Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Apelacja rozwodowa

Polecane posty

Gość gość

Witam ,mam pytanie w sprawie apelacj którą złożyłam po wyroku w Sądzie Rejonowym wyrok winy obu stron uważam za niesprawiedliwy , mam adwokata który mówi że na apelacje nie ma potrzeby jechać a ja myśle że poniasłam już takie duże wydatki to należy pojechać do Poznania . Proszę o odpowiedz na pytanie i może pare informacji jak to się odbywa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Werka 123
rozwodami sie zajmuje Sad Okregowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meggyn1
Witam. Faktycznie nie ma takiej potrzeby, jedynie to że wiesz jaki jest wyrok na miejscu. 3 sędziów, zadają pytania, ogólne sprawa trwa krótko. Niestety, wyrok podtrzymany co do obopólnej winy. Nie było warto, szkoda kasy, czasu i nerwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozprawa apelacyjna jest krótka. Sąd ma już zazwyczaj zdanie wyrobione po przeczytaniu apelacji i akt sprawy sądu I instancji. Na początku sędzia-sprawozdawca w skrócie streszcza całą sprawę, potem pyta się tej strony, która wniosła apelację, czy ją podtrzymuje. Następnie każda ze stron ma czas na wypowiedź. I tyle. Zazwyczaj po krótkiej przerwie sąd wydaje wyrok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuje za odpowiedz ale czytając post Radcy Prawnego to powinnam pojechać z adwokatem na tą sprawę apelacyjną , mam około 200 km do Poznania i nie wiem jak koszta policzy adwokat ,jeżeli można prosić Pana Radce Prawnego to co mam zrobić jechać czy nie ,ex nie złożył apelacji tylko ja , poważaniem kobieta prawie wolna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adwokat prawdopodobnie będzie chciał od Pani zwrotu kosztów podróży ( benzyna) oraz za stawiennictwo na rozprawie apelacyjnej. Jeśli jest taka możliwość, lepiej pojechać z adwokatem jego samochodem, ja tak robię, proponuję klientom, że mogą jechać ze mna. Poza tym Pani, jako strona składająca apelację powinna być na rozprawie, tzn. lepiej to wygląda w oczach sądu, chociaż to też nie jest regułą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×