Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Cyprysy

Polecane posty

Gość gość

witam bylam tydzien czasu na urlopie i jeden z moich cyprysow zmarnial, tak jakby slonce go troche przypalilo,ma brazowawe igielki, usechl mi ale nie az tak bardzo.Wiem ze cyprysy wymagaja sporo wilgoci. Jak moge mu jeszcze pomoc "odzyc, czy przyciac te ususzone galazki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszelkie iglaste mają to do siebie,że żółkną - nie lubią zbyt dużej wilgoci:) potrzebują nawożenia z magnezem ale teraz to pewnie już póżno na taki zabieg,ale spytaj w centrum ogrodniczym o preparat magnezowy pod iglaki,zawsze taki po zimie stosuję - no ale to wiosną - ale może są też takie na późną jesień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyprysy i tuje lubią wodę ale nie za dużo . Za dużo wody to pewny grzyb . Kup jakiś preparat przeciwgrzybowy i popryskaj jak najszybciej . Możesz wyciąć porażone gałązki jeśli śa mocno zajęte .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sativa ogrody
Podane wyżej przyczyny są jak najbardziej prawdopodobne, aczkolwiek zwróć uwagę czy nie zamieszkał jakiś przyjaciel na Twoim Cyprysie typu misecznik czy tarcznik one też sprawiają że iglak dziwnie brązowieje. Polecam oprysk na szkodniki jakie wymieniłam oraz profilaktycznie na choroby grzybowe i podlać środkiem na fytoftorozę w ten sposób dużo można wykluczyć i na ogół po jednej serii zabiegów zaczyna się cyprysa wygląd poprawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaak
Mam pytanie 2 dni temu posadziłam cyprysy i chciałabym wiedzieć czy teraz jakiś nawóz czy odżywka by sie przydała na to zeby zwiekszyc szanse by sie przyjeły???? Prosze pomożcie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×