Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

szyszka_30

Zarządzanie wspólnotą

Polecane posty

Przymierzamy się do zmiany zarządcy, ale tak wielu jest na rynku warszawskim zarządców i administratorów, że nie wiadomo do kogo się zwrócić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herja
Ciężko tak od razy wybrać dobrego zarządcę, popytajcie mieszkańców zanim wyślecie ofertę. Na warszawskim rynku sporo firm działa, a wśród niech jest też sporo porządnych zarządców. A ile metrów macie do zarządzania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Posiadam biuro w wieżowcu administrowanym przez Status i z perspektywy najemcy mogę polecić tę firmę. W budynku jest czysto, a jak zdarza się jakaś usterka, to w miarę szybko jest ona usuwana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dwie wspólnoty mieszkaniowe, w sumie to sporo dlatego nie ma co się spieszyć z wyborem. O Statusie też słyszałam, że w miarę dobrze zarządza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas Status daje radę, nie mieliśmy z nimi większych problemów, także śmiało możecie wysyłać do nich zapytanie ofertowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jedna z bardziej znanych firm na warszawskim rynku to takich właśnie warto wybrać bo mają spore doświadczenie jeśli chodzi o zarządzanie nieruchomościami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nasze osiedle zarzadza firma http://www.lidar.pl/ jesteśmy zadowoleni z ich pracy – czystość na klatkach, organizacja i porządek w wszelkich formalnościach , wkoncu czuje ,że ktoś naprawde o nas zadbal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zwróć uwagę na to czy zarządcy mają licencję, jak my szukaliśmy zarządcy w Gliwicach to dla nas miało ogromne znaczenie, w ten sposób trafiliśmy na http://www.domena.gliwice.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warszawskim Bemowem zarządza http://www.status.pl/ i nie mamy żadnych zastrzeżeń. O wszystkim jesteśmy na bieżąco informowani, są zebrania, jak mamy jakieś sugestie lub chcemy by na coś zwrócili uwagę, dzownimy lub wysyłamy mejla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alebrcik
Najlepiej jest przekazać to zewnętrznej firmie - tutaj macie przykład http://pmspoland.pl takim przynajmniej zależy na tym żeby zrobić jak najlepszą robotę bo wtedy więcej zarobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my też się przymierzamy :o:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jaki jest proceder zmiany zarządcy? może udałoby nam się zmienić firmę na wyżej wymieniany Status?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sasun
Co do zmiany zarządcy to wygląda to mniej więcej tak. Przede wszystkim potrzebne jest zebranie wspólnoty i podjęcie decyzji. Z tym najczęściej jest właśnie problem. A to niektórzy marudzą a to nie mają czasu. Jeśli zarządca jest firmą wpisaną do aktów notarialnych, aby zmienić na inną firmę, trzeba podjąć uchwałę o zmianie z firmy A na firmę B. Uchwała nie wymaga notariusza itp. wystarczy zwykła, podjęta na zebraniu większością głosów. I to właściwie wszystko. A Status sobie darujcie. Akurat o nich nie słyszałem zbyt wiele dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas w bloku we wspolnocie rzadzi dziadek 70-letni, bo nikt nie chce za darmo robic, dziadek robi co chce, mam go dosc, chyba sama sie zglosze do tego zarzadu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no i dziadek zapytany, dlaczego postepuje samowolnie, rzuca sie i mowi, ze nie bedzie 100 ludzi o zdanie pytal i wyzywa ludzi od wariatow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziadek rządzi? no sorrrry ale ktoś udzielił absolutorium zarządowi a więc i przewodniczącemu. wkrótce nowy rok i nie dawać i tyle. głosować na nowego i finito a dziadek nie ma prawa sam decydować - na wszystko muszą być głosowania i podejmowane na ich podstawie uchwały... inaczej to łamanie prawa więc... dziwię się że coś nie pasuje a nic nie robicie z tym. (pomagałem prowadzić wspólnotę wiele lat więc wiem co piszę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maszynista
Polecam Lux-dom. Solidna firma, sporo dobrych kontaktów z podwykonawcami. Osiedle jest zadbane, sporo oszczędności na przestrzeni ostatniego roku, zawsze dobry kontakt. Pomogli nam również w zmianie zarządu deweloperskiego na właścicielski. Z tym właśnie różnie bywa na rynku. Generalnie deweloperzy jak sprzedają mieszkania to w aktach notarialnych zapisują że będą zarządzać wspólnotą lub wskazują firmę. Zazwyczaj takie zarządzanie żle idzie i wspólnota prędzej czy później szuka sposobu jak to zmienić. I kiedy lux-dom przyszedł pomógł nam bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_w_dom
Jeśli Wasze osiedle myśli o oddaniu pieczy nad nim jakiemuś profesjonalnemu zarządcy to szerokim łukiem omijajcie At Home. Reklamują się, że mogą wszystko. A potem po trzy razy podejmujemy uchwalę w tej samej sprawie, bo coś zapomnieli dopisać w projekcie. Żadnego zaplecza prawnego kiedy prosimy o opinię prawnika do ich pomysłów, słyszymy że każdy sobie może na rynku adwokata znaleźć. Niby na osiedlu jest czysto ale już ochrona zmieniana była kilka razy w ciągu 2 lat. Zdecydowanie nie polecam tej firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
GESTOR jest bardzo dobry http://www.gestor.com.pl/ Dużo się remontuje, odnawia, ociepla, kamienice wyglądają coraz lepiej, klatki zadbane, bardzo życiowe podejście do spraw mieszkaniowych. Ja jestem z Łodzi i moja kamienica jest pod ich zarządem, wiem, że Łódź jest w dużo gorszej sytuacji niż inne miasta Polski, jest dużo więcej do zrobienia, Gestor radzi sobie świetnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amandae3
Jeśli zastanawiasz się nad zmianą zarządcy, to sprawdź ofertę firmy Progresline. Zajmują się zarządzaniem w moim bloku i jestem bardzo z nich zadowolona. Wszystko zawsze wykonane na czas, bardzo dobry kontakt i podejście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMarek
Polecam Lux Dom. Duża, solidna firma. Zarządzają wieloma osiedlami na Wilanowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erttt

Naszą wspólnotę prowadzi administrator osiedlezielone.eu od kilku lat w sumie. Dobry układ, ponieważ ceny współpracy z dnia na dzień się nie zmieniają i nawet, jak rosły koszty ogólnie zarządzania w gospodarce to u nas pozostawały bez zmian, więc to nawet dobry powód do nawiązania kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

Naszą wspólnotą zarządza firma Integrum Management i wszystko jest w porządku. Korzystne koszty zarządzania, o wszystko dobrze dbają. W raziie problemów mozna na nich liczyc, wiec jest spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×