Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ikroliczek

dlaczego moj organizm odrzuca ciążę

Polecane posty

Hej zakładam nowy wątek otóż mam problem. Mam typowe objawy ciąży : nabrzmiałe piersi mdłości miesiączki nie dostałam a mimo to test wyszedł negatywny, dwa miesiące temu miałam tak samo i dostałam po dwóch tyg bardzo bolesnej i obfitej miesiączki(wiem,że doszlo do wczesnego poronienia) dodam jeszcze,że w styczniu poroniłam 11tydzień a w zeszłym roku miałam ciążę biochemiczną... Co się ze mną dzieje? Lekarze mówią, że mamy się starać bez problemu jak tu się starać jak ciągle coś się dzieje ... Wizyte mam w środe i już nie wiem co robić. Z mężem bardzo chcemy dziecko już od roku się staramy... Dlaczego mój organizm nie chce dziecka...(?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jakie badania robiliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio jak byłam u lekarza to kazal mi zrobic podstawowe badania na różyczke, toksoplazmoze, tsh wszystko w normie tylko mam lekką niedoczynnosc tarczycy ale czy to by bylo od tego? Jakie mam zrobic jeszcze badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vanja83
dlaczego nie zrobisz testu bhcg, będziesz miec pewnośc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A moze macie z mezem konflikt krwi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moze masz niedowage?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggg55
konflikt nie ma tu nic do rzeczy, bo bierze się go pod uwage dopiero przy porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przeciez nawet w ciazy nie jestes ani nie bylas, objawy ktore opisalas sa na zwykla @ nic wiecej , sama tez tak mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vanja83
bhcg bedzie najlepszym rozwiazaniem, przynajmniej bedziesz wiedzieć na czym stoisz a ja zycze Ci, żeby bylo pozytywnie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vanja83
a jestes w stanie namowic go na badania? i czy robilas badania na droznosc jajnikow po zabiegu? ja sie nad tym zastanawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie są objawy na miesiaczke znam swoje cialo okres nigdy mi sie bez powodu nie spoznil a pozatym bylam w ciazy pisalam juz ze poronilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a może masz nadwagę? moja otyła znajoma tez miała podobny problem i organizm odrzucał ciąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zbadaj progesteron i estradiol, testosteron. Robilas samo tsh? Jesli tak to zrob jeszcze raz ale z ft3 i ft4 plus antyTPO, zrob posiew z pochwy czy nie ma bakterii, maz niech zbada nasienie czy plemniki sa ok bo czasem jak sa wadliwe moze dojsc do zaplodnienia ale organizm nie utrzyma takiej ciazy. Zbadaj przeciwciala antykardiolipinowe plus oznaczcie grupe krwi ty i maz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znacie w Poznaniu jakiegos dobrego lekarza od poronień i takiego który pomaga zajsc w ciaze? Może się tam wybiorę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może po prostu natura wie co robi. Szwagierka poroniła kilka razy, poszła do jakiegos lekarza, znowu zaszla w ciąze, leków na podtrzymanie wiecej niz w niejednej aptece. Jak zrobili UGS to lista wad letalnych płodu była długości niejednej trylogii. Potem zrobiła z mężem badania genetyczne i sie okazało ze jako para dzieci własnych mieć nie mogą. Zaadoptowali kilkuletnią dziewczynke po pewnym czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po takich sytuacjach powinniście zrobic również badania genetyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po takich sytuacjach powinniście zrobic również badania genetyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też uważam że powinniście zrobić badania genetyczne tylko że są mega drogie a żeby dostać skierowanie na NFZ trzeba mieć udokumentowane minimum 3 poronienia Także jak podejrzewasz że możesz być w ciąży rób badanie beta HCg bo jeśli zacznie się coś dziać jest to niepodważalny dowód ciąży (w przeciwieństwie do testu) i jeśli zacznie np krwawic od razu trzeba jechać na SOR z tym wynikiem a wtedy powinni Cie przyjąć na oddział i przy wypisie w karcie będziesz miała napisane że np poronienie samoistne Taki wypis a raczej 3 są wskazaniem do skierowania na badania genetyczne Pisze Ci to bo wnioskowała że masz tylko jedno udokumentowane a mogło być ich więcej Po co masz żyć w niewiedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie trzeba mieć udokumentowanych żadnych poronień do genetyki, lekarz POZ wypisuje skierowanie do poradni genetycznej (osobne dla każdego z partnerów), dzwoni się i umawia, z tym że na NFZ zazwyczaj czeka się minimum 2-3 miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście nie życzę Ci żebyś miała takie sytuację tylko żeby było wszystko jak najlepiej ale jeśli już coś złego się przydarzy to żeby mimo wszystko była tego jakas pozytywna strona Może to straszne co pisze ale po prostu przeszłam coś takiego Mam za sobą 3 poronienia i dostałam skierowanie z mężem na takie badanie tylko z różnych powodów tam nie dotarliśmy Teraz jestem w ciąży biorę leki i muszę leżeć Każdego dnia boję się o swoją fasolke ale mimo wszystko jestem dobrej myśli i nie tracę wiary Życzę wszystkiego dobrego i upragnionego maleństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki ile kosztuje beta? Boje sie tez ze moge miec cos z macica moze po lyzeczkowaniu mi cos ''zepsuli" przy poronieniu bylam czyszczona dwa razy po mnie niedokladnie wyczyscili i musialam miec powtorke.. Ah ile trzeba wycierpiec zeby miec dzidzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi dr w tamtym roku powiedziała że żeby NFZ za to zapłacił to musi być wszystko na papierku i że często nawet te papierki próbują podważyć żeby tylko nie płacić bo to około 3 tys My z mężem mieliśmy jedno skierowanie Może przez rok coś się zmieniło....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja robiłam też rok temu, to wszystko zależy od lekarza- jak wypisze skierowanie, to poradnia nie ma wyjścia- musi zrealizowac badanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W takim razie autorka może spróbować wyciągnąć od swojego lekarza takie skierowanie W sumie przecież nic nie traci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co myslicie jak dwa miesiace temu mialam typowe objawy a test negatywny i miesiaczka przyszla z opznieniem bardzo obfita i bolesna 2tygodniowym to byla to ciaza? Mogla sie zakonczyc na bardzo wczesnym etapie i test juz jej nie wykryl...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×