujesz i POZWALASZ kotu chodzić wszędzie, gdzie dotychczas chodził. Ten środek nie odstrasza pcheł, ważne jest, by kot 'wyzbierał"wszystkie insekty, bo tylko wtedy gdy go ugryzą-zginą... Pchły mieszkają w dywanach.kocach i tapicerce a na kota wskakują tylko wtedy gdy są głodne, dlatego ważne jest by tak postępować. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kocurka potraktowałam płynem, strasznie to cuchnie! kotki dostały obróżki pchła jedna skakała po baraniej skórze, więc skórę spaliłam wogóle to cały dom trzeba odpchlić rozkładałam miętę i środki chem. moje latem wyszły do ogrodu i widocznie jakieś dzikie koty musiały siedziec na ich legowisku i zapchlić... szybko sie pozbyłam pcheł i od 2 lat nic nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak pozbyć się pcheł z dywanów? słyszałam, że można rozsypać sól, a potem odkurzyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skropiony kot "wyzbiera" pchły z dywanów. To stopniowy proces, gdyż w dywanach są też jaja pcheł:O Wylęgną się, "przejadą" na kocie i zdechną :D Tak działają te krople. Obróżki działają odstraszająco więc nie łączy się tego z kroplami. Po kilku tygodniach, gdy już pchły znikną z kota i dywanu można je założyć, zwłaszcza na wyjścia... Jedna powiem szczerze, że te krople są nie do pobicia...:) Tylko nie zamykajcie żadnych drzwi przed kotem. Niech łazi po całym domu, leży na dywanach, fotelach, łóżkach i wszelakich tapicerowanych meblach. Głoda pchła musi go mieć "pod ręką" :) Zobaczycie:Co rozsiał - wyzbiera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak się nazywają te krople? fripex? dostanę w zwykłym zoologicznym? ile kropel dla półrocznego kociaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fripex na pewno. Jest też już zamiennik o innej nazwie (nie pamiętam jakiej:( ) ale tym samym składzie. Też dobre :) U mnie w zoologicznym ich nie ma. Jedynie u weterynarza. Kosztują chyba 12-14zł. Dla półrocznego kota wyciska się całe (to i tak tylko kilka kropel) na kark, tam nie da rady zlizać...:) Jeśli jest bardzo zapchlony przez parę godzin będzie się drapał a potem spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×