Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mistakes

Alimentyczy istnieje taka mozliwosc

Polecane posty

Gość mistakes

Witam , zwracam się z serdeczną prośbą o udzielenie mi odpowiedzi na moje pytanie . Otóż , za dwa miesiące ukończę osiemnasty rok życia. Dostaję alimenty od mojej mamy , nie z funduszu alimentacyjnego. Uczę się . Mieszkam z tatą ,który nie zważa na moje potrzeby . Jest uzależniony od alkoholu więc sama zajmuje się domem i rodzeństwem . Alimenty odbiera osobiście i niestety nie dostajemy z tego nic . Jak sprawa z alimentami będzie wyglądała po osiągnięciu pełnoletniości ? Istnieje możliwość bym pobierała pieniądze na siebie do ręki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kochana teraz to ty do reki mozesz brac alimenty musisz tylko je przepisac na siebie tyklo nie wiem jak..moze wystarczylo by jakbys zalozyla sobie konto w banku i powiedziala mamie zeby tam je wplacala a nie ojcu..a jak tak nie bedzie to chyba sadawnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napisz oficjalne pismo do matki z kopią pisma i listem poleconym i powiedz jej, że ma alimenty wpłacać do Twoich rąk na wskazany numer konta, bo jeśli nie - to sprawę oddasz do komornika (a to dodatkowe koszty). A komornik będzie alimenty egzekwował dla ciebie a nie dla ojca. Po osiagnięciu pełnoletności alimenty są dla ciebie a nie dla ustawowego pełnomocnika jakim jest niestety (w twoim przypadku) rodzić. Jeśli matka nie zareaguje, tozałóż sprawę o podwyższenie alimentów i wtedy już w wyroku będzie napisane że alimenty będą do Twoich rąk. Możesz i o tym matce powiedzieć, że tak zrobisz jak nie zareaguje i dalej alimenty będzie wysyłała do ojca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×