Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

3 stopien dojrzalosci lozyska

Polecane posty

Gość gość

Miał ktoś za wcześnie? Ja już w 30 tygodniu mam :(denerwuje się strasznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam 33 tydzień, i też się strasznie martwię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A powiedz masz robione te przepływy itd ?ja się dopiero dowiedziałam.lekarz powiedział że łożysko jest wydolne i dopiero za miesiąc mam wizytę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak miałam, teraz kontrola co tydzień, dla pewności, nie martw się będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goćś
taki stopien stwierdzono mi w 36tc, a pieć tygodni wcześniej był pierwszy; urodziłam w 40t3d zdrowe dziecko - poród wywoływany przez zaniki tętna, ale to przez pępowinę; mam 35 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To moja pierwsza ciążą więc panikuje .lekarz mówił żeby się nie stresowac .że przepływy sa ok więc wizyta za miesiac a ja najchętniej codziennie bym to sprawdzala .powiedzial że później co dwa tygodnie i podejmie decyzję co dalej.rrozumiem że chodzi o cesarke .ale ja się boję że pomiędzy wizytami coś się stanie.tak bym chciała być już po porodzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uważam, że jeżeli się bardzo niepokoisz to możesz wcześniej iść na wizytę, poprosić o kontrolę sytuacji. Ja miałam często wizyty w ciąży, ale jak coś mnie niepokoiło to szłam, nie czekałam miesiąca czy kilku tygodni. To Twoje dziecko i masz prawo się martwić, lepiej częściej sprawdzić niż przeoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy ciąża pierwsza czy piąta to nie ma znaczenia, może sama doświadczysz że w kolejnych ciążach tak samo będziesz się bała o dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, u mnie zdiagnozowano IIIst w 31 tc. Słyszałam od lekarzy żeby się tym nie przejmować, bo sam wygląda łożyska jest subiektywną sprawą i jeden lekarz powie, że wygląda na IIIst ale drugi, że na IIst. Najważniejsze są przepływy, poziom wód i jak dziecko rośnie. Kontroluj (najlepiej co miesiąc) na USG te parametry. Dodam tylko, że urodziłam córeczkę w 39tc sn ale to była kruszynka, ważyła tylko 2,5kg przez to łożysko, bo już było strasznie zwapnione i nie do końca zaopatrywało dziecko w składniki odżywcze tak, jak powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie mój lekarz mówił że najważniejsze to przepływy .ale jestem tak zmartwiona .to dziecko faktycznie malutkie.mój teraz w 30 tyg.waży ok 1400 więc w normie raczej,mam nadzieję że jeszcze sporo urośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pamiętaj, że na USG nie da się zważyć dziecka więc to są wszystko normy. Dziecko może być cięższe lub lżejsze. Na ostatnim USG na dosłownie 10 minut przed urodzeniem córki USG wskazywało, ze będzie ważyć ponad 2800g ale lekarka powiedziała, że na pewno będzie poniżej 2700g i miała rację. Sprawdzaj jak rośnie, czy przypadkiem brzuszek nie zaczyna coraz bardziej "odstawać" (to wskaźnik hipotrofii i problemów z łożyskiem - korelacja wymiarów główki i brzuszka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak nie odstaje ?co to ta hipotrofia?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Juz strasznie ja hipotrofia.. I innymi rzeczami durne baby. Wystarczy ze bedziesz kontrolowac wszystko u lekaza i bedzie dobrze.ale miesiac to dlugho idz za dwa tyg najlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem już umowiona na przyszły poniedziałek .będzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wg mnie dwa tygodnie to za szybko między kolejnymi USG. Przy dwóch tygodniach jest jeszcze niewielka różnica w tym ile urosło dziecko i ta różnica to bardziej błąd pomiaru. Jeszcze wyjdzie lekarzowi mniej i dopiero kobieta wpadnie w panikę, że dziecko zmalało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do mojego prywatnego prowadzącego idę 14 listopada.ale umówiłam się do państwowego .jestem ciekawa czy on coś tam zauważy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×