Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

3 i pól tygodnia i już je widać na USG Czy to mozliwe

Polecane posty

Gość gość

witajcie, 10 października miałam ostatni okres, teraz się nie pojawił więc wykonałam 11 listopada test ciążowy. Wyszedł pozytywny. Po 2 dniach powtórzyłam test - dwie kreski, i to jeszcze wyraźniej. Dzisiaj poszłam do lekarza na usg i dziecko było już widać, chociaż stwierdził, że to 3/3,5 tygodnia. Czy to możliwe, czy lekarz się mógł pomylić?? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no skoro lekarz potwierdził ciążę na usg, to jak widac możliwe, chyba nie będziesz podważała kompetencji lekarza na podstawie wpisów na kafe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzisiaj byłaś juz u lekarza? Na którą? Poza tym.. skoro okres był 10 października to dzisiaj jest 5,5 tygodnia ciąży, a nie 3! Przecież Ty w 5 tygodniu wykonywałaś test! Albo to prowokacja, albo lekarz konował.. co nie wie, jak się ciążę liczy (wg przyjętych zasad).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aa i jeśli jesteś w ciąży to właśnie trwa ten 6 tydzień.. a nie 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze lekarz powiedzial. 3 tydzien od zaplodnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ale CO było widać? Jeśli miałaś wcześnie owulację, to jest to możliwe. Mógł też mówić o pęcherzyku ciążowym, a nie o zarodku. Ty masz skończone 5 tygodnie - u jakieś 5-6 dni później na USG było widać pęcherzyk i mikro pulsującą kropeczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale glupoty ludzie wypisują! Lekarz miał rację. Okres 10 pażdziernika, więc poczęcie po 20 października. Ale ciołki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miałam podobnie okres i to jest 5tydzień ciąży , a zapewne pęcherzyka ciazowy widać tj i u mnie :) nic dziwnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od ktorej ten twoj lekarz przyjmuje? Juz zdazylas dzisiaj obrobic wizyte i na kafe bzdury nawypisywac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie policzył wiek od zapłodnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ten lekarz to Ukrainiec, jestem obecnie na Zaporożu, nie wiem może tu inaczej jakośto obliczają. Przyjęli mnie z samego rana, o 8:30 (jestesmy godzinę do przodu z czasem), w szpitalu. Badanie robiła lekarz radiolog, a konsultował ordynator oddziału położniczego. Z tego, coz dołałam też zrozumieć to za 2 tygodnie będzie widać serce i wtedy powtorzymy usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I tak jak ktos tu opisywał, widac było w powiększeniu na monitorze usg ciemną kropeczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No dobrze, ale to jest 6 tydzień ciąży, a nie 4! Niestety liczy się ciążę od daty ostatniego okresu, a nie od owulacji (ja np. współżyłam 6 i 9 dnia, a owulację miałam 11)... a i tak ciążę liczono od daty okresu.. a była "starsza" o te kilka dni niż to wynika z obliczeń lekarzy (którzy uważają, że owulacja następuje 14-15 dnia i nie zwracają uwagi na długość cyklu). I lekarze wpisując prawdopodobną datę porodu liczą 40 tygodni od daty okresu, a nie od daty owulacji. (chyba, że ktoś ma in vitro lub inseminację, to można podejrzewać, że termin jest po 38 tygodniach od tego momentu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Już sobie przetłumaczyłam z translatorem, w opisie do usg jest podany czas od zapłodnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej a masz jakis objawy juz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A skąd lekarz wie, kiedy doszło do zapłodnienia? Przecież zapłodnienie nie następuje w dniu współżycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie z wielkości zarodka na usg. Z tym że standardowo usg podaje wiek już od ost. miesiączki (dodaje 2tyg. do wieku z zapłodnienia). Może na Ukrainie inaczej podaje się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a masz jakis objawy juz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×