Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

kaszki dla niemowląt bezmleczne

Polecane posty

Gość gość

Hej Mamy! Czy znacie jakieś kaszki dla niemowląt bez dodatku mleka modyfikowanego ? Takie, które można przygotowywać dodając wodę ? W sklepie widziałam Bobovita i Nestle i wszystkie były na bazie mleka modyfikowanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bobovita i Nestle ma też bez mm - wiem bo mam taką, bezmleczne ma też Holle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nigdy nie kupuj tych firm ,które wymienilas.Sory,ale reklamowane sa najgorsze scierwa.Kup lepiej HOLLE maja w swojej ofercie bezmleczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzięki Dziewczyny ! Ale Holle chyba nie można kupić w sklepach ? Słyszałam o nich bo one są bez dodatku cukru ale czy można je kupić wyłącznie przez internet ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja Holle kupuję w sklepie z art. dziecięcymi, we Wrocławiu są np. w Askocie a bezmleczne Bobovita i Nestle w Rossmannie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochana, kup zwykla kasze: jaglana albo kleik ryzowy lub kukurydziany i dodaj do niej prawdziwych zmiksowanych owocow, jesli chcesz mozesz dodac do nich swojego mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochana, kup zwykla kasze: jaglana albo kleik ryzowy lub kukurydziany i dodaj do niej prawdziwych zmiksowanych owocow, jesli chcesz mozesz dodac do nich swojego mleka - PYTANIE JEST O KASZKĘ i dlaczego zakładasz, że autorka karmi piersią, może dziecko nie toleruje mleka z kaszek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czemu takie złe sa z bobovity i nestle??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale te bezmleczne Bobovita i Nestle to pewnie mają mnóstwo cukru ? gość z 17:54 dziękuję, to też jest bardzo dobry pomysł, skorzystam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17:58 - też nie wiem, pewnie takie widzi mi się, nic poza tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kleik ryzowy lub kukurydziany bardzo czesto dziala zapierajaco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a tak naprawdę to co jest dobre , zdrowe i odpowiednie dla dzieciaczków. co jeśli ktoś nie ma dostępu do ekologicznych , sprawdzonych warzyw, owoców i mięs....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, przepraszam że od razu nie napisałam dlaczego zakładam taki temat: synek nie jest uczulony na mleko, ale ma już 9 miesięcy, karmię go jeszcze piersią 2 razy na dobę, rano i wieczorem, pierwszy posiłek rano to pierś, potem daję mu kaszkę, najczęściej Bobovita bez cukru ale na bazie mm, potem wieczorem znów pierś i ostatni posiłek przed snem to mm z kleikiem ryżowym bądź kukurydzianym. Wychodzą 4 posiłki mleczne na dobę a pediatra powiedziała mi wczoraj, że dziecko powinno jeść już 2 posiłki mleczne na dobę. Jednak skoro nie może jeść jeszcze chleba to nie mam pomysłu na śniadania dla niego, więc dlatego zapytałam o te kaszki bezmleczne. A może Wy macie pomysły na jakieś bezmleczne śniadania dla 9 miesięczniaka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie przesadzajmy, nikomu jeszcze kaszka z cukrem nie zaszkodziła tym bardziej na ząbki o które się dba po każdym posiłku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale te kaszki ryżowe bezmleczne Nestle można przygotowywać dodając mleko więc wychodzi na jedno ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zażywna mama
Autorko, co pediatra to inna opinia. Jeśli nie ma skazy białkowej to nie słuchaj, aż tak ślepo. Ja dając schemat (mam dziecko, któremu wyszła w wynikach alergia pokarmowa i też już ma 9 mcy) miałam wykreślone to co najbardziej uczula. Między innymi pomidory. Co się okazało: podałam pomidora-je ok 1/2 pomidora dziennie, inaczej nie zje obiadu, jak nie będzie z pomidorem :D Uczulenia zero. Uczulony jest na wołowinę, której pediatra nie wykreśliła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
te holle sa dość drogie,ale to porzadna kaszka.albo kup mu zwykła w workach,a nie te dla dzieci ,bo ładuja do nich cukier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Humana ma bardzo dobre kaszki (kilka różnych smaków, ciekawych) bezmleczne i przystepne cenowo. W wiekszych supermarketach ją kupisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja Holle kupuje za ok. 15 zł i wystarcza na m-c więc bez przesady z tym wielkim wydatkiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie-kaszki Holle są bez mleka i nie są dosładzane. A jesli masz czas i ochotę trochę się wysilić polecam płatki jaglane do kupienia w sklepie ze zdrową żywnością. Gotuję 5 min i przecieram przez sitko, chociaż to nie jest konieczne, bo płatki ładnie się rozgotowują. Czasem gotuje z jabłkiem i razem przecieram Opakowanie za 13 zł starczyło mi na 2 miesiące. Synek ma 8 miesięcy i jeszcze 4 posiłki mleczne dziennie mu daję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20:04 - te płatki dodajesz do mleka czy do obiadków i deserków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A poza tym wg aktualnego schematu żywienia niemowląt do ukończenia roku dziecko powinno jeść 3 porcje mleka ( po ok 180ml-220 ml),

