Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość maalinka87

czy są tu matki które piły w ciąży alkohol

Polecane posty

Gość maalinka87

chodzi mi o takie kobiety, które na przykład późno dowiedziały się o tym, że są w ciąży a przedtem piły od czasu do czasu alkohol, a nie o takie które piły dzień w dzień bo i tak były uzależnione. Czy Wasze dzieci urodziły się zdrowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przyznaję, że zarówno przy pierwszym jak i drugim dziecku piłam w początkowej ciąży alkohol. Przy córce to trafil mi się nawet wyjazd integracyjny z firmy, a wiadomo, że tam się za kołnierz nie wylewa. Ginekolog powiedziała mi, że powikłania dla płodu mogą się zdarzyć jeśli matka ostro chleje, a taki jednorazowe spożycie nic złego nie spowoduje. Przy drugim dziecku również piłam alkohol. Dowiedziałam się o ciąży pod koniec sierpnia, a 25.08 i 28.08, były moje i córki urodziny. Dzieciaki (obecnie 5 lat i 2,5 roku) zdrowe jak ryby, bardzo sprawne fizycznie, bardzo bystre (no ale tutaj to pewnie jestem nieobiektywna;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jakoś w 8 miesiącu wypiłam raz 3/4 szklanki radlera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny pytam bo dowiedziałam się późno o tym, że jestem w ciąży, dowiedziałam się na początku października i jest to już 5 miesiąc miałam normalnie miesiączki, zabezpieczaliśmy się prezerwatywą.... , na usg wszystko wychodzi w porządku, widziałam jak dzidzia się rusza, jak serduszko bije.... Cieszę się, że bedziemy mieli z chłopakiem dziecko. Ale ja mam 23 lata, studiuję no i nie będę kłamać - w wakacje zdarzały się imprezy 2,3 razy w tygodniu na których piłam sporo wina i piwa :(( teraz strasznie się boję czy wszystko będzie w porządku.... cholera jakbym się dowiedziała wcześniej, jakbym nie miała okresu jak 99 % kobiet w ciązy to odstawiłabym alkohol !! Ale tak to skąd miałam wiedzieć... dobrze, że przynajmniej papierosów nie palę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
radler to jest ten soczek cytrynowy z domieszką piwa ? to nie jest żaden alkohol, po co tu piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ten "okres" był normalny czy trochę inny? Była sytuacja że gumka wam pękła? Pytam z ciekawości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dowiedzialas sie bardzo pozno.ja w 6 tygodniu.a do 6 tyg pilam duzoooo..tzn kilka domowek bo wakacje,grille itd.i wlasnie wtedy jak pewnej nocy gralismy ze znajomymi w taka gre planszowa gdzie pije sie karniaki upilam sie najbardziej ze wszystkich a rano umieralam...nigdy takiego kaca nie mialam.dwa dni zle sie czulam i okazlo sie,ze jestem w ciazy i stad taka rekcja organizmu.balam sie bardzo i pytalam po sto razy ginekologa czy na pewno dziecko bedzie zdrowe bo to nie jedno piwko.dwa ani piec tylko wodkaa i wino itd....i synek sie urodzil zdrowy choc drzalam cala ciaze ze strachu...gin powiedzial,ze wiele kobiet dowiaduje sie w 1 lub 2 mies.i do tego czasu pija niewiedzac i w tak wczesnej ciazy nic dziecku nie grozi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, obie córy zdrowe - piłam też w trakcie ciąży, ale symbolicznie - małe piwo albo kieliszek wina. Tak raz-dwa w miesiącu. Z wykształcenia jestem farmaceutką, gdyby ktoś pytał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no niestety pozostaje Ci chyba tylko zamartwianie się i niepewność przez te pozostałe niecałe 5 miesięcy.... ale trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze, wg mnie mimo wszystko jest duża na to szansa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podbijam, ja też piję w ciązy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gollllllllllllllll
no to teraz będziecie się zmagać z FAE poczytajcie, KAŻDA ilość alkoholu w ciąży szkodzi! To, ze urodzi się pozornie zdrowe nie znaczy, ze potem nie będzie miało problemów z nauką z koncentracją, często u takich dzieci diagnozuje się ADHD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dość dość
co za idiotki tu piszą :o ale zapłaczecie za parę lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dość dość
Niemal jedna trzecia (31,7%) badanych przez Ipsos Polaków spotkała się z opinią, iż kobieta w ciąży powinna spożywać regularnie niewielkie ilości czerwonego wina. Takie informacje przekazują najczęściej znajomi, media, ale również lekarze, co potwierdziło 16% badanych. Z badań przeprowadzonych przez PBS wynika, że co trzecia kobieta (33%) w wieku prokreacyjnym (18-40 lat) piła alkohol w czasie ciąży, najczęściej piwo (45%) lub czerwone wino (42%). Zazwyczaj po trunki sięgają kobiety z wykształceniem średnim, pochodzące z małych i średnich miasteczek, najrzadziej natomiast – co może zaskakiwać – piją przyszłe mamy, które mają podstawowe wykształcenie i mieszkają na wsiach. Niestety, świadomość o szkodliwym działaniu alkoholu na rozwój dziecka nie idzie w parze z powstrzymywaniem się od spożywania alkoholu w czasie ciąży, a co roku na świat przychodzi więcej dzieci z FAS niż z zespołem Downa. Jednak łatwo można temu zaradzić. Wystarczy tylko wcielać w życie hasło kampanii edukacyjnej: Nie piję za jego zdrowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
