Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

ULGA NA DZIECKO po rozwodzie

Polecane posty

Gość gość
Zapomniałaś o jednym drobiażdżku: nie ty stanowisz prawo. Mały móżdżku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i wszystko jasne
Aż normalnie zaraz zadzwonię do mojego biura rachunkowego, bo nie wierzę,że robię coś niezgodnego z prawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i ...??? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i wszystko jasne
No więc tak. Wszystko jest ok. Jako matka i opiekun prawny mam prawo do 100% tej ulgi. W mojej konkretnej sytuacji do prawie 4 tys. ( bo mam troje dzieci). Na wypadek kontroli przedstawiam akt urodzenia dziecka - dowód,że jestem matką. Gdyby mój były mąż chciał skorzystać z ulgi rozpoczęłoby się postępowanie wyjaśniające, gdyż na jedno dziecko przysługuje jedna kwota. Wtedy przedstawiam wyrok rozwodowy i on dostaje odmowę, bo to ja jestem prawnym opiekunem dziecka. On więc nie ma żadnych praw. Ma tylko obowiązek alimentacyjny. Ponadto z ulgi korzystać mogą osoby posiadające dzieci niepełnoletnie oraz pełnoletnie do 25 roku życia, które wciąż się uczą. Uczący się dzieci mogą nawet zarobić do 3089 zł rocznie, aby nie stracić prawa do ulgi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i wszystko jasne
Jedyne czego mój mąż nie może to wystąpić o alimenty z funduszu i zasiłek na rodzinny, bo muszę to osobiście uczynić ja. A że na te ,,przywileje" się nie łapię to i występować nie musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I to powiedziała ci księgowa po godz 21. Bo zadzwoniłaś i zapytałaś, żeby błysnąć na forum.. Ta księgowa powinna cię jutro rano ojszczać i podpalić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale w takim przypadku Twoj byly mąż nie jest prawnym opiekunem. Moj były ma pełną władze rodzicielską i w powtarzam że w takim przypadku ma prawo do odpisu 50%. Jeśli ltoś odliczy 100% a były 50%, to prawo jest po jego stronie i będziesz musiała zapłacić karę do US. Dla mnie to też chorę, ale takie jest prawo. Chyba że dogadacie się inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadza się, jeżeli się nie dogadacie, to ojcu dziecka przypada 50% ulgi. Dla mnie to tez absurdalne, ale takie są przepisy. generalnie jak zwykle u nas musieli wszystko skomplikować i dla każdego powprowadzać inne normy i zasady. Przez chwilę wystraszyłam się, ze z ulgi nie skorzystam, ale jako osobie samotnie wychowującej dziecko przysługuje mi limit dochodów 112 tysięcy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
,,I to powiedziała ci księgowa po godz 21. Bo zadzwoniłaś i zapytałaś, żeby błysnąć na forum.. Ta księgowa powinna cię jutro rano ojszczać i podpalić!" Powiedziałaby mi nawet po 24. Od ponad 10 lat prowadzi mi księgowość,więc to już niemal przyjaciółka :-) ,,Ale w takim przypadku Twoj byly mąż nie jest prawnym opiekunem. Moj były ma pełną władze rodzicielską i w powtarzam że w takim przypadku ma prawo do odpisu 50%. Jeśli ltoś odliczy 100% a były 50%, to prawo jest po jego stronie i będziesz musiała zapłacić karę do US. Dla mnie to też chorę, ale takie jest prawo. Chyba że dogadacie się inaczej. No to właśnie o tym pisałam,że inna sytuacja jest , gdy są płacone alimenty i ojciec ma prawa do dziecka. U mnie z ulgi korzysta mąż (ojczym córki). Ma do tego prawo, bo mamy wspólność majątkową i rozliczamy się wspólnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Werka 123
Mam pytanie. Moj maz mnie zostawil, mamy 2 dzieci. On ma tylko ksero aktow urodzenia dzieci. Starsze dziecko ma numer pesel a mlodsze nie ma. Opieke nad dzieckiem sprawuje ja. Czy moj maz ma prawo sie rozliczac? Czy powinnam to zglosic? Bo jak on dostanie kase to odda ja konkubibie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tanka Twój link niczego nie wyjaśnia. Ulga należy się po połowie jeśli rodzice oboje mają prawa rodzicielskie tzn. wszystkie decyzje w sprawie małoletniego dziecka mają obowiązek podejmować wspólnie - zgodnie z decyzją Sądu zawartą w postanowieniu o orzeczeniu rozwodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZZZzniecierpliwiony
""""" gość Zapomniałaś o jednym drobiażdżku: nie ty stanowisz prawo. Mały móżdżku oczko.gif """" Dobrze i słusznie ,że Ktoś zauważył ,że istnieje coś takiego jak """ prawo """"" I zauważył kto """ prawo""""" stanowi.. Źle jest wtedy gdy ktoś udziela porad prawnych a nie ma pojęcia o prawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rożka3
Jeśli chodzi o osoby, które składają zeznania roczne na formularzach PIT-37 oraz PIT-36 to warto zerknąć sobie tutaj http://thak.pl/ulga-na-dzieci-w-pit-rocznym/ . Thak to serwis dla przedsiębiorców, na którym znajduje się wiele porad i informacji dla osób prowadzących swoje firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
musisz wynalezc temat by po dwoch latach wpisac reklamę/spam?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×