Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MalwinaMalwinaMalwina

Kilka pytań

Polecane posty

Gość MalwinaMalwinaMalwina

Witam. Podjęłam już decyzję, że chcę rozwodu. Nie będę się rozpisywać dlaczego, jakie mam powody itd. Interesuje mnie tylko to, od czego powinnam zacząć? 1. Jakie dokumenty powinnam wybrać? Odpis aktu małżeństwa, coś jeszcze? 2. Czy mogę poprosić w sądzie okręgowym o to, żeby pozew napisał mi obrońca z urzędu? Czy koniecznie muszę to zrobić sama lub płatny prawnik a dopiero później, jak będę mieć gotowy, złożony pozew, poprosić o obrońcę z urzędu? 3. Co w sytuacji, jak złożę pozew i małżonek nie będzie chciał mi dać rozwodu? Mogę wnieść o separację i żyć z dala od niego aż się rozwiodę? Nie mamy dzieci, wspólnego majątku, mieszkamy w domu moich rodziców, małżonek nie jest w nim zameldowany. Małżonek wziął kredyt na samochód, może chcieć mnie wrobić w spłacanie go, mimo tego, że w ogóle nim nie jeżdżę? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie potrzebujesz zadnych dokumentów w sprawach rozwodowych nie ma czegos takiego jak prawnik z urzędu piszesz pozew rozwodowy sama lub płacisz za to prawnikowi zanosisz do sadu, wnosisz opłate chyba teraz to jest 600 zł i czekasz na termin sprawy rozwodowej, który wyznaczy sąd jeżeli nie macie dzieci i wspólnego majątku, sprawa powinna się zakończyć za pierwszym razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×