często u takich dzieci diagnozuje się ADHD ... Nie ma czegos takiego jak ADHD, to wielki przekręt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dość dość
I trymestr ciąży, alkohol uszkadza mózg, prawidłowy rozwój i migrację komórek, może dojść do deformacji twarzy, uszkodzenia organów jak serce, wątroba, a nawet poronienia. Przez pierwsze dwa tygodnie od zapłodnienia, efektem działania czynnika teratogennego może być jedynie obumarcie zarodka. Okres od drugiego do dziesiątego tygodnia uważany jest za najbardziej niebezpieczny. Okres największej wrażliwości na uszkodzenia rozwoju serca ok. 3,5 – 6,5 tygodnia, ramion ok. 4-6 tyg., oczu ok. 4-8 tyg., nosa ok. 4-7 tyg., zębów ok. 7-8 tyg., podniebienia twarde i zew. narządy płciowe ok. 7-12 tyg., uszu ok. 5-12 tyg., OUN ok. 3-16 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I trymestr ciąży, alkohol uszkadza mózg, prawidłowy rozwój i migrację komórek, może dojść do deformacji twarzy, uszkodzenia organów jak serce, wątroba, a nawet poronienia. Przez pierwsze dwa tygodnie od zapłodnienia, efektem działania czynnika teratogennego może być jedynie obumarcie zarodka. Okres od drugiego do dziesiątego tygodnia uważany jest za najbardziej niebezpieczny. Okres największej wrażliwości na uszkodzenia rozwoju serca ok. 3,5 – 6,5 tygodnia, ramion ok. 4-6 tyg., oczu ok. 4-8 tyg., nosa ok. 4-7 tyg., zębów ok. 7-8 tyg., podniebienia twarde i zew. narządy płciowe ok. 7-12 tyg., uszu ok. 5-12 tyg., OUN ok. 3-16 tyg to w takim razie 1/3 dzieci byłaby ostro p*****lnięta bo dużo kobiet w I TRYMESTRZE gdy nie wie jeszcze o ciązy to pije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zaraz odezwą się tu skrzywdzone biedactwa DDA i mimo, że piłaś nie wiedząc jeszcze o ciąży, tak Cię zmieszają z blotem, że żyć Ci się odechce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wypiłam piwo będąc w 6 tygodniuale też jeszcze nie wiedziałam o ciąży...wszystko było ok i lekarz mnie uspokajał że taki jednorazowy wypad nie ma wpływu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma czegos takiego jak ADHD, facet który to wymyślił sam się przyznał, że zmyślił, a przyczyny zaburzeń u dzieci mają źródło w diecie i wychowaniu. Bynajmniej nie w alkoholu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też popieram
ADHD to jedna wielka ściema i wytłumaczenie dla braku wychowania.. tyle w temacie, nie dyskutuje o tym , dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
banda ignorantek :o żal mi was i waszych dzieci, lepiej dla nich by się nigdy nie urodziły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może, na pewno są tu ich inteligentne dzieci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
brak słów, już nie karzę wam iść do biblioteki bo to pewnie was przerasta ale macie internet, tylko nie posiłkujcie się Wikipedią 🖐️ zapalam znicz dla waszej głupoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maalinka87
"banda ignorantek pechowiec.gif żal mi was i waszych dzieci, lepiej dla nich by się nigdy nie urodziły" no ktoś miał wyżej rację, rzeczywiście, że mnie zjedzą i zmieszają z błotem - aha czyli dlatego, że nie wiedziałam, że jestem w ciązy i napiłam się alkoholu jestem ignorantką a moje dziecko nie powinno się urodzić - rozumiem, że Ty jesteś niepokalana, bez skazy poczęta i nigdy żadnego grzechu nie popełniłaś - wspaniale - podaj adres to przyjadę i zbuduję ołtarz na twoją cześć i będę oddawać pokłony niepokalanej dziewicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy 1/3 Rosjan jest p*****lnięta na umyśle albo ostro fizycznie zniekształcona ? chyba nie prawda ? a przecież tam wszyscy piją na umór ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A wszyscy polacy to budowlańcy tak? masakra :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
patrząc na rosjan którzy tak strasznie uwielbiają tego kgb-owca Putina i ojczulka Stalina wydaje mi się, że nawet więcej niż 1/3 jest ostro p*****lnięta na umyśle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmm25
malinka nie przejmuj się tym co inni napiszą...nie piłaś z premedytacją tylko nie wiedziałaś że jesteś w ciązy. ja też zaliczyłam udany majowy weekend a pod koniec miesiąca zobaczyłam dwie kreski ale się tym nie zadręczam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podejmijcie edukację "matki" :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a kawę, zupki chińskie spożywacie w ciąży ???? to też jest baaaardzo szkodliwe, ale o tym się nie mówi bo to lubicie przecież

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×