Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

obiad na 11 listopada

Polecane posty

Gość gość

W poniedziałek w Święto Niepodległości spodziewam się gości. Nie mam zupełnie pomysłu na obiad- a chciałabym, by wyszło elegancko. Możecie polecić jakieś proste dania i pasujące do nich wino? Czy może zrezygnować z tego trunku. Dziękuję za opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
proste to spagetti ,ale nie wiem czy eleganckie.Do tego czerwone ,wytrawne wino.Ewentualnie lasania,albo schab nadziewany,wino jak wyżej.możesz podać roladki z polędwicy wieprzowej nadziewane szpinakiem polane sosem z prawdziwków i do tego placek ziemniaczany.wino cały czas czerwone wytrawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscia
spaghetti, zaleznie od sosu z jekim ten makaron podamy, moze byc daniem bardzo eleganckim, a moze kompletnie barowym ;) wszystko zalezy od rodzaju sosu i jakosci skladnikow. . mozesz zrobic caly pieczony filet z lososia i cale pieczone ze 2-3 poledwiczki wieprzowe, aby bylo do wyboru. do tego pieczone ziemniaki, gotowany naturalny ryz (nie z torebek) i ze dwa rodzaje warzyw na cieplo, oraz na przystawke sorowka z cielonej salaty, pomidorkow koktajlowych, oliwek (z sumie dodatki do tej salaty to juz wg. wlasnego smaku rozne warzywka) i sosem typu vinegret. chodzi o to, zeby byla to lekka surowka, bez miesa, bez sera, chyba, ze sympoliczne scinki parmezanu, i bez ciezkiego majonezowego sosu, gdyz dania glowne beda juz bogate i pozywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscia
wino czerwone wytrawne, bo o tej porze roku picie zimnego bialego wina jakos mie ise nie widzi. mozesz kupic i jakies ciezsze, typu cabernet, i lekkie typu pinot noir (bedzie bardziej owocowe) lub cote du rhone (bardziej "gorzkie"). jezeli na obiad glowny ludize sie nie obezra, mozesz na deser podac ze 2 rodzaje jakiegos dobrego sera (jeden twardy, drugi miekki) i dalej wino. osobiscie nie widzi mi sie picie alkoholu w ciagu dnia, bo czlowiek staje sie senny, tylko wieczorem, ale od swieta ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maria792
Ja polecam podać pieczoną kaczkę- nie jest trudna, a dobrze doprawiona może naprawdę zachwycić. Jeżeli chodzi o wino zazwyczaj podaje się białe, ja wolę osobiście połączenie kaczki z czerwonym winem. Polecam sklep-wina.pl , jeżeli chcesz kupić dobre wino i nie przepłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lehannaa
Już gdzieś pisałam przepis na dobry sos z czerwonym winem, pasuje do każdego mięsa taniegotowanielehannyy.blogspot.com/ jest łatwy ale trochę czasochłonny, ale za to smaczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×