Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Żywienie 5 cio mc dziecka

Polecane posty

Gość gość

Witam drogie mamy, mam zapytanie odnośnie rozszerzania diety maluszka. Podaję już od skończenia 4 mc życia córce nowe pokarmy. Zaczęłam od soku z marchewki stopniowo po łyżeczce itd później marchewka gotowana rozdrobniona blenderem, jabłko, ziemniak, pietruszka, dynia i kaszka bananowa. Zjada wszystko ze smakiem, ale jak zje np. 160 ml kaszki to zaraz domaga się jedzenia-mleka wypije jeszcze ok 100 ml. Tak dzieje się po każdym pokarmie , że chce jeszcze mleka. Wydawało mi się, że takie posiłki powinny zastąpić trochę mleko, ale okazuje się inaczej. Nie chcę też dawać za dużo jedzenia a moja mama uważa, że tak jest. Dodam że nie ma zaparć ani nic podobnego. Poradźcie coś, podzielcie się swoimi doświadczeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój tak samo robi. Zje trochę obiadku i lubi dokończyć mlekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może i ja
skoro sie domaga to znaczy że potrzebuje więcej zjeść. po każdym ze stałych pokarmów tak ma? może Poprostu chce mu sie pić a nie jest głodny? próbowałas zamiast mleka dać mu wodę albo sok? moja np tak miala że rano zjadła na śniadanie Kaszke, po chwili była kupa i za godzinę już glodna. teraz ma 8mies i jej to przeszło. je rano przed 8 kasze ale mało zjada i później dopiero po 10 butla jak gdzie spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, próbowałam przepajać zamiast dawać znowu jeść. Soku rzadko się napije-wody prędzej ale zaraz wypchnie językiem butelkę i znowu swoje i tak robie to mleko i wtedy dziecko zadowolone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po każdym stałym pokarmie tak ma, jak dam jej zupkę jarzynową to też. Nie daje za dużo tego stałego pokarmu i może to jest przyczyną bo daję tak mniej więcej pół słoiczka zupki. Ale kaszki zjada tyle ile na opakowaniu i dalej mało..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×