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli dziecko ma alergię na białka mleka lub nietolerancę laktozy to udaj się do alergologa lub gastroenterologa da ci zaświadczenie i będziesz mogła kupywać na receptę mleko dla alergików nutramigen lub bebilon pepti, i dosypywac kaszki bezmlecznej. Na nutramigen ciężko w tym wieku przejść bo jest paskudny w smaku ale pepti już jest dobre tylko zawiera laktoze więc przy nietolerancji odpada dlatego dobrze by było żebyś miała potwierdzenie od lekarza który się takimi rzeczami zajmuję on ci doradzi i podpowie. Wiem co mówię mam alergika w domu u nas jest ciężka postać i nutramigen oraz pepti nie były możliwe do stosowania dlatego jesteśmy na Kaszce SINLAC to jest z firmy nestle jest typowo dla alergików nie zawiera mleka a ni glutenu z bobovity też jest nazywa się minima ale wychodzi drożej kupisz wszędzie w kauflandzie, rossmanie. Sinlac kosztuje ok 20zł za opakowanie i dodajesz tylko wodę. A dlaczego nie może jęść chleba?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzięki Dziewczyny za odpowiedzi, na pewno skorzystam z Waszych rad :) Synkowi nie podaję jeszcze chleba bo nie ma jeszcze ani jednego ząbka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A probowalas mu dawac? Znajomych synek ma rok i ani jednego zeba a kanapki wsuwa i swietnie sobie radzi. Dziasla maja wielka sile :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko które nie ma jeszcze zębów może z powodzeniem a nawet powinno dostawać miękki chleb, bułkę. Takie dziecko świetnie sobie nawet ze skórką od chleba poradzi bo zanim połknie będzie ssało, żuło i zmiękczało a na pracę żuchwy i przyszłych zębów wpływa to rewelacyjnie. Nie mieszkam w kraju więc nie mam pewności jaki asortyment jest w Pl ale kaszki Holle to świetny wybór a poza tym Hipp ( u nas cała gama kaszek bezmlecznych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hip p w.pl to ten sam szajs co nutricia i nestle. Jest dostepne tylko kilka kaszkebz full cukru i innych chemicznych dodatkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak mnie wkurzają takie nadgorliwe mamy kaszka z cukrem no straszne zło! A później idzie takie dziecko do szkoły i kupuje zukierki, czekoladki bo nie uwierze ze jest w tym kraju dziecko które nie próbowało czekolady, no może alergicy. No kurcze nie oszukujmy się teraz w jabłku chemi tyle co w proszku do prania nie popadajmy w paranoje bo teraz wszystko tak jest naszpikowane chemią cukrem itd że jakby człowiek zjadł coś naprawdę zdrowego to by się chyba przekręcił bo organizm nie przyzwyczajony. My jesteśmy od opieką najlepszej kliniki gastroenerologicznej w regionie otrzymalismy informację od lekarza prowadzącego profesora który ma uzasadniony tytuł że kaszka Sinlac jest pełnowartościowa i odpowiednia dla naszego dziecka nie stwarza żadnego zagrożenia dla jego zdrowia no litości. Organizm tez potrzebuje węglowodanów przecież nie karmi dziecka prosto z cukierniczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oj wiadomo, że cukier i węglowodany są ważne ale bez przesady ! Nie podoba mi się to, że dodają to do każdego jedzenia, czy to jogurty, czy płatki, oczywiście, że moje dziecko będzie jadło w przyszłości słodycze ( nie w nadmiarze ) ale na razie staram się mu kupować kaszki bez dodatku białego cukru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie szczescie ze
moj pediatra(ordynator oddzialu dzieciecego w szpitalu) nie jest skorumpowany przez firmy typu nestle, bo to ja mu place za wizyte a nie oni za wycieczke dla niego i kaze omijac kaszki smakowe, w tym sinlacki i inne slodkie ulepki szerokim lukiem i na pewno nie nazywa tego "pelnowartosciowym posilkiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×