Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zuzankaaa223

39 tydz ciazy olejek z wiesiolka obawy przed porodem

Polecane posty

Gość zuzankaaa223

witam kobietki :) mam kilka pytan do mamusiek :) obecnie jestem w 39 tyg ciazy.. wyczytalam w internecie ze olejek z wiesiolka moze usprawnic porod,dodam ze od jakiegos czasu pije herbatke z lisci malin.W 32 tyg lezalam w szpitalu z powodu przedwczesnych skurczy i zagrazajacego porodu przedwczesnego.Poznalam tam kilka doswiadczonych mam ktore moglam o wszystko wypytac,ale teraz niestety nie utrzymujemy kontaktow ;/ dlatego pisze na forum dla mamusiek bo wiem ze ciężarne jak i doswiadczone mamy sa bardzo zyczliwe i chetnie dziela sie swoimi odczuciami i przezyciami..Czy ktoras z Was stosowala te "specyfiki"?? nie chodzi mi o przyspieszenie porodu,tylko o usprawnienie, a wiem ze te zioła maja wlasnie dzialanie usprawniajace a nie wywolujace.. Mąż dzis kupil mi ten olejek z wiesiolka OEPAROL "kwasy omega-6(nnkt) wzmocnienie organizmu prawidłowe funkcje serca metabolizm cholesterolu" i nie wiem czy bedzie on dobry ;/ widzialam w internecie ze sa tego rozne rodzaje... na ulotce jest napisane ze obniza cisnienie,a ja mam wlasnie raczej niskie bo 100/60 itp;/ i martwi mnie to "PRAWIDLOWE FUNKCJE SERCA,METABOLIZM CHOLESTEROLU" mam tez niedoczynnosc tarczycy.Nie mam jak skontaktowac sie z moja Pania doktor gdyz nie mam nr tel,do poloznej tez nie mam ;/ a w przychodni przyjmuje tylko w poniedzialki.. moze ktoras z Was miala podobnie?? prosze o pomoc :) o ile wczesniej maly pchal sie na swiat to gteraz chyba za bardzo zadomowil sie w brzuszku, a ja powoli wariuje i studiuje caly internet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja brałam olejek z wiesiołka, chyba ok 35 tyg ciąży, mały urodził się w 38 tyg. rodziłam 1 dziecko. akcja porodowa trwała w miarę krótko, bo od takich porządnych mocnych skurczy do narodzin syna minęło 4 godziny. położne mówiły że jak na pierworódkę poszło szybko i sprawnie. nie wiem czy to zasługa oleju z wiesiołka. liści malin nie zdążyłam się napić, bo poród był w 38. i dużo chodziłam. w dzień porodu, chwilę przed skurczami (tymi lżejszymi) pojechałam po zakupy do CH. wróciłam i się zaczęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja piłam herbatkę z liści malin. Rodziłam 3 godziny. Nie wiem czy to zasługa picia herbaty czy tak po prostu miało być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzankaaa223
a ta herbatke to jak dlugo stosowalas??? ja chyba z 3 tydz pije lub 4.. i nie wiem bo czytalam ze to sie robi jakies tygodniowe przerwy w piciu bo moze miec odwrotny efekt.. chcialabym odstawic to ale z drugiej strony boje sie ze biore ja za krotko i ze nie pomoze ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek na tydzień przed porodem jednego dnia ruszał się jak oszalały a następnego spokojny był i tak na zmianę. Objawów zbliżającego się porodu nie miałam. Urodziłam w dniu terminu z OM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzankaaa223
a ten olejek to jaki bralas?? myslisz ze moj mi nie zaszkodzi??? boje sie o to cisnienie czy malemy nie zaszkodze ;/ bo ja mam niskie a to niby jeszcze obniza ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzankaaa223
a no wlasnie i moj tak ma ;/ raz sie wierci duzo,raz malo i tez sie martwie a dlaczego wczoraj sie ruszal tyle,dzis tyle?? paranoja jakas ;d ja termin wg usg mam na 04.11 a wg om na 23.11...ale jak do 11 nie urodze to szpital i wywolywanie ;/ mam nadzieje ze sie namysli ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesiołek, herbata z liści malin, siemię lniane - to na prawdę dobre sposoby na usprawnienie porodu. Mi pomogło. Poród miałam bardzo szybki. Więcej poczytać można tu: paniswojegodomu.blogspot. com/2016/01/atwiejszy-i-szybszy-porod-naturalne.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A siemie lniane to od kiedy i jak je zażywać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żadna nie pila siemienia lnianego przed porodem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja od 36 tc piłam codziennie kubek siemienia, dwie szklanki herbatki z liści malin i lykalam olej z wiesiolka i coś nie pomogło bo i tak donosilam ciążę do 41 tc, a czy na poród pomogło to nie wiem bo po 10 godzinach skurczow miałam tylko 2 cm rozwarcia, poród zakończył się CC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malina122
No właśnie ja jestem w końcówce 37 tyg i szczerze już nie mogę się doczekać i jakoś bym to wszystko przyspieszyła . Chodzę spuchnięta i ogólnie już zmęczona . Ale szczerze jakoś boje się pic te wszystkie oleje olejki itd , słyszałam tez ze olej rycynowy pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez jestem w 37tc i od tygodnia biorę olej z wiesiołka w tabletkach do tego szklanka siemienia dziennie a herbatkę z malin odstawialm bo trzeba robic przerwy żeby nie bylo odwrotnego skutku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olej z wiesiołka tłoczony na zimno, np. Gal w kapsułkach. Można próbować, ale najpierw trzeba to skonsultować z lekarzem i położną. Każdy organizm jest inny i może inaczej zareagować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olej z wiesiołka a poród

Hej, ja lykalam olej z wiesiołka , trzy dziennie. Poród pierwszy. Od momentu odejścia wód 2,5 i synek był z nami. Parte 30 minut. Coś chyba pomogło !:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Oooo to muszę kupić te specyfiki! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Mi w szpitalu zagranicznym dali całą listę "przepisow" do stosowania po 40tyg. Na przyklad:

1.Koktajl na skurcze: 

2lyzki oleju rycynowego, 250ml soku morelowego, 200ml wody albo szampana. Pod spodem dopisane ze skutki uboczne to wymioty albo biegunka - Super...

2.Tampony z gozdzikowym olejem

3.Herbata z liści malin

4.Akupunktura 

5.Herbata z werbena, cynamonem i goździkami 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×