Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Co mogę zrobić do ryżu

Polecane posty

Gość gość

Najlepiej coś z sosem żeby nie było za sucho.Macie jakiś fajny przepis ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lubisz z mięsem czy bez, jakie masz? Chcesz na słodko czy nie. Trochę się określ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem otwarta na wszelkie przepisy :-) Byle z ryżem,bo jemy go z rodziną zdecydowanie za rzadko . Może być z mięsem,na słodko,mogą być nawet dania na zimno np.sałatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bambaryłek
Ja podsmażam na oleju rzepakowym (koniecznie, bo do smażenia jest najlepszy) mięsko i warzywa i całość mieszam potem z ryżem. Danie błyskawiczne, a sprawdza się zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mięso kroisz w paseczki, podsmażasz, przyprawiasz, dorzucasz ugotowany ryż, kukurydzę, groszek, paprykę - co tam masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ostatnio kolezanka dała mi taki przepis , na patelni przesmaża cebule i kapuste pekinska do tego dodaje ugotowany ryż,podaje to do mięś zamiast ziemniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sos słodko kwasny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jabłka z cynamonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie jem ryzu bo kojarzy mi sie z ryzym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmnwlanalskja
Woreczek ryżu puszka tuńczyka w sosie własnym puszka brzoskwiń lub ananasa koperek(opcjonalnie) majonez do smaku cebulka mała pokrojona w kostkę kukurydza mała puszka. Zrobic sałatkę! PYSZNA! mój synio bardzo lubi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O mamo :) Chociażby dziesiątki różnych curry możesz zrobić. Risotta przeróżne (tylko oczywiście musi być specjalny ryż, najlepiej carnaroli, ale arborio też ok). Inspiracje chińskie. Itp. itd, poprzeglądaj blogi, popatrz, na tym jednym tylko jest dobrze ponad 100 przepisów: www.sfinjak.wroclaw.pl/eggblog/search.php?q=ry%C5%BC&search=Szukaj A blogów są tysiące... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ryż ugotować.Filet z kurczaka pokroić w kostkę,drobno posiekać 1 cebulę i podsmażyć z filetem,podlać wodą,dodać pokrojone w kostkę pieczarki lub ugotowane suszone prawd****i.Wszystko razem dusić do miękkości,dodać Śmietany 30%,odparować,aż sos zgęstnieje i podawać z ryżem. Ryż ok 2 saszetki ugotować,dodać 2- łyżki cukru,1 opakowane cukru waniliowego,2 jajka,3/4 szklanki jogurtu naturalnego,3/4 szklanki mąki,1,5 łyżeczki proszku do pieczenia,1 starte na tarce o grubych oczkach jabłko.Ryż ugotować i wystudzić,jajka rozmącić,dodać resztę składników,wymieszać i smażyć na gorącym oleju na złoty kolor z obu stron.Pyszne są podane z konfiturą. 2 saszetki ryżu ugotować. 1/2 kg kapusty kwaszonej drobno pokroić i ugotować,potem dobrze odcisnąć! 20 dkg pieczarek+ 1 cebula drobno pokrojona - podsmażyć i udusić do miękkości 30 dkg mielonego mięsa indyczego 1/2 szklanki kaszy manny(suchej) Ostudzone składniki wymieszać,dodać 2 jajka,przyprawić solą i pieprzem,uformować kotleciki,smażyć na gorącym oleju. Możesz zrobić też faszerowane mięsem mielonym,ryżem i warzywami papryki.Ryż ugotować,wymieszać z mięsem,marchew,pietruszkę i seler zetrzeć na tarce o grubych oczkach+ 1 spora cebula,podsmażyć je,potem podlać wodą i udusić do miękkości. Wszystko wymieszać,doprawić solą i pieprzem,Napełnić oczyszczone papryki i piec ok 35 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o sos do tych z kapustą to albo grzybowy albo pomidorowy będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja lubie leczo z ryzem, duuzo papryki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×