Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sie zastanawiam

czy moze ktos isc za mnie na rozprawe

Polecane posty

Gość Sie zastanawiam

mam takie pytanie mam rozprawe w sadzie o podwyzke alimentow i ustalenie kontaktow ojca z dzieckiem ja zlozylam wniosek do sadu ale no niestety szef nie chce mi dac wolnego grozi mi ze mnie wyzuci czy w tej sytuacji moge kogos uprawomocnic zeby byl na tej rozprawie zamiast mnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sie zastanawiam
niech ktos mi podpowie prosze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisz do sądu list lub wyznacz pełnomocnika np matkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sie zastanawiam
tak wlasnie o tym myslalam ale boje sie ze to bedzie zle o mnie swiadczylo ze nie pojawilam sie na tej sprawie no ale przeciez nie moge stracic pracy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sad to też ludzie masz prawo wyznaczyc pałnomocnika, kogo chcesz. i sprawa się odbędzie na pismie wyjasnic że pracujesz i nie mozesz pojawic sie na rozprawie ze wzgledu na pracodawce...sąd to rozumie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kto może być pełnomocnikiem ( art. 87 kodeksu postępowania cywilnego ): Art. 87 [Osoby mogące być pełnomocnikami] [Piśmiennictwo : 3] § 1.51) Pełnomocnikiem może być adwokat lub radca prawny, a w sprawach własności przemysłowej także rzecznik patentowy, a ponadto osoba sprawująca zarząd majątkiem lub interesami strony oraz osoba pozostająca ze stroną w stałym stosunku zlecenia, jeżeli przedmiot sprawy wchodzi w zakres tego zlecenia, współuczestnik sporu, jak również rodzice, małżonek, rodzeństwo lub zstępni strony oraz osoby pozostające ze stroną w stosunku przysposobienia. [Akty wykonawcze: 7] [Piśmiennictwo : 1] § 2.52) Pełnomocnikiem osoby prawnej lub przedsiębiorcy, w tym nie posiadającego osobowości prawnej, może być również pracownik tej jednostki albo jej organu nadrzędnego. Osoba prawna prowadząca, na podstawie odrębnych przepisów, obsługę prawną przedsiębiorcy, osoby prawnej lub innej jednostki organizacyjnej może udzielić pełnomocnictwa procesowego - w imieniu podmiotu, którego obsługę prawną prowadzi - adwokatowi lub radcy prawnemu, jeżeli została do tego upoważniona przez ten podmiot. [Akty wykonawcze: 1] § 3.53) W sprawach o ustalenie i zaprzeczenie pochodzenia dziecka i o roszczenia alimentacyjne pełnomocnikiem może być również przedstawiciel właściwego w sprawach z zakresu pomocy społecznej organu jednostki samorządu terytorialnego oraz organizacji społecznej, mającej na celu udzielanie pomocy rodzinie. § 4.54) W sprawach związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego pełnomocnikiem rolnika może być również przedstawiciel organizacji zrzeszającej rolników indywidualnych, której rolnik jest członkiem. § 5.55) W sprawach związanych z ochroną praw konsumentów pełnomocnikiem może być przedstawiciel organizacji, do której zadań statutowych należy ochrona konsumentów. § 6.56) W sprawach związanych z ochroną własności przemysłowej pełnomocnikiem twórcy projektu wynalazczego może być również przedstawiciel organizacji, do której zadań statutowych należą sprawy popierania własności przemysłowej i udzielania pomocy twórcom projektów wynalazczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×