Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie znam sera mozzarella

prosze o poradę znawców mozzarelli

Polecane posty

Gość nie znam sera mozzarella

Nigdy nie jadłam tego sera, a wszyscy polecają go do pizzy czy zapiekanek, dlatego mam pytanie, bo będąc w sklepie i chcąc go kupić trochę mnie zakołowało. Na półce było mnóstwo różnych opakowań - czy obojętnie jaki wybiorę czy też są różne rodzaje mozzarelli, jedne do sałatek inne do dań na ciepło? No i mniej więcej opiszcie mi jaki smak ma mozzarella - bardziej przypomina ser żółty czy może twaróg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie znam sera mozzarella
ktokolwiek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mozarella smakuje bardziej jak twarog niz ser zolty. Prawdziwa robi sie z mleka bawolego, aczkolwiek jest dosyc droga, wiec popularna jest tez ta tansza, z mleka krowiego. Ja osobiscie wole jesc ja z pomidorami, odrobina oliwy z oliwek i swiezej bazylii, w ten sposob najlepiej docenia sie jej delikatny smak, troche szkoda dobrej mozarelli na pizze czy do zapiekanki, chociaz tez jest dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozzarella jest jak biały ser, tylko nie kruszy się, a rozdziela na takie jakby włókna ma bardzo delikatny smak i faktycznie szkoda jej do jakiś tam mieszańców-przerobionych na gorąco też lubię najbardziej z pomidorami, bazylią i czarnymi oliwkami na początek kup wg mnie najlepsza i nie najdroższą - z zotta, zottarellę, jedna kulka 125 g za niecałe 4 zł /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie znam sera mozzarella
Dzięki. Zdecydowałam się na parmezan, bo lubię czuć wyraźny smak sera, a za serem białym nie przepadam, więc przypuszczam z tego co piszecie, że nie będzie mi smakowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiesz, ciezko tak po opisie czyims zdecydowac czy cos sie lubi czy nie, kup sobie na probe mozzarelle, zjedz z pomidorem, nie zbiedniejesz, a poszerzysz horyzonty przynajmniej troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serolog
mozzarella, mimo ze jest bialym "surowym" serem, w smaku i konstystencji przypomina bardziej ser zloty niz twarog. ja tez twarogu nie lubie, a za mozzarella przepadam. mozzarella nie ma w ogole tego kwaskowego posmaku twarogu, tylko jest bardzo mleczna, kremowa, delikatna, neutralna w smaku. a parmesan to ser w sumie tylko do posypywania na wierzchu, bo jest bardzo twardy, slony i nie jada sie go raczej "zywcem". w zapiekance faktycznie mozzarella zniknie, ale do pizzy - jak najbardziej? jako "podloze" plastry mozzarelli, a do pozypania na wierzch - parmesan, pecorino, lub jakis inny twardy, wyrazisty w smaku ser.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mozzarella jest i rowniez taka ktora daje sie do pizzy i nie ma ona nic wspolnego z ta ktora tu kazdy opisuje czyli doniemana biala-twarogowa Mozarella zatem jak chcesz do pizzy to w sklepie popytaj na stanowisku z serami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serolog
taka biala mozarelle tez sie daje do pizzy. ale oczywiscie nie tarta, jak ta dojrzalsza mozzarella, ktora opisujesz, tylko w plastrach, bo jest za miekka. w sieciowych pizzeriach tego sie z wiadomych wzlgedow nie praktykuje, bo cena. ta mozzarella "do pizzy" to juz jest jak zloty normalny zloty ser.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pizze pieke 10 minut ,mozarelle dodaje 3 min przed koncem pieczenia wtedy nie ginie tylko fajnie sie ciagnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×