Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość baba z makiem

inne pasztety placki

Polecane posty

Gość baba z makiem

macie przepisy na takowe? ja ostatnio odryam placek gryczany: 1 - 1,5 - woreczka kaszy gryczanej, 4 ziemniaki ugotowane, 4 jajka, ok. 3 łyżek masła ok. 250 gram sera białego, ok.125 ml śmietany, sól, pieprz, majeranek ewentualnie trochę bułki tartej jesli wyjdzie niezbyt gęste Kaszę gotujemy, ziemniaki kiedy są jeszcze są ciepłe tłuczemy z masłem. Mieszamy wszystko - kasze, ser biały, śmietanę, ziemniaki - dodajemy sporo soli piperzu i majeranek, masa ma być dośc gęsta. Ilość śmeitany, sera i kaszy jest wg uznania Wszystko pakujemy do wąskiej 'keksówki posmarowanej masłem i posypanej bułką yarta - pieczemy godzinę w 180 st. na koniec włączamy grilla z góry - żeby był rumany smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baba z makiem
Pasztet z cukini i pieczarek: ok 200 nawet do 400 gr pieczarek cukinia (3 szkalnki startej na tarce) marchewka 2 cebule 15 - 20 dg sera żółtego 1/4 szkl. oleju pół do 1 szkl. bułki tartej 3 łyżki kaszy mannej lub kaszy kukurydzianej - opcjonalnie 4 jajka pietruszka, soł pieprz, majeranek, słodka papryka, czosnek - wg uznania Cebulę posiekac, podsmacyc lekko, starta cukinia, zółty ser, starta marchew i pieczarki na tarce - łączymy razem, dodajemy olej, bułki tartej i kaszy mannej/kukurydzianej - w zalezności od gęstości (ma być dość gęste), jajka najlepiej - biąłka ubić na piane i dodac, żółtka połącyć. Przyprawy wg uznania DO keksówki, na godzinę do piekarnika 180 st.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×